دلیل ترشحات قبل از قاعدگی

دلیل ترشحات قبل از قاعدگی
دلیل ترشحات قبل از قاعدگی

ترشحات سفید واژن، قبل از قاعدگی کاملا طبیعی هستند و تا زمانیکه بدون بو و خارش باشند، جزو طبیعی از سیکل قاعدگی هستند.
قبل از همه چیز این نکته را لازم است که بدانید که بدن به وسیله ترشحات واژن، خود را پاک و تمیز می کند.
قبل از شروع قاعدگی، اکثر ترشحات، بیشتر چسبناک هستند. به دلیل اینکه بر خلاف ترشحات کشداری که در طی تخمک گذاری از واژن ترشح می شود، بدن در تلاش برای جلوگیری از نفوذ اسپرم به داخل دهانه رحم است. درصورتیکه تخمک بارور نشده باشد، خروج ترشحات کرمی چسبنده، نشانه حفظ اسپرم است.
ترشحات سفید قبل از قاعدگی، پر از سلول های مرده، سلول های خونی سفید و باکتری هستند. ترشحات این مایعات، به تمیز نگه داشتن واژن از میکروارگانسیم ها و مواد ناخواسته کمک می کند.

به همین دلیل بسیاری از بانوان چند روز پیش از قاعدگیشان ترشحات سفید رنگ بسیاری را تجربه می کنند. پس از اتمام پریود، مقدار ترشحات کرمی صورتی را خواهید داشت. این اتفاق به دلیل ترکیب ترشحات سفید رنگ با خون است

همه ی خانم ها در طول دوران زندگی خود انواع ترشحات واژنی را تجربه می کنند این ترشحات ممکن است قبل از پریودی یا بعد از پریودی در رنگ هایی نسبتا متفاوتی رخ دهد.بسیاری از زنان ترشحات قبل از قاعدگی را به عنوان علایم قبل از بارداری مورد برسی قرار می دهند . ترشحات قبل از پریودی دلایل خاص خود را دارد و ممکن است به رنگ های سفید ، بی رنگ یا خونی رنگ باشد.ترشحات قبل از یریودی موکوسی نام دارد

طبق تحقیقات انجام شده تغییرات در ترشحات موکوسی به صورت زیر می باشد.این تغییرات ذکر شده تغییرات نرمال می باشد و تغییرات غیرنرمال را حتما باید به پزشک گزارش دهید تا در صورت مشکل درمان صورت گیرد.

1.ترشحات 3تا4 روز پس از پایان دوره:این ترشحات معمولا پس از پایان دوره خشک می باشد و میزان آن زیاد نیست.این ترشحات حدود 3تا4 روز طول می کشد و مخاط رحم دو هفته قبل از دوره بعدی پریودی سفید و چسبناک می باشد.
2.ترشحات یک هفته قبل از قاعدگی :ترشحات یک هفته قبل از قاعدگی کم می شود اما ممکن است غلظت آن خیلی بیشتر باشد زیرا رحم مایع کمتری را تولید می کند اما در صورتی که باردار شده باشید این ترشحت یک هفته قبل از پریودی افزایش می یابد.
3.ترشحات 1یا2 روز قبل از شروع دوره:ترشحات موکوسی یک یا دو روز قبل از دوره سفید و چسبناک می باشد و میزان آن نسبت به زمان تخمک گذاری بسیار کمتر می باشد .
4.ترشحات در زمان تخمک گذاری :ترشحات در زمان تخمک گذاری به اوج خود می رسد و نسبت به هرزمانی بیشتر می شود.ترشحات در ابن دوران روشن تر ، سفیدتر و مرطوب و چسبناک می باشند.

اگر علائم زیر را دارید باید به پزشک مراجعه کنید:

  • درد ، سوزش یا ناراحتی های دیگر در اطراف مهبل
  • بثورات یا زخم
  • بوی بد مهبل
  • قرمزی
  • ورم

 


تعداد بازدید : 1273