3 حرکت اشتباه که سلامتی چشم را به خطر می اندازند

3 حرکت اشتباه که سلامتی چشم را به خطر می اندازند
3 حرکت اشتباه که سلامتی چشم را به خطر می اندازند

سلامت چشمها یکی از مهمترین مواردی است که برای اغلب افراد مهم است. اما بسیاری از ما در طول روز رفتارها و اشتباهاتی انجام می دهیم که باعث می شود سلامت چشمهای ما به خطر بیفتد.

گاهی با رعایت تعدادی از اول ساده می توانیم از بسیاری از بیماری های چشم پیشگیری کنیم:


افزایش یا کاهش بیش از حد دمای خانه

جالب است بدانید دمای متعادل خانه تا حد زیادی از بیماری های رایج چشمها پیشگیری می کند. درواقع هوای بیش از حد سرد یا بیش از حد گرم می تواند منجر به خشکی چشمها یا حتی اختلال بینایی شود. این موضوع در مورد بادهای سرد و گرم نیز صدق می کند و بهتر است در معرض باد مستقیم تهویه مطبوع قرار نگیرید.

انجمن بینایی سنجی آمریکا (AOA) خاطرنشان می کند که خشکی پیشرفته چشم می تواند منجر به اختلال در بینایی شود ، بنابراین حتماً از قطره چشم استفاده کنید تا سلامت چشم شما در حالت مناسبی حفظ شود.


مالیدن چشم

بسیاری از افراد به ویژه وقتی خواب الود یا خسته هستند، تمایل دارند دستان خود را روی چشمها بمالند، اما جالب است بدانید این رفتار بسیار اشتباه است و می تواند خطراتی را برای سلامت چشمها ایجاد کند. ساییدگی بیش از حد چشم می تواند شانس ابتلا به نازک شدن قرنیه (کراتوکونوس) یا تسریع  کراتوکونوس را به ویژه در کودکان افزایش دهد. 


استفاده مداوم از پاک کننده های آرایشی

بسیاری از پاک کننده های آرایشی علی رغم ادعای گیاهی یا غیرالکلی بودن برای سلامت چشم خطرناکند. همیشه سعی کنید هنگام پاک کردن آرایش چشم، چشمهای خود را کاملا ببندید و از ورود لوازم آرایش به چشمان خود پیشگیری کنید. در ضمن برای آرایش چشمها به شکل روزانه از لوازم آرایش سبک و با غلظت کمتر استفاده استفاده کنید و گاهی نیز به چشمها استراحت دهید.تعداد بازدید : 467
برچسب ها: سلامتی چشم