چگونه درد میگرن را سریع کاهش دهیم

چگونه درد میگرن را سریع کاهش دهیم

کاهش سریع درد میگرن:
میگرن به عنوان دردی ناگهانی در سر شناخته می شود که پس از شروع حمله میگرنی فرد دچار سر درد شده و درد افزایش می یابد.درد میگرن بسیار سخت و عذاب دهنده است به همین علت بهبود سریع آن از خواسته همه افرادی می باشد که دچار میگرن هستند.در ادامه مطلب راه هایی را برای کاهش سریع درد های میگرنی برای شما گردآوری نموده ایم.

استفاده از منتول: یکی از راه های درمان و بهبود درد میگرن  استفاده  از محلول 10 درصد منتول که جزو اصلی عصاره نعناع است به صورت موضعی روی پوست ناحیه شقیقه استفاده می‌شود. یافته‌ها نشان داده است که حدود 2 ساعت بعد از استفاده از ژل موضعی منتول سردرد کاهش یافته است. حتی این عصاره می تواند تهوع، استفراغ، و حساسیت به نور و صدا ناشی از میگرن را نیز کاهش دهد. از آنجا که منتول یک درمان موضعی است پس عوارض جانبی خاصی هم ندارد و می توان آن را با سایر درمان‌های میگرن ترکیب کرد.

کمپرس سرد: استفاده از این کمپرس سرد، قدیمی‌ترین روش برای درمان انواع سردرد است. کمپرس سرد درجه حرارت خون در حال عبور از شریان ها را کاهش داده و به تسکین درد کمک میکند.

مقدار کمی کافئین: برخی افراد مبتلا به میگرن گزارش داده‌اند که مصرف مقدار کمی کافئین مثلا یک فنجان قهوه، به تسکین علائم درد ناشی از میگرن در آنها کمک می‌کند. کافئین یک ضد درد و ضد التهاب است و به باریک شدن عروق خونی اطراف مغز کمک می کند. پژوهشگران دریافته اند که کافئین عملکرد ماده‌ای به نام آدنوزین را که در اثر افزایش حجم مغز در طول حمله میگرنی ایجاد می‌شود، مهار می‌کند. همچنین نشان داده شده که کافئین در تسکین درد میگرنی سریع تر از مسکن عمل می‌کند.

قرص ملاتونین: ملاتونین هورمون تولید شده توسط مغز است که چرخه خواب را تنظیم می کند. اگرچه ارتباط بین ملاتونین و میگرن هنوز به طور کامل شناخته نشده است، اما برخی مبتلایان به میگرن موفقیت استفاده از قرص ملاتونین و پیشگیری از حملات میگرن را گزارش کرده اند. برخی محققان نیز گمان می‌کنند که عدم تعادل ملاتونین در مغز با سردردهای میگرنی در ارتباط است. برخی دیگر از پژوهشگران می گویند، اختلالات خواب در میان میگرنی‌ها شایع تر است و قرص‌های ملاتونین با تنظیم چرخه خواب از حملات میگرنی می‌کاهند.

مکمل‌های منیزیم: شواهدی وجود دارد که نیمی از تمام افراد مبتلا به میگرن، دچار کمبود منیزیم هستند و مطالعات دیگر نشان داده اند که مصرف روزانه مکمل منیزیم تا 40 درصد از حملات میگرنی می کاهد.

با این حال بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه نموده و در خصوص راه های ارائه شده نیز با پزشک خود مشورت نمایید.

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com