روشهای برای تشخیص تست حاملگی در خانه

روشهای برای تشخیص تست حاملگی در خانه
روشهای برای تشخیص تست حاملگی در خانه

گندم و جو به عنوان تست مصري يکي از روش هاي تشخيص حاملگيست

تشخيص بارداري چه براي کساني که منتظر عضو جديد خانواده هستند و چه کساني که در ترس و اضطراب از بارداري به سر ميبرند يک مقوله ي حياتي به حساب مي آيد و شايد براي گرفتن تست بارداري بارها و بارها به داروخانه و پزشک مراجعه کرديد و البته که زمان و درگيري ذهني زيادي برايتان ايجاد کرده است، در ادامه مطالبي در اختيارتان ميگذاريم که اميدوارم برايتان مفيد باشد و بتوانيد در خانه و با روش هاي ساده بفهميد که آيا بارداريد يا خير.

1. برگهاي قاصدک
برگهاي قاصدک براي تشخيص بارداي مي تواند کمکتان کند اين گياه از خانواده آفتابگردان هست. نحوه ي استفاده از اين روش به اين صورت است که ابتدا چند برگ قاصدک را داخل يک ظرف پلاستيکي بگذاريد بعد درون ظرف ادرار بريزيد تا جايي که برگها کاملا زير آن قرار بگيرند، در ظرف را ببنديد و براي مدت ده دقيقه به آن زمان بديد حالا براي مشاهده ي نتيجه آزمايش در ظرف را باز کنيد و اگه برگها داراي لکه هاي قرمز رنگ بود نتيجه تست بارداري مثبت هست.

2. استفاده از خمير دندان براي تشخيص بارداري
بله درسته! تست بارداري با خميردندان هم ممکن است! در اين روش کافي است مقداري خمير دندان را در يک ظرف پلاستيکي بريزيد و مقداري ادرار را به آن اضافه کنيد بعد از مخلوط کردن اين دو با هم بايد منتظر واکنش باشيد، اگه رنگ خميردندان سفيدي که با ادرار مخلوط کرديد به آبي کثيف تغيير کرد تست شما مثبت هست. و اما ايراد تست با خمير دندان اين است که مدت زمان نتيجه دادن آزمايش و اينکه مقدارهاي ادرار و خميردندان مشخص نشده است.

3. سرکه

سرکه دم دست ترين ماده اي هست که داخل همه ي خانه ها مي شود پيداش کرد. شايد برايتان جالب باشه اگر بدانيد در گذشته از اين ماده براي تشخيص بارداري استفاده مي شود. با اين راهکار دم دستي خيلي راحت و بدون هيچ اتلاف وقت و درگيري ذهني در کمترين زمان ميتوانيد جواب اين دوگانگي ذهني را بدهيد! روش استفاده به اين صورت است که در يک ظرف مقداري سرکه را با ادرار مخلوط کنيد و هم بزنيد تا جايي که روي مايع حباب ايجاد بشود، حالا زمان گرفتن نتيجه آزمايش است. اگه رنک مايع تغيير کند به اين معني هست که جواب آزمايش مثبت است و در غير اينصورت منفي است. و اما ضعف اين تست هم مثل تست با خمير دندان اين است که مقدارها مشخص نشده.

4. گندم و جو روشي مصري در تشخيص حاملگي

گندم و جو به عنوان تست مصري يکي از روش هاي تشخيص حاملگي است. مردم مصر بر اين باورند که گندم و جو ميتواند چيزهاي زيادي در مورد بارداري به شما بگويد. اين روش به اينصورت است که بايد ادرار را بر روي دانه هاي گندم و جو بريزيد و منتظر بمانيد تا واکنش اتفاق بيفتد. اين آزمايش ميتواند زمان زيادي ببرد چون نتيجه ي آزمايش بستگي به تخمير دانه هاي گندم و جو دارد. اگه بذر گندم و جو شروع به تخمير کرد، به اين معني هست که نتيجه آزمايش مثبت است همچنين گفته شده است که مصريان اعتقاد دارند که اگر دانه گندم رشد کنه بچه پسر هست و اگه دانه جو رشد کنه دختر هست.

5. قند

تست شکر يکي از رايج ترين آزمايشاتي هست که براي تشخيص حاملگي در زنان استفاده ميشه. شکر مولکولي است که در ماده مايع به سرعت حل ميشه و تغييرات سريعتر انجام ميشه. نحوه ي استفاده از اين روش به اينصورت است که فقط قند را در ظرف بگذاريد و ادرار را روي آن بريزيد، اگه قند شروع به تجزيه کرد جواب منفي است و اگه قند حالت توده اي پيدا کنه جواب مثبت است و شما بارداريد.


تعداد بازدید : 644