تعریف خوب از بچه

تعریف خوب از بچه
تعریف خوب از بچه
فریبا صالحی نویسنده : فریبا صالحی

وقتی برای اولین بار دختر خردسالی را می‌بینید به او چه می‌گویيد یا از او چه می‌پرسید؟

اغلب ما به دخترها می‌گویيم که چه لباس زیبایی بر تن دارند یا چقدر موهایشان را قشنگ بسته اند، به طور کلی نظری در مورد زیبایی، لباس یا ظاهر آنها می‌دهیم؛ اما لیسا بلوم، نویسنده کتاب‌های موفقیت می‌گوید سوالاتی از این قبیل باعث می‌شود،که دختر کوچولوها فکر کنند مهمترین چیز در مورد آنها ظاهرشان است .

بلوم پیشنهاد می کند بعد از اینکه به آنها گفتيم از دیدنشان خوشحال و خوشوقتیم، می‌توانیم از آنها بپرسیم چه کتابی می‌خوانند یا چه کتاب‌هایی را دوست دارند. دوست دارند وقتی بزرگ شدند چه کاره شوند یا سؤالاتی از این دست که نه بار جنسیتی داشته باشند و نه به آنها القا کنند که ظاهرشان مهمترین خصوصیت آنهاست. من همیشه در برخورد با کودکان چه پسر و چه دختر سعی می کنم از آنها تعریف های ظاهری نکنم، همیشه می گويم چه مهربان و مودبی. چقدر خوبه که میخوای به مامان و بابات کمک کنی. تو دختر (یا پسر) قدرشناسی هستی.

خیلی جالب است که وقتی به بچه ها می گوييم چه لباس قشنگی داری، سعی می کنند آن لباس را بیشتر نشان دهد. بیاییم با دختران و پسران کوچک که زنان و مردان آینده اند به گونه ای صحبت کنیم که تصویر فردی توانمند، شایسته و مهربان را در نظرش ارزشمند جلوه دهيم نه انساني با جذابیت های ظاهری!


منبع : برگرفته از پیج اینستاگرامی

https://www.instagram.com/biofiliaaa

تعداد بازدید : 807