عاملی برای رسوب اسیداوریک در کلیه

عاملی برای رسوب اسیداوریک در کلیه

دکتر امیر ایجادی با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه امروز وضعیت اضافه وزن و چاقی به معضلی جدی برای سلامت مردم کشور تبدیل شده است، افزود: بیماری که بین ۴۰ تا ۵۰ درصد مردم کشورمان رایج شده چاقی است، در تحقیقاتی که صورت گرفته است مشخص شده که چاقی با درجاتی از بالا بودن اسیداوریک همراه است که تمایل به رسوب در کلیه و مفاصل دارد.

وی تاکید کرد: البته با کنترل چاقی می‌توان از بروز بخشی از این مشکلات جلوگیری کرد.

ایجادی با بیان اینکه اداره و مدیریت سنگ‌ها در افراد مختلف و گروه‌های سنی بسته به شرایط متفاوت و خیلی مهم است، ادامه داد: در بچه‌ها باید سنگ زود تشخیص داده شده و مورد درمان قرار بگیرد، در زنان باردار نیز راه درمانی متفاوت است و دقت و توجه بیشتری نیاز دارد.

این اورولوژیست و جراح کلیه تصریح کرد: در افرادی که بیماری زمینه‌ای نظیر دیابت دارند سنگ اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند، موضوع مهم این است که به بدن خودمان اهمیت داده و زمانیکه دچار تغییری می‌شود زودتر آن را مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به برخی از علائم مهم در بروز آسیب به کلیه، اضافه کرد: تغییر رنگ ادرار جزو علائم  بسیار مهم است، به طور کل همگی عادت بر تشنه نگه داشتن بدنمان داریم و این اتفاق به کارکرد سخت کلیه و آسیب به آن منجر می‌شود.

 

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com

نظرات کاربران

نظر خود را ثبت کنید