رژیم غذایی برای گروه خونی o

رژیم غذایی برای گروه خونی o
رژیم غذایی برای گروه خونی o

شکوفایی گروه خونی O در تمرینات بدنی و پروتئین حیوانی است هنگامی که درباره ی مصرف کنندگان امروزی گوشت صبحت می کنید، می توانید معنای ناخجسته عبارت « شما همان چیزی هستید که می خورید » را به کار برید .امروزه خوشبختانه گوشتهایی با منبع سالم و سازمان یافته ؛ همچنین گوشت مرغ به مقدار فراوان و متنوع در دسترس است . موفقیت دارندگان گروه خونی O منوط به استفاده از انواع گوشتهای سالم قرمز و سفید است.
وی افزود: افراد دارای این گروه خون برعکس سایرگروهها قادر به استفاده ی مثبت از لبنیات و غلات نمی باشند، زیرا سیستم گوارشی آنان هنوز با این گونه اقلام غذایی سازگاری کامل ندارد علاوه بر این ، شما مجبور نیستید یک کاسه بلغور و یا یک لیوان شیر را حتماً میل نمایید. چنین خوراکیهایی سالها بعد وارد زنجیره ی (تاریخی ) غذایی برای مصرف و بقای انسان شدند.
تعداد فراوانی از انواع سبزیجات برای دارندگان گروه خون O در دسترس است که می­توانند جزء تشکیل دهنده رژیم غذایی این گروه باشند. اگرچه شما نمی­توانید به سادگی تمام سبزیجات را میل نمایید زیرا برخی از آنان ایجاد مشکلات جدی می­کنند. به عنوان مثال گروه خاصی از سبزیجات مانند کلم یا کلم فندقی (بروکل)، گل کلم و یا برگ تازه خردل می­توانند در ترشحات غده تیروئید اختلال ایجاد کنند که جزو مشکلات دارندگان گروه خونی O است.
برخی از سبزیجات برگ­دار مانند کلم پیچ، کلم برگ، بروکلی و اسفناج به دلیل غنی بودن از ویتامین K برای گروه خون O بسیار مناسب هستند. ویتامین K دارای مزیت فوق العاده و منحصر به فرد کمک در جلوگیری از لخته شدن خون را دارد و از آنجایی که دارندگان این گروه خونی همانطور که قبلا اشاره کردیم با مشکل لخته شدن خون مواجه هستند برای رفع این نقیصه به این ویتامین احتیاج دارند. از سوی دیگر گیاهانی چون آلفافا و یا کپک قارچهای خوراکی و زیتون حاوی مواردی می­باشند که باعث تحریک سیستم گوارشی می­شوند و ایجاد حساسیت می­نمایند.
تمامی این خوراکیها برای گره خون O مضر است زیرا این گروه خونی توانایی هضم آنان را ندارد. سیب­زمینی و بادمجان نیز به دلیل دارا بودن لکتین موجود در الیاف خون می توانند تولید التهابات روده­ای در دارندگان این گروه خونی نمایند تمامی افراد دارای گروه خون O نیز می­بایست از خوردن ذرت پرهیز نمایند زیرا لکتین ذرت در تولید انسولین اثر می­گذارد و غالبا موجب بیماری قندی و یا چاقی می­شود. لازم به ذکر است که اگر شما دارای گروه خون O هستید و مشکل اضافه وزن و یا سابقه بیماری قند در فامیل دارید می­بایست جدا از خوردن ذرت پرهیز نمایید.
در مورد گوچه فرنگی که دارای مقادیر بالایی لکتین و در مسیر گوارشی تمام گروههای دیگر خونی ( B و A ) تولید چسبندگی می­کند در گروه خونO جزو خوراکیهای بی اثر بوده و دارندگان گروه خونی O می­توانند از آن میل نمایند.
انواع سبزیجات قابل پرهیز:
آواکادو
انواع کلم (سفید، قرمز و غیره...)
گل کلم
ذرت
بادمجان
زیتون سیاه
زیتون یونانی
زیتون اسپانیایی
جوانه آلفافا
خردل سبز
قارچ اهلی
دهقان تصریح کرد: اگر شما به­جای یک تکه نان یک عدد میوه میل نمایید سیستم گوارشی شما واکنش بهتری نشان خواهد داد ضمن اینکه به تناسب اندام خویش نیز کمک کرده­اید.ممکن است تعجب کنید هنگامی که بسیاری از میوه­های مورد علاقه­تان را قابل پرهیز بیابید و نمونه­های عجیب آنها را بسیار سودمند ببینید. انوع آلو، گوجه و انجیر برای گروه خون شما بسیار سودمند است به دلیل اینکه اصولا میوه­هایی که دارای پوست قرمز تیره و یا آبی و بنفش باشند دارای خاصیت ایجاد واکنش قلیایی بیشتری نسبت به واکنش اسیدی در زنجیره گوارشی می­‌باشند.
میوه­‌جات بسیار سودمند:
انجبر خشک
انجیر تازه
آلوسیاه
آلو و گوجه­قرمز (برقانی)
آلوچه
میوه‌جات قابل پرهیز:
نارگیل
طالبی
گرمک
پرتغال
نارنگی
توت فرنگی
موزسبز
به علت خاصیت قلیایی گروه خون O استفاده از عصاره سبزیجات بر عصاره انواه میوه برتری دارد.
انواع عصاره و مایعات بسیار سودمند:‌
خوشاب گیلاس
خوشاب و آب آناناس
خوشاب گوجه
انواع عصاره و مایعات قابل پرهیز:
آب سیب
خوشاب سیب
آب کلم
آب پرتغال
گیاهان بسیار سودمند:
علف نخودی
شنبلیله
زنجفیل
میوه رازک
توت قرمز
جعفری
نعناع
گل سرخ
سارساپاریلا
گیاهان قابل پرهیز:
آلفافا
صبر زرد
ریشه باباآدم
جنتیانا (گل سپاس)
گیاه سنا
برگ توت­فرنگی
شبدر قرمز


تعداد بازدید : 464