ساسان مفاخری نویسنده : ساسان مفاخری
#برادران_سیسترز
#پاتریک_دوویت
کتاب برادران سیسترز در تمام فهرست های بهترین های سال حضور داشته و یکی از پرفروشترن های امریکا وکانادا بوده،این کتاب وسترنی سیاه، تفکر برانگیز و در عین حال کمیک است.
«برادران سیسترز» داستانی جذاب و پرکشش و سرشار از طنزی سیاه و گزنده است. این رمان در سال 2011 به عنوان نامزده رقابت ادبی بوکر معرفی شد. همچنین برگزیدهء جایزهء گاورنر و جایزهء بنیاد هنر کانادا شده است.
مترجم اثر می گوید «برادران سیسترز» عنوانی است که حاوی گونه ای از طنز است که نمی توان آن را ترجمه کرد. چون فامیلی این دو برادر سیسترز است که به معنی خواهران است، ولی نمی شود این عنوان و طنز موجود در آن را در ترجمه فارسی آن به خوبی نشان داد.
«برادران سیسترز» یک رمان وسترن است که ماجراهایش در قرن نوزدهم می گذرد. این رمان با اینکه در ژانر وسترن کلاسیک نوشته شده، ولی در عین حال مایه های طنز دارد.
دو برادر به نام چارلی و الی با نام خانوادگی سیسترز دستور دارند که هرمان کرمیت وارم کاشف معدن را تعقیب کنند و به قتل برسانند. چارلی آدمکش حرفه یی است ولی برادرش هرچند با او همراه است ولی چنین حس و حالی ندارد.
برادران سیسترز دنبال طعمه خود از شهر اورگن تا سانفرانسیسکو سفر می کنند، مدتی در کوهپایه های سییرا که وارم ادعا می کند معدن طلا در آنجا پیدا کرده است، توقف می کنند. بعد با یک جادوگر، یک خرس، جنازه یک سرخپوست و خیلی چیزهای دیگر برخورد می کنند. در خلال این سفر با روایت خشک و بی روح الی، شخصیت این دو برادر، بویژه خود الی و سوالات او درباره زندگی روشن می شود...
#پاتریک_دوویت #پیمان_خاکسار #نشر_چشمه #رمان
#کتاب #معرفی_کتاب #کتاب_بخوانیم #کتاب_خوب
تعداد بازدید : 617
برچسب ها: