راه های درمان خانگی اسهال

راه های درمان خانگی اسهال

درمان خانگی اسهال یکی از بهترین و سالم تری روش ها برای درمان این عارضه است که در بیشتر موارد هم می توان پاسخ های موفقیت آمیزی از آن گرفت که به مراتب از درمان های دارویی کم خطر تر و بدون عارضه تر هستند.


درمان سریع اسهال با ماست

خیلی ها می دانند ماست ترش است، اما بسیاری تعجب می کنند اگر بدانند ماست باکتری های مفیدی دارد که به سرعت به درمان اسهال کمک می کند.

درمان سریع اسهال با سرکه سیب

می توانید یک قاشق چایخوری سرکه ی سیب بخورید، و اگر از طعم آن خوش تان نیامد بعد از آن یک لیوان آب بنوشید. هم چنین ممکن است بخواهید یک قاشق چایخوری از آن را با یک لیوان آب ترکیب کرده و بنوشید.

درمان سریع اسهال با موز

موز با مواد دیگری ترکیب میشود تا مشکلات شکمی از جمله اسهال را برطرف کند.  خوردن یک عدد موز می تواند مفید باشد زیرا پکتین فراوانی دارد که به توقف اسهال کمک میکند.

 

درمان سریع اسهال با بلوبری

بلوبری میوه ای است پر از مواد مغذی و واقعا برای درمان اسهال بسیار عالی است. این میوه مزایای شگفت انگیزی برای بهبود سلامتی دارد و می تواند بسیاری از بیماری ها از جمله اسهال را درمان کند. درمان اسهال با بلوبری بسیار ساده است. شما فقط باید هر روز از این میوه بخورید تا بتوانید معده تان را تسکین بدهید زیرا بلوبری منبع خوبی از آنتوسیانوزیدها است. بلوبری دارای آنتی اکسیدان و خواص ضد باکتری و تانن هایی است که می توانند به طور موفقیت آمیزی با اسهال مبارزه کنند.

درمان سریع اسهال با آب انار

هرروز ۳ تا ۴ انار را برای تسکین علائم اسهال مصرف کنید. یا میتوانید انار را بشویید، آن رابا کمی آب دریک مخلوط کن بریزید، سپس صافش کنید و بلافاصله آنرا بنوشید.

درمان سریع اسهال با ترکیب نمک و شکر

 این محلول میتواند به فرآیند هضم کمک کند. محلول آب و شکر و نمک می تواند آب بدن را حفظ کند، و الکترولیت ها را در زمانی که دچار اسهال هستید، متعادل نگه دارد.

– یک لیوان آب را بجوشانید و اجازه بدهید در دمای اتاق سرد شود.
– ۱/۲ قاشق چایخوری نمک و یک قاشق چایخوری شکر رابه این آب اضافه کنید.
– خوب ترکیب را هم بزنید تا زمانی که نمک و شکر حل شود.
– محلول به دست آمده را بلافاصله بنوشید و روزی چند بار ازآن استفاده کنید.


درمان اسهال با طب سنتی

درمان گیاهی این بیماری بر پایه ی طب سنتی تعریف شده است. روش هایی کاملا طبیعی و موثر که می توانند به بهبود وضعیت  این مشکل کمک کنند. از موثرترین روش های درمان گیاهی اسهال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دمنوش گیاهی بابونه

اگرچه تمام انواع چای روی بدن اثرگذار هستند، یک نوع چای برای تسکین درد های ناشی از اسهال استفاده می شود و آن چای بابونه است. نکته ی عالی درباره ی این چای آن است که بخش های ناراحت دستگاه گوارش را تسکین می دهد و هرچه سریع تر اسهال متوقف می شود.

ظرف چند دقیقه چای بابونه را با آب داغ دم کنید. برای آن که طعم بهتری بگیرد، مقداری آب لیمو به ان اضافه کنید.

چای سبز

مصرف این ماده ی خوراکی و طبیعی در درمان اسهال، از هیچگونه عارضه ی جانبی برخوردار نبوده و در سال های اخیر به عنوان یک روش ساده و موثر در منابع جدید توصیه شده است.

مصرف جودوسر

خوراک های حاوی جودوسر دقیقا همان روش تغذیه ای است که پزشکان جهت حفظ سلامت دستگاه گوارش توصیه می شود
منبع: سایت درمانسرا darmansara.com

نظرات کاربران

نظر خود را ثبت کنید