پروژه رزي

پروژه رزي
پروژه رزي
رمان پروژه رزي، اولین اثر نویسنده استرالیایی گرام سیمشن است که در سال ۲۰۱۳ به چاپ رسیده‌است. داستان این رمان دربارهٔ پروفسور دان تیلمن دوست داشتنی است که استاد ژنتیک است و هرچند هوش سرشاری دارد در ارتباط اجتماعی با دیگران موفق نیست. این مشکلات باعث شده‌است که او نتواند شریک زندگی مناسبی برای خودش دست و پا کند. او برای هر کاری یک پروژه تعریف می‌کند و گام به گام و عاقلانه پروژه را پیش می‌برد تا به نتیجه برسد اما ناگهان سر و کله رزي پیدا می‌شود. دختری که تمام معادلات را به هم می‌زند.... رمان پروژه رزى باحالترین رمان عاشقانه اى بوده که تا به حال خوانده ام.
داستان رمان به شدت گیرا و جذاب است. گرام سیمسیون استرالیایى که تخصص خودش در حوزه IT اطلاعات و مدل سازى داده است درون مایه ى عاشقانه اش را به شکلى علمى، منطقى، خنده دار، ساده، واضح و زیبا نشان مى دهد که باعث شد شدیدا از کتاب لذت ببرم.
کتاب لحظه اى ملال آور نبود و از دستم زمین گذاشته نمى شد.
جلد دوم این اثر با نام تاثیر رزي در سال 2016 ارائه شد و جلد سوم که آخرین اثر از این مجموعه سه جلدی است با نام بهترینِ آدام شارپ در سال 2017 ارائه شد. اما در سال 2019 کتاب دیگری از گرام سیمسیون به نام نتیجه رزی ارائه شد که نشان داد نویسنده مایل به ادامه دادن داستان است. دو جلد آخر در حال حاضر ترجمه نشده اند.
در سال 2015 قرار بود فیلمی از داستان این کتاب ساخته شود و جنیفر لارنس نقش اول زن باشد اما چندماه بعد جنیفر لارنس از بازی در این فیلم انصراف داد و در ادامه کارگردانان نیز انصراف دادند در نتیجه فیلمی ساخته نشد.
پ.ن: هرچی الفاظ خاک بر سری بلد بودم نثار ناشر کردم. دوفصل از مهم ترین فصل های کتاب در نسخه ای که من دارم نبود! دو فصل را دوبار گذاشته بودن دو فصل اصلا نگذاشته بودن!
,پروژه رزی ,گرام سیمسیون
,مهدی نسرین ,رمان ,داستان ,رمان خارجی ,رمان ایرانی ,داستان خارجی ,پرفروش ترین کتاب ها
,مطالعه کنیم ,مطالعه کتاب ,معرفی کتاب ,معرفی کتاب خوب ,مطالعه ,کتاب جدید ,کتاب قشنگ ,کتابخونه شخصی ,کتاب جالب ,نمایشگاه کتاب ,نمایشگاه کتاب تهران ,قفسه کتاب ,نقدکتاب ,کتاب  ,کتابخوانی ,سخن بزرگان ,کتاب بخونیم جهانمونو تو کتابها پیداکنیم ,آگاهی آزادی آبادی✌️✌️✌️ ,دانایی هنر انسان است️
تعداد بازدید : 683
برچسب ها: