رابطه دهانی برای واژن خطرناک است؟

رابطه دهانی برای واژن خطرناک است؟
رابطه دهانی برای واژن خطرناک است؟

رابطه دهانی یکی از قسمت های رابطه جنسی است که اطلاعات زيادي در خصوص خطرات آن وجود ندارد. در این مطلب به بعضی مشکلات مربوط به رابطه دهانی اشاره ميشود .


رابطه دهانی چه خطراتی برای واژن دارد؟

85 درصد خانم ها در موقع برقراری رابطه جنسی رابطه دهانی انجام می‌دهند . بر مبنای بررسیهای انجام شده رابطه دهانی یک بخش طبيعي از لذت رابطه جنسی در بین زوجین شده است.
ولی با وجود علاقه بیشتر افراد به این مدل ارتباط اطلاعات زيادي در خصوص آن در دست نیست و خطرات آن مشخص نشده است. اغلب اطلاعات و راهنمايي ها مربوط به رابطه مقعدی یا رابطه واژینال است. به این ترتیب احتمالا سؤال بسياري از اشخاص باشد که آیا رابطه دهانی سلامت واژن زنان را به خطر می اندازد؟

دکتر آلیسا دووک، متخصص قلب و عروق عضو تیم پزشکی نیویورک در این باره ميگويد :رابطه دهانی لزوما براي واژن بد نیست. یک محیط باکتریایی طبيعي در دهان و یک محیط باکتریایی طبيعي در واژن موجود است و براي افرادی که دارای سیستم ایمنی سالم و طبيعي هستند، این محیط باکتریایی مشکلی به وجود نمی آورد.

رابطه دهانی و تبخال تناسلی

در حالیکه آب دهان همسر شما امکان دارد سالم باشد، دهان، لب ها یا گلوی وی امکان دارد کاملاً سالم نباشد. درصورتی که فرد ابتلا به تبخال باشد یا حس کند بزودی دچار تب خال خواهد شد – و لب وی با پوست واژن و اطراف آن تماس پیدا کند – این تبخال امکان دارد به شما انتقال یابد.

تبخال ها به دلیل ویروس هرپس herpesایجاد می شوند ، بدین ترتیب هرپس دهانی مرد می تواند در زن به هرپس واژینال یا تبخال تناسلی تبدیل شود. دکتر دووک در این مورد ميگويد :بسياري از اشخاص به این واقعیت فکر نمیکنند که چنانچه مرد یکی از این تبخال ها را داشته باشد و با یک زن رابطه دهانی برقرار کند، بعد از آن زن مستعد ابتلا به عفونت و تبخال تناسلی خواهد بود.

رابطه دهانی و بیماری سوزاک و کلامیدیا

تبخال تناسلی تنها بیماری مقاربتی بعد از یک رابطه دهانی براي یک زن نیست. سوزاک Gonorrhea و کلامیدیا chlamydia هم بیماري هایی هستند که درصورتی که مرد در گلوی خود به آن ها مبتلا باشد، می تواند آنها را از طريق رابطه دهانی به واژن زن انتقال دهد.

روابط دهانی و ویروس ایدز (HIV)

ویروس ایدز هم تهدید دیگری است. ذرات ویروسی می توانند از طريق یک خراش یا زخم وارد واژن شده و HIV را هم به زن منتقل کنند .


رابطه دهانی و ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV


خطر ديگر خطر ویروس Human Papillomavirus ویروس پاپیلوم یا HPV انساني است. احتمال انتقال این ویروس از طريق رابطه دهانی مشخص نیست، ولی درهرصورت طبق گفته مرکز کنترل بیماریها ، بعضی پژوهش ها نشان داده اند که این احتمال وجود دارد . درصورتی که شریک جنسی یک خانم ویروس HPV را در گلوی خود داشته باشد و یکی از اقسام ویروسی را که با سرطان دهانه رحم در ارتباط است در بین آن ها وجود داشته باشد، این ویروس به زن انتقال داده ميشود و خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم در زن افزایش خواهد یافت.

به هرحال رابطه دهانی در حین پریود زن به هیچ وجه توصیه نمی شود برای این که احتمال انتقال عفونت به هر دو طرف وجود دارد .
دکتر دووک در پایان ميگويد :همیشه براي رابطه جنسی دهانی یا واژینال توصيه هایی داریم و اقدامات احتیاطی را لازم است انجام دهید. درصورتی که اطلاعی از شرایط بیماري های مقاربتی شریک جنسی خود ندارید، بهتر است در حین رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید. در حین رابطه دهانی هم میتوانید روی واژن خود را با سد دهانی dental dam بپوشانید – سد دهانی یک تکه نازک لاتکس است که میتوانید روی واژن خود را با آن بپوشانید. به این ترتیب زبان و دهان شریک جنسی رابطه مستقیم با پوست و اطراف واژن نخواهد داشت.


تعداد بازدید : 677