کودکان امروز

کودکان امروز


از كودكان قول نگيريد

کودکان زیر 6 سال مفهوم قول دادن را نمی فهمند، چقدر به او می گویید قول بده این کارو نکنی، قول بده او کار رو بکنی و کودک دائم قول می دهد و مجدداً همون کارها را تکرار می کند.

خاطره‌ی دوران کودکی و خاطره‌ی خانه پدری

باید بدانید که برای زندگی آینده هیچ چیز بالاتر، قوی‌تر و بهتر از خاطره‌ی خوب نیست. به خصوص خاطره‌ی دوران کودکی و خاطره‌ی خانه پدری.

اشتباهات بیخطر بچه ها را یک فرصت بدانید

از اشتباهات فرزندمان به عنوان یک فرصت استفاده کنیم تا جبران کردن را به او بیاموزیم و به او یاد بدیم از اشتباه کردن نترسد.

بازی به عنوان نوعی یادگیری

‍ پیتر گری روانشناس و پژوهشگر در کالج بوستون در مقاله ای با عنوان کمبود بازی بازی را به عنوان نوعی یادگیری معرفی میکند. او معتقد است در بازی، کودکان مهمترین درسهای زندگی را یاد میگیرند.

راهکارهایی برای آموزش نظم به کودکان

کودک باید بداند اگر او کاری را که شما خواسته اید، انجام ندهد، جای بحث ندارد. شما آن را به جای او انجام نخواهید داد و او بلافاصله پیامدهای کارش را می بیند. این پیامدها می توان از محرومیت موقت تا مجبور کردن او به انجام کارها، یا حتی عواقب طبیعی بی نظمی مثل ناتوانی در پیدا کردن وسایل باشد.

یادگیری آزاد

کودکان با اشتیاق شدید یادگیری به این دنیا می آیند و به طور ژنتیکی با قابلیت شگفت انگیزی برای یادگیری برنامه ریزی شده اند. آنها در واقع ماشین های یادگیری کوچک هستند.

سکون و یکجانشینی بچه

روانشناسان تماشای بیش از۳۰دقیقه مداوم تلویزیون تا سن ۶ سالگی را برای کودک مناسب نمی‌دانند. به این خاطر که این امر توانمندی‌های مغزی اونها رو به شدت کاهش میده.

اجازه بروز احساسات به فرزندان

مرد که گریه نمی کنه.زودتر اشکاتو پاک کن تا کسی ندیده. این جمله‌‌‌های بی‌معنی از کجا آمده؟! وقتی والدینی این جمله را به پسر خود می‌گویند، احساسات او را نادیده می‌گیرند و به او این پیام را می‌رسانند که او باید هیجانات و احساسات خود را سرکوب کنند.

طبیعت بهترین جا برای رشد

هر بار که می اومدم از دنیای کودکی بگم، اینکه بچه ها منحصر به فردن، بچه ها نیاز به جست و خیز دارند، نیاز دارن بی انتها بدون، بخندن، بازی کنن، تجربه کنن، لمس کنن، ببینن، بشنون، بهشون اجازه بدیم کودکی کنن و با لبخندی بر لب همه حرفامو تایید می کردن که بله طبیعت بهترین مکان واسه رشد و پرورش بچه ها

خودت باید یاد بگیری

پدر بزرگ نگاهم کرد و گفت؛ درخت کوچک متوجه شدی؟؟ هیچ راهی برای یاد گرفتن وجود ندارد مگر اینکه بذاریم خودت یاد بگیری.

بازی با حیوانات

حیوانات منبع بی پایانی از احساس شگفتی برای کودکان هستند و احساس مراقبت و مسئولیت پذیری در برابر موجودات زنده را در آنها پرورش می دهند. کودکان به طور غریزی و طبیعی با حیوانات تعامل برقرار می کنند، با آنها صحبت می کنند و از نظر احساسی بر روی آنها سرمایه گذاری می کنند.

کودکان تشنه توجه‌اند

کودکان تشنه توجه‌اند... اگر کودک توجه مثبت والدین و اطرافیان را نبینه، دست به جلب توجه منفی می‌زنه. یعنی به هر قیمتی که باشه میخواد دیده بشه، میخواد به خودش ثابت کنه که مهمه.

مسابقه فرزند پروری

مسابقه فرزندپروری ،رقابت با دیگران، مطابق مدروز عمل کردن، عروسک سخنگو برای مجالس تربیت کردن نیست. بچه ها عروسک‌ نیستن که هر کاری هر وقت ما دلمون خواست انجام بدن، هر وقت دلمون نخواست انجام ندن.

تعریف خوب از بچه

وقتی برای اولین بار دختر خردسالی را می‌بینید به او چه می‌گویيد یا از او چه می‌پرسید؟ اغلب ما به دخترها می‌گویيم که چه لباس زیبایی بر تن دارند یا چقدر موهایشان را قشنگ بسته اند، به طور کلی نظری در مورد زیبایی، لباس یا ظاهر آنها می‌دهیم؛ اما لیسا بلوم، نویسنده کتاب‌های موفقیت می‌گوید

خطر همیشه در کمینه

علی رغم اینکه از وقتی اومده تموم زندگیمو در برگرفته و همیشه حواسم بهش هست اما انگار اونم تموم حواسش هست که همه جوره خطر کنه و هر بار دلمو بیشتر بلرزونه... اما خب خطر کردن جزء لاینفک زندگیشونه، در واقع یه مرحله مهم از رشدشون، تا نیفتن بلند شدنو یاد نمی گیرن، تا موانعی سر راهشون نباشه برداشتنشو یاد

مقداری توجهات پدری نیازمندیم

مقداری توجهات پدری نیازمندیم...!؟ میشه هر شب یک ربع کمتر اخبار ببینیم و یک ربع هم کمتر با موبایلمون باشیم... در عوض نیم ساعت بیشتر با بچه هامون باشیم... فقط نباشیم... بلکه همبازی باشیم....

این قدر به من دستور ندهید

خواهش می کنم این قدر به من دستور ندهید.

دلیل لوس شدن بچه‌ها

از بچه های اطرافیانمون چند تا بچه لوس می شناسیم، تا حالا چند بار به بچه مون گفتیم لوس..!! اصلا یه بچه چطور لوس میشه به نظرتون؟؟

من یه مادر بد

شاید من یه مادر بد هستم وقتی پسرم چیزی می خواد که براش ضرر داره بهش نمیدم و اشکش رو در میارم و... من مادر بدی هستم اما اشکالی نداره، عوضش اون پسر خوبی میشه.