موفقیت و روانشناسی

موفقیت و روانشناسی


راهکار کاربردی برای تسلط بر ذهن

برای آنکه بتوانید بر ذهن خود تسلط داشته باشید، می‌توانید از راهکار‌هایی مانند انجام تکنیک‌های تقویت حافظه، بررسی افکار خود، تمرکز بر زمان حال و ... استفاده کنید.

ترس از تغییر، عوامل و راه های مقابله با آن

ترس از تغییر می‌تواند عوامل بیرونی و درونی زیادی داشته باشد. علاقه شدید به ثبات داشتن یکی از عوامل ترس از تغییر است. اطلاع از عوامل و راه‌های مقابله با این نوع ترس به شما کمک می‌کند در فرایند تغییر موفق‌تر عمل کنید.

انواع تیپ‌ های شخصیتی بر اساس محبوب ترین تست شخصیت (MBTI)

تا کنون تست‌ های شخصیتی زیادی برای شناخت انواع تیپ‌ های شخصیتی افراد توسعه یافته اند. از میان اینها، آزمون مایرز بریگز یا MBTI از محبوبترین‌هاست. این آزمون با تعیین تیپ شخصیتی به افراد در شناخت خود و انتخاب شغل مناسب کمک می‌کند.

قانون پارکینسون در مورد پول و ثروت

قانون پارکینسون،می گوید: هزینه ها بالا می روند تا به درآمدها برسند، و یا هزینه ها همیشه به تناسب درآمد رشد می کنند. استقلال مالی با نقض این قانون به دست می آید، یعنی اگر با کنترل هزینه ها میزان رشد آن را نسبت به افزایش درآمدمان کمترکنیم و باقیمانده را پس انداز یا سرمایه گذاری کنیم به استقلال مالی

ویژگی انسانهای موفق

افرادی که دقیقا خواسته خود را می دانند ٬ برای رسیدن به آن برنامه ریزی می کنند و به توانایی خود برای رسیدن به آن هدف عقیده دارند ٬ و بخش زیادی از زمان خود را صرف آن می کنند .

موفقیت باد آورده نیست

هدف مشخص و اصلی شما در زندگی چیست ؟انبوهی از مردم را خواهید دید که چیزی از زندگی عاید ایشان نمی شود مگر پس مانده های آدم های موفق _ یعنی کسانی که هدف مشخص و برنامه ای برای رسیدن به آن دارند .