ناتوانی جنسی مردان

ناتوانی جنسی مردان

اکثر مردان در مقطعی از زندگی شان دچار ناتوانی جنسی موقت می شوند . این حالات مقطعی و نرمال هستند . این اختلال می تواند به علت اختلالات روانی یا جسمی باشد. ناتوانی جنسی مرد برای طولانی مدت می تواند هم برای مرد و هم برای همسرش ناراحت کننده باشد . علی رغم این مسئله ، تنها ۱۰٪ مردان به دنبال درمان آن هستند.


عامل ایجاد ناتوانی جنسی

اضطراب و افسردگی می توانند به این اختلال منجر شوند و ممکن است خود اینها نتیجه استرس در زندگی مرد یا مشکل در ارتباط یا ترس از شکست در اعمال جنسی باشند . ناتوانی جنسی همچنین ممکن است به علت عوارض بعضی از داروها مانند ضد افسردگی ها و ضد فشار خون ها باشد . خطر این اختلال با خستگی ، نوشیدن الكل و سیگار کشیدن افزایش می یابد .
ناتوانی جنسی در افراد میانسال و مسن شایعتر است و اغلب علت جسمی دارد . شایعترین علت ایجاد ناتوانی جنسی ، بیماری عروقی مانند آترواسکلروز ( تصلب شرایین ) است که میزان خون آلت را کاهش می دهد . ناتوانی جنسی همچنین ممکن است به علت آسیب به اعصاب آلت تناسلی مثلا در جراحی ها ( پروستات ) یا بیماری های مزمن مانند ام اس یا دیابت رخ دهد . به ندرت ممکن است این حالت به علت کمبود هورمون جنسی مردانه یعنی تستوسترون باشد .


در ناتوانی جنسی ، نیازهای جنسی خود را مطرح کنید :
بسیاری از افراد تصور می کنند می توانند روابط جنسی بهتری داشته باشند . کلید بهبودی زندگی جنسی با شریک جنسی ، ارتباط نزدیک با همسر و درک متقابل می باشد . هنگامی که مشکل را به همسرتان می گویید نکات زیر را در ذهن داشته باشید .
به دقت درباره کلمات و زمان ادای آنها و زمان آمیزش فکر کنید .
درباره جنبه های مثبت زندگی جنسیتان صحبت کنید .
درباره چیزهایی صحبت کنید که دوست دارید وقت بیشتری برای آنها صرف کنید و عکس العمل همسرتان را نیز با دقت نگاه کنید . مثلا تاکید بر حرکات جذاب او ، پوشیدن جوراب زنانه و انتخاب لباس زیر دلخواه و غیره .
به حرف های همسرتان گوش کنید .
گفتنی ست حملات ناگهانی و مقطعی ناتوانی جنسی معمولا علت روانی دارند ، ولی اختلالی که به تدریج شروع شود و دائمی یا پیشرونده باشد به طور اولیه به علت جسمی است .


چه کاری ممکن است انجام شود ؟

پزشک برای درمان اختلال نعوظ از شما می پرسد که آیا صبح ها ، نعوظ آلت دارید یا نه . اگر دارید نشان می دهد که علت ناتوانی شما روانی است . همچنین پزشک از روش زندگی و داروهای شما سؤال خواهد کرد. همچنین با یک آزمایش خون می توان از دیابت و میزان هورمونهای جنسی مطلع شد؛ شما می توانید به یک متخصص برای انجام اسکن اولتراسوند داپلر به منظور بررسی جریان خون به آلت تناسلی مراجعه کنید .
اگر رگهای آلت تناسلی به علت آترواسکلروز ، تنگ شده باشد می توان با عمل جراحی به جریان طبیعی برای نعوظ کامل دست یافت. پزشک می تواند داروی شما را تغییر دهد ، اگر دارو علت این اختلال باشد. اگر دیابت داشته باشید پزشک شما باید به دقت آن را کنترل کند تا بتواند باعث مهار آسیب های عصبی بیشتر شود .
برای برخورد طبیبانه با یک مشکل مردانه ، پزشک می تواند با توصیه به کاهش استرس و قطع مصرف الکل به شما کمک کند . اگر این اختلال به علت روانی باشد ، می توانید از سکس درمانی یا مشاوره سود ببرید . در مواردی که نتوان بیماری زمینه ای را درمان کرد ، روش های دارویی و درمان های جسمی وجود دارند .
درمان دارویی : در بسیاری از مردان ویاگرای خوراکی مفید بوده است . این ماده ماهیچه های آلت و رگ های آن را شل می کند و در نتیجه خون بیشتری به آلت می رسد و نعوظ راحت تر به دست می آید . به خاطر عوارض این دارو باید حتما قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنید .
داروی آلپروستادیل نیز برای رسیدن به نعوظ کمک می کند . این دارو را می توان وارد پیشابراه کرد . همچنین می توان آن را به آلت تزریق کرد. ولی باید بدانید این دارو می تواند عوارض شدیدی نیز داشته باشد. برای مردان معدودی که کاهش تستوسترون دارند ، تزریق تستوسترون می تواند مفید باشد .
درمان جسمی : روش های فراوانی برای کمک به ایجاد و حفظ نعوظ وجود دارند . دستگاه واکیوم ( یا مکنده ) که در آلت کار گذاشته می شود از این جمله است . این دستگاه سیلندری دارد که توسط پمپ دستی ، پرخون می شود . سپس سیلندر را در می آورند و توسط یک باند که دور آلت می بندید نعوظ را حفظ می کنید .
روش دیگر ، آلت مصنوعی است که با عمل جراحی در آلت مرد کار گذاشته می شود . یک نوع آن دو لوله دارد که می توان آنها را با دست تنظیم کرد. ولی اگر میله ها کار گذاشته شوند دیگر نمی توان اندازه آلت را تغییر داد .


انزال زودرس را توضیح دهید ؟

انزال زودرس مخصوصا در مردان جوان بسیار شایع است و موجب ناتوانی جنسی می شود . بسیاری از محققان این مرحله را بخشی از سیر طبیعی اعمال جنسی می دانند. این حالت ممکن است در افراد با تجربه هم در مواقعی که مدت طولانی از اعمال جنسی دور بوده اند رخ دهد.
انزال زودرس مکرر می تواند یک اختلال عقیم کننده باشد. تکرار این اختلال می تواند باعث نگرانی مرد از عملکرد جنسی و در نتیجه ناتوانی جنسی شود .


عامل ایجاد انزال زودرس

معمولا علت آن روانی است . این اختلال ممکن است به علت نگرانی درباره عملکرد جنسی و یا به علت ترس از پی بردن افراد دیگر به تماس جنسی او باشد. بعضی از مردها نمی توانند نشانه هایی را که قبل از انزال رخ می دهد بشناسند در نتیجه نمی توانند زمان ارگاسم را کنترل کنند .
انزال زودرس در مراحل اولیه ارتباط جنسی ( که زوجین ممکن است اعتماد به نفس کافی نداشته باشند و یا نگران عملکرد جنسی خود باشند ) شایعترست .
به ندرت این اختلال به علل جسمی مانند التهاب پروستات ( پروستاتیت ) یا آسیب به نخاع ایجاد می شود .


چه کاری ممکن است انجام شود ؟

اگر به طور مکرر دچار این اختلال می شوید حتما به پزشکتان بگویید . اگر انزال زودرس به علت اختلال جسمی نبود باید یاد بگیرید که چگونه برانگیختگی جنسی را کنترل کنید.
یکی از این روش ها ، روش شروع / پایان است . در این روش آلت مرد توسط همسرش تحریک می شود . هنگامی که مرد احساس کرد انزال می خواهد انجام شود از همسرش می خواهد که تحریک را قطع کند . بعد از دقایق کوتاهی این مراحل دوباره انجام می شود .
بعد از هفته ها انجام این روش می تواند به کنترل بهتر کمک کند . از روش فشار نیز می توان همراه این روش یا به تنهایی استفاده کرد . بعضی از داروهای ضد افسردگی مثل سرترالین عارضه ای دارد که همان تأخیر در انزال است . از این داروها می توان به عنوان عامل کمک کننده به کنترل انزال استفاده کرد . سیر این اختلال ، خوب است و بسیاری از مردان که این روش ها را انجام می دهند ، در کنترل انزال موفق ترند .تعداد بازدید : 386

سلامت جنسی
چند نکته برای سلامت مردان از مراجعه به پزشک تا بررسی تستوسترون
تهدید روابط زناشویی با این اختلال زنانه
تقویت اسپرم با رعایت 3 نکته
آشنایی با انواع قرص‌ تاخیر انزال
زنان و مردان، واقعا چه احساسی به رابطه جنسی دارند؟
امکان بارداری با وجود پریودی
رابطه دهانی برای واژن خطرناک است؟
8 باور غلط در مورد روش‌های ضدبارداری
چه روش ضد بارداری مناسب شما است؟
IUD یک روش جلوگیری از بارداری
راه‌های جلوگیری از بارداری در شب اول عروسی
برخورد علمی با یک مشکل مردانه
اسرار شگفت انگیز سکس درمانی
رابطه جنسی بعد از هیسترکتومی
بررسی روش های بزرگ کردن آلت تناسلی
اعتیاد جنسی (وابستگی به سکس)
ساخت اسپرم چگونه است
دستگاه تناسلی مردان
بلوغ غیرطبیعی دختران
مکمل های جنسی زنان
مشکلات یائسگی
خونریزی غیرطبیعی واژن
مزایای استفاده از کاندوم
۸ هشداری که زنان باید در مورد سرطان تخمدان بدانند
ناباروری در مردان
تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان
مکمل های جنسی مردان
مهمترین راه پیشگیری از اختلال نعوظ
شکلات و رابطه جنسی
بهداشت جنسی و نخستین نزدیکی
بهترین خوراکی ها برای کمک به اختلال نعوظ
علت خونریزی پس از رابطه جنسی چیست؟
چاقی و رابطه جنسی