کمک به لاغری با هیدراته کردن بدن

کمک به لاغری با هیدراته کردن بدن
کمک به لاغری با هیدراته کردن بدن

 ” هيدراته شدن بدن(hydrate)يعني رساندن آب کافي به بدن “

هر گز سعي نکنيد به حالتي برسيد که احساس تشنگي کنيد و سپس آب بنوشيد ، ” تشنگي علامت اين است که بدن قبلا دهيدراته ( آز آب خالي شده ) و هرگز نميتوان از اين حالت و نشانه به عنوان يک علامت مناسب و راهنما جهت برطرف کردن تشنگي بهره جست.”آزمایشات متعدی نشان داده اند نوشیدن آب به اندازه و هیدراته شدن بدن موجب کاهش وزن و لاغری میشود.

چند راه کار ساده برای هیدراته شدن بدن

  1. يک ليوان بزرگ و يا يک بطري آب هميشه در محل کار همراه داشته باشيد و سعي کنيد آنرا در طول روز بنوشيد.
  2. هرگز سعي نکنيد نوشيدنيهايي همچون ” قهوه ، نوشيدني گازدار ، چاي و نوشيدني هاي الکلي ” را جايگزين آب کنيد ! اين قبيل نوشيدنيها دقيقا مثل داروهاي مُدر ( به داروهايي گفته ميشود که باعث افزايش ادرار ميشوند ) ، در داخل بدن عمل ميکنند و باعث ميشوند که مقدار ادرار افزايش يابد ! سعي کنيد در صورت نوشيدن اين قبيل نوشيدني ها سريعا به عنوان جايگزين آنها آب کافي بنوشيد .
  3. بخاطر داشته باشيد که بيماريهايي همچون آنفولانزا و سرماخوردگي يکي از دلايل دهيدراته ( کمبود آب بدن ) شدن بدن ميباشند !
  4. هرگز مقدار آبي که در طول تمرين از دست ميدهيد را دست کم نگيريد . به ازاي هر ۱۰۰ گرم وزني که در طول تمرين از دست ميدهيد بايد ۱۰۰ گرم آب بخوريد ! ” پس لازم هست که قبل و بعد از تمرين خود را وزن کنيم .
  5. در طول تمرين جرعه جرعه آب بنوشيد . يک بطري بزرگ آب به همراه خود به باشگاه ببريد و هنگاميکه در حال انجام تمرينات سنگين و با شدت هستيد ، بين حرکتها و ست ها جرعه اي بنوشيد !
  6. اگر بيشتر وقت خود را بيرون از خونه سپري ميکنيد مطمئنا به آب بيشتري نياز داريد .
  7. روز خود را با آب شروع کنيد و با آب هم به پايان برسانيد . اين کار باعث ميشود که آبي را که در طول شب بر اثر تعريق و تنفس از طريق بدن دفع ميشود را جبران کنيد.
  8. کساني که بدنسازي کار ميکنند ( چه زيبايي و چه پاورليفتينگ ) در طول روز حداقل بايد ۳ ليتر آب بنوشند تا به هیدراته شدن بدن شان کمک کنند

اثرات منفی کمبود آب و دهیدراته شدن بدن :

یکی از عوارض کمبود آب در بدن گرفتگی عضلات مخصوصا هنگام خواب است

چگونگي تشخيص دهيدراته ( کمبود آب ) شدن بدن :

” اگر آب به انداره کافي بنوشيد رنگ ادرار کاملا شفاف و مقدار آن نيز مناسب است . اگر رنگ ادرار پر رنگ و در عين حال بودار باشد يکي از علامتهاي دهيدراته شدن بدن ميباشد و همچنين نشانه اين است که بدن براي تامين انرژي مورد نياز بدن ، شروع به تخريب بافتهاي عضلاني کرده است.یکی از راههایی هم که میتوان از هیدراته شدن بدن مطمعن شد رنگ شفاف ادرار است.

 


تعداد بازدید : 975