برخورد علمی با یک مشکل مردانه!

برخورد علمی با یک مشکل مردانه!
برخورد علمی با یک مشکل مردانه!

شما شوهرتان را دوست دارید و شوهرتان نیز شما را دوست دارد . حاضرید در خوب و بد زندگی در کنار هم باشید ، اما حتی صمیمی ترین زوج ها ممکن است با مشکل اختلال نعوظ در مرد مواجه شوند . در مردان در دهه ۲۰ زندگی ، اختلال نعوظ پدیده ای نادر است اما در دهه های بعدی زندگی احتمال بروز این عارضه به طور تصاعدی بالا می رود . بهترین راه حل برای درمان اختلال نعوظ ، استفاده از قرص آبی کوچک یا ویاگرا و دارویی مشابه آن نیست بلکه در حال حاضر ، گزینه های گوناگونی برای همسر شما وجود دارد که می تواند به کارکرد جنسی او کمک و رابطه تان را صمیمی تر کند .

برخورد علمی با یک مشکل مردانه ، از تغذیه و ورزش تا دارو درمانی :


اگر مطمئن نیستید که علت اختلال نعوظ عاطفی است یا جسمی ، می توانید با انجام آزمایش تورم شبانه آلت ، این موضوع را دریابید .

یک نوار کاغذی چسبان مانند نوار تمبر پستی را دور تنه آلت بچسبانید . مردان سالم در هر سنی ۳ تا ۵ سانتیمتر نعوظ خود به خود در طول خواب دارند . اگر این نوار در طول شب پاره شود ، به معنای آن است که مرد از لحاظ جسمانی مشکلی برای نعوظ ندارد . پزشکان نیز ممکن است آزمایش پایش نعوظ شبانه را تجویز کنند که در خانه و در طول ۳ روز انجام می شود . در این آزمایش ۲ نوار دور تنه آلت قرار داده می شود که به یک رایانه ی قابل حمل متصل هستند . رایانه ، نعوظ را در طول شب ثبت می کند . علل پزشکی رایج اختلال نعوظ ، فشار خون و کلسترول بالا ( هر دو باعث اختلال خونرسانی به اعضای بدن از جمله آلت تناسلی می شوند ) هستند .

اختلال نعوظ همچنین ممکن است عارضه ی جانبی داروها ازجمله مصرف داروهای ضد فشار خون و داروهای ضد افسردگی باشند ، بنابراین باید به پزشک درباره ی داروهایی که مصرف می کنید ، اطلاع دهید . پزشک ممکن است با تغییر دوز دارو یا تغییر نوع آن به حل این مشکل کمک کند . اگر میزان پایین هورمون مردانه تستوسترون ، عامل اختلال نعوظ باشد ، پزشک درمان جایگزینی تستوسترون تجویز می کند . در بدترین حالت اختلال نعوظ ممکن است نشانه ای هشداردهنده از یک بیماری قلبی ، ۲ تا ۵ سال پیش از شناسایی آن در آزمایش های تخصصی قلبی باشد . به همین علت باید پزشک مرتب در جریان روند این عارضه قرار گیرد .


بهبود اختلال نعوظ با تغییر شیوه ی زندگی مردان چگونه است ؟

برخی از موارد اختلال نعوظ هنگامی که مرد، تغذیه بهتری دارد ، وزن خود را کم می کند و ترک سیگار را شروع می کند ، بهبود پیدا می کند .

شوهرتان را وادار کنید به پیاده روی برود . البته ماراتن لازم نیست ! همچنین وعده های غذایی مناسب تری برای سلامت قلب و عروق او تهیه کنید . پژوهش ها نشان می دهند رژیم غذایی مدیترانه ای برای مردان دچار مشکل نعوظ ، سالم ترین رژیم است . استفاده ی بیشتر از غذاهای طبیعی دارای چربی های سالم مانند میوه های مغز دار مانند گردو ، فندوق ، پسته و روغن زیتون از تنگ شدن عروق با پلاک های چربی جلوگیری می کند و تولید ماده اکسید نیتریک در بدن را افزایش می دهد که با گشاد کردن عروق آلت تناسلی ، نعوظ را تشدید می کند .

یادآور می شویم اگر شریک جنسی شما احساس تنش ، اضطراب و طرد شدن داشته باشد ، ممکن است دچار اختلال نعوظ شود . در بسیاری از مردان ، ضربه های عاطفی و قهر عاطفی هم این عارضه را ایجاد می کند . حتی گاهی استرس و تنش های روزمره نیز کارکرد جنسی شوهرتان را مختل خواهد کرد . اگر علت اختلال جنسی به این موارد مربوط است ، باید شوهرتان را راضی کنید به یک درمانگر جنسی که به طور خاص برای کمک به بیماران در چنین مواردی تعلیم دیده است ، مراجعه کند تا علل عاطفی این اختلال روشن و اقدام های لازم برای رفع آنها و بزرگ کردن آلت تناسلی انجام شود .

راه حل چیست ؟

تمرکز خود را به جای رابطه زناشویی به لذت بردن معطوف کنید تا رابطه تان فقط به نعوظ مربوط نباشد . از صحبت کردن ، قهوه خوردن ، به پیک نیک رفتن و یا جوراب نازک همسرتان غرق در لذت شوید و یادتان باشد که حتی اگر نعوظ موفقی ندارید به این معنی نیست که نمی توانید از هم آغوشی با او لذت نبرید . بسیاری از خانم ها نمی دانند که که مردان حتی بدون نعوظ هم می توانند به اوج لذت برسند .

پزشکان مجله سلامتی راستینه می گویند : نعوظ در مردان به تورم عروقی مربوط است ، در حالی که ارگاسم و انزال ، به انقباض متوالی عضلات ربط دارد . این دو پدیده با هم متفاوت هستند و حتما نباید همراه هم رخ دهند .

در اختلال نعوظ ، مصرف دارو از چه زمانی آغاز می شود ؟

اگر توصیه های تخصصی درمانگر جنسی نتوانست مشکل را حل کند نوبت به استفاده از ویاگرا ، و داروهای مشابه آن مانند : سیالیس ، لویترا ، البته با تجویز پزشک می رسد که جریان خون به آلت تناسلی را افزایش می دهند .

این گروه داروها که به نام مهارکننده های PDE پنج ، مشهورند ، بسیار موثرند اما خودانگیختگی در رابطه را از شما می گیرند ، زیرا پس از مصرف آنها ، زوج باید ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به انتظار بمانند تا اثر آنها ظاهر شود .

در هر حال این داروها بسیار پرطرفدار هستند و تنها در سال ۲۰۱۰ فقط در ایالات متحده آمریکا ، هجده و نیم میلیون بار نسخه شده اند .


تعداد بازدید : 437