چند نکته برای سلامت مردان از مراجعه به پزشک تا بررسی تستوسترون

چند نکته برای سلامت مردان از مراجعه به پزشک تا بررسی تستوسترون
چند نکته برای سلامت مردان از مراجعه به پزشک تا بررسی تستوسترون

سلامت انسان ها دارای فاکتورهای عمومی متعددی است، اما برخی از فاکتورهای سلامتی به جنسیت افراد بستگی دارد. به عبارتی دقیق تر برخی بیماری ها مردانه و برخی زنانه هستند. اما متاسفانه توجه به بیماری های مرتبط با جنسیت اغلب با سهل انگاری مواجه می شود.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، بررسی وضعیت سلامتی مردان به عواملی ساده بستگی دارد که با کمی دقت در این عوامل می توان از بروز برخی بیماریهای خطرناک پیشگیری کرد.


حداقل سالی یکبار به پزشک متخصص مراجعه کنید

مراجعه به اورولوژیست یکی از برترین کارها برای پیشگیری از بیماری های مردان است. اغلب مردان برای مراجعه به پزشک متخصص با مقادیری از مقاومت همراهند. درواقع مردان مایل نیستند به سادگی به پزشک مراجعه کنند. این موضوع جهانی است و در بسیاری از کشورها دیده می شود. به طور معمول  مردان در مقایسه با زنان کمتر به دنبال مراقبت های پزشکی هستند برای آقایان بین 18 تا 39 سال ، توصیه مؤسسه ملی بهداشت این است که فشار خون خود را حداقل هر دو سال یک بار و کلسترول خود را هر  پنج سال بررسی کنند.


همزمان با افزایش سن خود بیشتر به پزشک مراجعه کنید

پیری یک عامل خطرساز است و ممکن است بسیاری از شرایط خطرناک را ایجاد کند. همراهی افزایش سن با افزایش وزن به دلیل کند شدن متابولیسم و آتروفی مغز، خطراتی جدی را برای افراد ایجاد می کند. استخوانها شکننده تر می شوند و خطر ابتلا به سرطان افزایش می یابد. نیمی از سرطان ها در افراد بالای 65 سال دیده می شود. بنابراین اگر بالای 45 سال دارید بهتر است به طور مرتب یا بر اساس صلاحدید پزشکتان به انجام آزمایش های سلامتی خود بپردازید.


وضعیت تستوسترون خود را کنترل کنید

تستوسترون یا کمبود فشار خون همراه می شود و می تواند در مردان با  علائمی شامل خستگی مزمن ، کاهش میل جنسی یا افزایش وزن قابل توجه همراه شود. بهینه سازی هورمون ها با کمک دارو درمانی و ورزش و تغذیه منظم می تواند به مرور زمان منجر به افزایش سلامتی افراد شود. نگه داشتن سطح مطلوب تستوسترون در طولانی مدت می تواند به جلوگیری از بسیاری از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت کمک کند.


تعداد بازدید : 424