راه هایی برای افزایش سرعت سوخت و ساز بدن

راه هایی برای افزایش سرعت سوخت و ساز بدن

سیستم سوخت و ساز بدن در واقع مجموع هرآن چیزی است که روزانه در بدن انجام می شود و تاثیر بسیاری بر سوزاندن چربی و کالری های اضافی بدن دارد. هنگام غذا خورن، طی انجام فرآیند سوخت و ساز، آنزیمهای موجود در سلولهای بدن ذرات غذا را تجزیه کرده و آنها را تبدیل به انرژی لازم برای عملکرد ارگانهای اصلی و اندامهای بدن می کنند.

بنابراین هرچه سوخت و ساز بدن بهتر و سریعتر انجام گیرد، تاثیر بیشتری بر عملکرد اندامهای اصلی بدن مانند قلب، مغز و ... خواهد داشت و علاوه برآن باعث می شود که کالری و چربی بیشتری در بدن سوزانده شود و کاهش وزن بیشتری را به دنبال دارد.

راه هایی برای افزایش سرعت سوخت و ساز بدن:

هر روز صبح، پس از بیدار شدن از خواب، صبحانه کامل و سالم بخورید. یک فنجان قهوه یا چای را به آرامی و جرعه جرعه به همراه صبحانه یا پس از آن بنوشید. نوشیدن مقدار مناسب چای یا قهوه به دلیل دارا بودن کافئین، باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود.

* طی روز بین هشت تا دوازده لیوان آب بنوشید.

*برای وعده ناهار بیشترمواد حاوی پروتئین مصرف کنید.

*نوشیدن چای سبز را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

*مصرف روزانه لبنیات کم چرب را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

*به هنگام خرید، سعی کنید محصولات ارگانیک را انتخاب کنید.

*مصرف فلفل سیاه یا قرمز در حد تعادل، سرعت سوخت و ساز بدن را بالا برده به کاهش وزن کمک خواهد کرد.

*خانمها به دلیل دوره عادت ماهیانه، مقداری آهن را از دست می دهند و کمبود آهن می تواند در سیستم سوخت و ساز بدن اختلال ایجاد کند. بنابراین باید با مصرف حبوبات، غلات غنی شده با آهن، سبزیجات برگ سبزمانند اسفناج و بروکلی و در برخی موارد با مصرف مکملهای آهن، آهن از دست رفته بدن خود را جبران کنند.

*انجام تمرینات ورزشی هوازی( همراه با دم و بازدم). این تمرینات با تنظیم اکسیژن رسانی به قلب و عروق آن، باعث بهبود عملکرد قلب و افزایش سرعت سوخت و ساز بدن و کاهش وزن بیشتر خواهد شد.

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com

نظرات کاربران

نظر خود را ثبت کنید