سردرد را با دارچین به راحتی درمان کنید

سردرد را با دارچین به راحتی درمان کنید

یادتان باشد برای سردرد استراحت حرف اول را می زند. حتی می توانید از قرص خواب استفاده کنید تا خوابتان ببرد. خیلی ها با بستن یک روسری روی سرشان درد کمتری دارند

درمان سردرد با دارچین
یکی از فواید دارچین درمان سردرد است. طبق تحقیقات بدست آمده خواص دارچین در کاهش درد مخصوصا سر درد با قرص های بروفن برابر است.

درمان سردرد با عرق دارچین
یکی از بهترین روشها برای درمان سردرد استفاده از عرق دارچین است. شما می توانید این عرق را با آب یا بدون آب و همچنین با یک شیرین کننده مثل نبات یا بدون آن میل کنید. مطمین باشید کم کم سردردتان بهتر می شود.

درمان سردرد با دارچین خمیر شده
برای بهبود سردرد با دارچین می توانید خمیر دارچین تهیه کنید. برای تهیه خمیر دارچین چند قاشق غذا خوری پودر دارچین را با چند قطره آب ترکیب کنید. وقتی شبیه خمیر شد باید آن را به پیشانی و شقیقه بمالید تا کم کم دردتان بهتر شود. این روش برای درمان سردرد سرماخوردگی و یا سینوزیتی مفید می باشد.

درمان سردرد با دارچین و شیر گرم
ترکیب شیر گرم و دارچین در درمان سردرد توصیه می شود. برای اینکار کافیست  یک قاشق چای خوری پودر دارچین را به یک لیوان شیر گرم اضافه کرده و بنوشید. خودتان کم کم متوجه تسکین سردرد تان خواهید شد.

درمان سردرد با دارچین بصورت چای
چای دارچین برای سردردهای مختلف مخصوصا سر دردهای ناشی از خستگی و استرس توصیه می شود. برای اینکار کافیست به چای دم کرده یک قاشق چای خوری پودر دارچین اضافه کنید. حالا چند دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و سپس آن را بنوشید.

درمان سردرد با دارچین ( دم کرده چوب دارچین )
چوب دارچین وقتی پودر می شود دارچین بدست می اید. پس مسلما چوب دارچین ناخالصی های کمتری نسبت به پودر دارچین دارد و خواص آن هم بیشتر است. می توان برای درمان سردرد با دارچین از دم کرده چوب دارچین استفاده کرد. برای اینکار کافیست که دو عدد چوب دارچین را در یک لیوان آب جوش قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. اگر دوست داشتید به آن می توانید از نبات و کمی عسل برای شیرین کردن آن استفاده کنید.

 

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com