چای سبز و زنجبیل دمنوشی برای لاغری

چای سبز و زنجبیل دمنوشی برای لاغری
چای سبز و زنجبیل دمنوشی برای لاغری

چای سبز علاوه بر خواصی که برای سلامتی دارد، مدت‌هاست به‌عنوان ماده‌‌ای مؤثر در کاهش وزن مطرح است. مطالعات نشان می‌دهد که چای سبز سه ماده‌ی اصلی دارد که در کنترل وزن مؤثر هستند: کافئین، کاتچین و تیانین.

کافئین کارکرد سیستم بدن را افزایش و سرعت بعضی از فرایندهای بدن به‌خصوص متابولیسم بدن (همه‌ی فرایندهای بیولوژیکی که بدن هر موجود زنده برای حفظ بقا انجام می‌دهد) را افزایش می‌دهد و همان‌طور که می‌دانید، متابولیسم ارتباط مستقیمی با کاهش وزن دارد.
کاتچین که به‌عنوان یک فلاونوئید آنتی‌اکسیدانی شناخته می‌شود و در شرایطی خاص می‌تواند به کاهش جذب چربی از روده کمک کند.
تیامین هم اسید‌آمینه‌ای موجود در چای سبز است که به آزادشدن دوپامین در مغز (ماده‌ای شیمیایی که باعث ایجاد حس شادی و آرامش می‌شود) کمک می‌کند. بنابراین اگر خواستید استرس‌تان را کم کنید، تیامین گزینه‌ی مناسبی است، چون برخلاف کافئین، فرد را حساس و عصبی نمی‌کند.
زنجبیلی که به چای سبز برای تهیه‌ این دمنوش اضافه می‌شود به بهبود فرایند هضم کمک می‌کند و به چای سبزتان بدون اینکه بخواهید شکر یا چیز دیگری اضافه کنید طعم و عطر خوب می‌بخشد. از طرفی چون چای سبز طبع سردی دارد افزودن زنجبیل با طبع گرم، دمنوش شما را متعادل می‌کند.

مواد لازم برای تهیه این دمنوش خوشمزه
مقداری زنجبیل تازه‌‌ی پوست‌کنده یا نصف قاشق چایخوری پودر زنجبیل
۱ قاشق چایخوری چای سبز
۱ لیوان آب
و ۱ قاشق عسل طبیعی برای شیرین‌شدن دمنوش (اختیاری)
طرز تهیه
برای تهیه این دمنوشلاغری بهتر است از یک لیوان صافی‌دار استفاده کنید یا صافی‌ مناسبی روی لیوان قرار بدهید. ابتدا زنجبیل و چای سبز را داخل صافی قرار بدهید و یک لیوان آب‌جوش داخل لیوان بریزید و صافی را داخل لیوان بگذارید. حواس‌تان باشد چای سبز را بیشتر از ۳ تا ۴ دقیقه داخل آب جوش نگذارید، چون طعم تلخی پیدا می‌کند. صافی را خارج کنید. دمنوش‌تان حاضر است. این دمنوش را با شکر شیرین نکنید، بلکه می‌توانید یک قاشق عسل به آن اضافه و روزانه ۱ یا ۲ فنجان از این دمنوش لاغری را با معده‌ خالینوش جان کنید.


تعداد بازدید : 464