برای کاهش درد زایمان چه باید کرد؟

برای کاهش درد زایمان چه باید کرد؟
برای کاهش درد زایمان چه باید کرد؟

در اینجا 5 راه برای کاهش درد زایمان شما توضیح داده شده است.اینها نکاتی راجع به سلامت ذهن و بدن برای استفاده در طی دوران بارداری هستند

مراحل

1)پیاده روی کنید!

در طی بارداری شما به مقداری ورزش و تمرین نیاز دارید.پیاده روی یک راه ساده ی کم فشار و پرمزایا برای کاهش دردهای زایمان است.شما عضلات تنه ی بدنتان را قوی میکنید،هوای تازه استنشاق میکنید و کالری میسوزانید،همه اش در یک ورزش!کم کم شروع کنید و مسیرتان را پیدا کنید.

جامعه ی سلامت ملی، در طی بارداری، هفته ای 150 دقیقه پیاده روی پیشنهاد میکند.
“زمانی که تناسب اندام داشته باشیم،زایمان کوتاهتری خواهیم داشت.”این را پرستار و مامای مجاز Tekoa king states میگوید.یک زایمان کوتاهتر به معنی تجربه ی درد کلی کمتری است.


2)شنا کنید.

به باشگاه محلی تان ملحق شوید یا به یک استخر خصوصی بروید.ورزشهای هوازی آبی کم فشار و کمی شنا عضلات تنه تان را قوی میکند،به آرامی قلبتان را به ضربان می اندازد و گردش خون در بدنتان را به جریان می اندازد.همه ی این موارد کلیدِ داشتنِ زایمانِ آسانتر و کوتاهتر و کاهش تداوم انقباضات است.

3)به بدنتان آب کافی برسانید.

به طور متوسط بدن 60-50% از آب تشکیل شده است.هنگامی که این زندگی جدید را در خود رشد میدهید، باید ذخایر خود را پر کنید.طی بارداری،حجم خونتان به طور قابل توجهی افزایش میابد.پس در بارداری آب بیشتری از معمول بنوشید.آب در گردش خون کمک میکند و برای هر اُرگان زنده ای ضروری است.گرفتگی عضلانی را کم میکند و به شما برای قوی نگه داشتن بدنتان کمک میکند.

کم آبی باعث گرفتگی عضلات و خستگی میشود.پس در بارداری آب کافی به بدنتان برسانید.هرچه بدنتان قویتر باشد،تحملتان بیشتر میشود.نوشیدن آب مثانه را آرام و انقباضات را کم میکند.


4)مواد مغذی نیز بخورید.

هرکسی در دوره ی بارداری غذاهای مورد علاقه و ویارهای خاصی دارد.غذاهای مغذی را نیز به غذاهای مورد علاقه تان اضافه کنید.غذاهای سرشار از کلسیم بخورید.

با توجه به Elizabeth Davis،نویسنده ی کتاب قلب و دستها،یک راهنمای مامایی بارداری و تولد،کلسیم در درد زایمان تاثیر گذار است.
شیر علف نارس،حاوی ویتامین B-6 است که به کاهش تهوع در صبح کمک میکند.
7 غذای بهبود دهنده که به طور طبیعی درد را کاهش میدهند:1)آلبالو گیلاس2)زنجبیل3)آب کرن بری4)زردچوبه5)ماست6)نعنا و 7)ادامامه.


5)روزانه اظهارات مثبت داشته باشید.

در هر حیطه ای از زندگی و به خصوص در این زمان،به خود عشق بورزید.در تحقیقات در دانشگاهی در میشیگان،محققان به شواهدی بر ارتباط ذهن-بدن و تاثیرات تسکین دهنده ی آن دست یافته اند.
افکار مثبت احساساتتان را ترفیع میدهند.

حالات روحی روانی شما،هدایت شدن شما در چالش برانگیز ترین برهه ی زمانی زندگیتان را به شما دیکته خواهند کرد.حالتی که بدنتان احساس میکند و انجام میدهد،مستقیما توسط الگوهای ذهنی تان تحت تاثیر است.ذهن و بدنتان کاملا به هم مرتبط اند.شما فقط بدنتان یا فقط ذهنتان نیستید و از رفتار کردن با خودتان به گونه ای که اعضای بدنتان جدا از هم نیستند،بی اندازه سود خواهید برد.تمام چیزی که نیاز دارید عشق است،که شامل افکاری که راجع به خودتان میشوند نیز است.پس چیزی که دوست دارید در این زیباترین دوره ی زندگی تجربه کنید،به طور قطع اظهار کنید.


تعداد بازدید : 524