آشنایی با خواص بینظیر عرق یونجه

آشنایی با خواص بینظیر عرق یونجه
آشنایی با خواص بینظیر عرق یونجه

گلهاي يونجه به شكل سبز و به رنگ بنفش تيره يا آبي روشن است. ميوه يونجه مانند صدف بوده و دانه داخل ميوه مانند لوبيا ولي كوچكتر از آن مي باشد. يونجه سرشار از ويتامين هاي A,C,E,K و همچنين داراي آميلاز كه انزيم مخصوص هضم مواد نشاسته اي است مي باشد.

يونجه داراي حدود 20% پروتئين ليزين ، آرژنين ، هيستيدين ، آدنين ، فنيل آلانين ، آسپاراژين و سيستين میباشد و همچنین يونجه داراي اسيد فسفريك نیز میباشد.

 

فواید و خواص عرق یونجه

  • عرق یونجه برای درمان اختلالات عصبی استفاده میشود.
  • عرق یونجه چاق کننده است و مناسب برای افراد لاغر.
  • عرق یونجه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود و مانند جینسینگ و عرق کاسنی میتواند نیروی جنسی را افزایش دهد.
  • عرق یونجه برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید میباشد و میتواند قند خون را کاهش دهد.
  • کسانی که مبطلا به به شب کوری هستند با استفاده از عرق یونجه میتوانند این عارضه را درمان کنند.
  • از عرق یونجه میتوانید برای درمان نرمی استخوان استفاده کنید. و با مصرف آن باعث میشود خون شما تصویه میشود.
  • عرق یونجه قاعده اور است و میتوانید اختلال و بی نظمی را در جریان قاعدگی کنترل کنید.
  • عرق یونجه باعث میشود شیر مادران افزایش یابد.همچنین دارای مقادیرزیاد ویتامین آ و ب می باشد و مصرف زیاد آن مانع از جذب ویتامین E به بدن می گردد.
  • مقدار ویتامین C آن 2 برابر «جعفری» و 4 برابر «لیموترش» است

 

عرق یونجه برای چاق کردن صورت و بدن

عرق یونجه دارای تبع گرم می باشد و در طب سنتی به عنوان ملین و چاق کننده مورد استفاده قرار می گیرد. برای چاق شدن صورت یا بدن می توانید عرق یونجه را روزی حدودا یک استکان در صبح و نیم استکان در عصر تا ۱۴ روز میل کنید. شما می توانید مقداری شکر به آن اضافه کنید و سپس تا ۲ ماه دیگر از این عرق استفاده نکنید.

خواص عرق یونجه در بدنسازی

مصرف مداوم یونجه سطح انرژی بدن را افزایش میدهد ، چون منبع عالی از پروتئین را دارا است که پروتئین برای تولید انرژی لازم است و همچنین برای کمک به ارتقای سر زندگی منبع عالی از ویتامین K ، کلسیم و پتاسیم است. که باعث میشود انرژی زیاد تولید کند که باعث میشود شما راحتر ورزش کنید.

چاقی صورت با عرق یونجه

بعد یا قبل از هر غذا یک استکان،سه بار در روز میل شود و برای چاق شدن صورت یا بدن می توان عرق یونجه را حدودا یک استکان در صبح و نیم استکان در عصر تا 14 روز میل کرد

عرق یونجه برای  مو

کسانی که مشکل ریزش و نازک شدن مو دارند یونجه بهترین درمان برای آنهاست. ویتامین های موجود در یونجه باعث افزایش گردش خون در پوست سر میشود و انتی اکسیدان ها را برای فولیکولهای مو فراهم میکند.پروتئین موجود در یونجه هم همچنین موجب رشد موی سالم میشود. دیگر ماده ی مغذی مفیدی که در یونجه وجود دارد، silica است که موجب رشد سالم تر مو و همچنین تقویت مو میشود.

عرق یونجه برای پوست

عرق یونجه باعث ازبین بردن علامت های کشیدگی روی پوست میشود. گیاهی سرشار از آمینو اسید و ویتامین های ای و کا میباشد. مقادیر کافی ویتامین و مواد معدنی موجود در یونجه برای حفظ سلامت پوست بسیار مفید است. این مواد مغذی باعث پاکسازی پوست هم میشود. کلوفیل موجود در یونجه یک پاک کننده طبیعی پوست میباشد . و همچنین باعث از بین رفتن ناخالصی های بدن و مبارزه با عفونت میشود.

هشدارهای مصرف عرق یونجه

خوردن یونجه تازه باعث نفخ می شود و خطرناک است

خوردن این گیاه ممکن است در بعضی افراد باعث خارش شود

از خواص یونجه اینست که یونجه ملین و چاق کننده است با احتیاط خورده شود. عرق آن 10 صبح و 5 بعدازظهر نصف استکان به مدت 14 روز سپس تا 2 ماه میل نشود.


تعداد بازدید : 1456