رژیم های پر طرفدار و معروف جهان

رژیم های پر طرفدار و معروف جهان
رژیم های پر طرفدار و معروف جهان

رژیم های لاغری موثر زیادی وجود دارد ، که هر کدام بر اساس یک اصولی طراحی و اجرا میشود تنوع در انواع و اقسام رژیم ها کار را برای ما ساده تر کرده و میتوانیم براساس سلیقه ، نیاز و توانایی های خود در انجام وعمل به آن در دراز مدت یک رژیم لاغری را انتخاب و از آن پیروی کنیم ، فقط به یاد داشته باشید قبل از گرفتن و شروع هر برنامه غذایی و اقدام برای کاهش وزن با یک متخصص مشورت نمایید.

 

رژیم غذایی مدیترانه ای

رژیم غذایی مدیترانه ای رژیم غذایی بسیار عالی است که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است. این رژیم لاغری به ویژه برای پیشگیری از بیماری های قلبی موثر است.

تاریخچه این رژیم به قرن بیستم برمیگردد که معمولا هر آنچه در اطراف دریای مدیترانه موجود بود خورده میشد.

که شامل مقدار زیادی سبزیجات، میوه ها، ماهی، مرغ، غلات کامل، حبوبات، انواع توت ها، محصولات لبنی و روغن زیتون است. مقدار و میزان هر یک از گروه های غذایی بستگی به شرایط فیزیکی و هدف کاهش وزن شما دارد و باید قبل از شروع با پزشک خود مشورت نمایید.

 

رژیم غذایی پارینه سنگی

رژیم غذایی پارینه سنگی بسیار مشهور و ساده است زیرا در کاهش وزن و بهبود سلامت عمومی موثر است. در حال حاضر محبوب ترین “رژیم غذایی” در جهان است

در این رژیم لاغری شما باید مانند انسانهای نخستین غذا مصرف کنید و از خوردن غذاهای فرآوری شده دوری کنید.

رژیم غذایی پارینه سنگی دارای خواص بهداشتی متعددی است، با این حال اگر هدف لاغری و کاهش وزن است،این رژیم خیلی کافی نیست.زیرا خوردن عسل، شربت افرا، پودر نارگیل، موز و خرما آزاد است واینها خیلی باعث کاهش وزن شما نخواهند شد.پس در اینجا ما یک رژیم کم کربوهیدرات را با رژیم پارینه سنگی تلفیق میکنیم تا به نتایج دلخواهمان دست پیدا کنیم.
،رژیم پارینه سنگی ممکن است برای همه مناسب نبوده و با توجه به نوع ساختار بدنی فرد نتیجه یکسان نباشد. به طور کلی، اگر هدف شما کاهش وزن و لاغری است باید مصرف کربوهیدرات را به حداقل برسانید و با این امید که این کربوهیدرات سالم و از منابع طبیعی است خود را گول نزنید زیرا همین منابع کربوهیدرات طبیعی هم گاها چاق کننده میباشند.

رژیم لاغری فاقد گلوتن

گلوتن نام یک خانواده از پروتئین موجود در دانه مانند گندم، املای، چاودار و جو است.

دو پروتئین اصلی در گلوتن ، به نام گلیادین و گلوتنین وجود دارد. که گلیادین باعث اثرات مضر در بدن است.

در رژیم لاغری ممکن است فکر کنید نان ها و مواد غذایی که متشکل از غلات کامل هستند ، برای بدن مفید و سالم است ، اما باید بدانید که سه جزء تشکیل دهنده غلات : گلوتن، نشاسته و اسید فیتیک است که این مواد مواد متابولسم و سوخت و ساز بدن را دچار مشکل میکنند . گلوتن باعث التهاب میشود، نشاسته به سرعت به قند تبدیل می شود و همانطور که از مضرات شکر و قند و تاثیرات منفی آن بروی لاغری گفته شد ، میتوان اذعان کرد مصرف نشاسته و کربوهیدرات چه از نوع غلات کامل هم باشند همانند مصرف شکر مانع لاغری و سوخت و ساز درست بدن است.

در رژیم غذایی فاقد گلوتن ، باید گلوتن را به طور کامل از مواد غذایی مصرفی حذف نمایید.به همین دلیل این رژیم لاغری مانند یک چالش بزرگ میباشد زیرا با توجه به اینکه مواد تشکیل دهنده گلوتن (مانند گندم) به غذاهای مختلفی اضافه شده اند بنابراین در این رژیم لازم است برچسب تمام مواد غذایی که میخواهید مصرف نمایید را به دقت مطالعه کنید . از مصرف مواد غذایی مانند گندم ( آرد گندم، جوانه گندم و سبوس گندم)،چاودار،جو،سمولینا ، انواع نان ، پاستا،غلات و حبوبات ، آبجو ، کیک، شیرینی، شیرینیجات، بیسکویت ،سس، سس های گوشت، به خصوص سس سویا و غیره باید خودداری شود و همچنین مصرف سبزیجات برگ پهن ،گوشت ،ماهی ،تخم مرغ و میوه آزاد است.


تعداد بازدید : 426