راهکارهای تهوع سفرهای جاده ای

راهکارهای تهوع سفرهای جاده ای
راهکارهای تهوع سفرهای جاده ای

برخی از افراد در سفرهای جاده ای که باید مسافتی طولانی را با ماشین طی کنند دچار تهوع شدید می شوند. این موضوع باعث می شود افراد مذکور در سفر بسیار اذیت شده و بر خلاف دیگران از مناظر جاده لذت نبرند. اما برای حل مشکل این افراد راه حلهایی وجود دارد.

برای مبارزه با مشکلاتی مثل تهوع و سردرد و سرگیجه هنگام سفر می توان از چند تکنیک ساده استفاده کرد:

زنجبیل بخورید یا بنوشید

شاید بد نباشد که در سفر بعدی خود آب نبات های زنجبیلی، زنجبیل تازه ، یا زنجبیل خشک شده را در کیف خود قرار دهید. زنجبیل یک درمان طبیعی مؤثر برای بیماری حرکتی ، بیماری اتومبیل و دریازدگی است.


فشار خود را کنترل کنید

فشار خون بسیار بالا یا فشار خون بسیار پایین می تواند در بروز مشکل تهوع شما تاثیر بگذارد. بنابراین بهتر است همیشه فشار خود را کنترل کنید.


در صندلی جلو یا وسط ماشین بنشینید

در بیشتر افراد ، بیماری حرکتی ناشی از درگیری بین ورودی های حرکتی است که از حواس مختلف به وجود می آیند." به عنوان مثال ، گوش داخلی حرکتی را که براساس تغییر در فشار و توزیع مایعات در گوش ایجاد می شود ، حس می کند. اگر در حالی که خودرو در حال حرکت است در حال نگاه کردن به کتاب هستید و یا کتاب می خوانید، گوش داخلی حرکات را حس می کند ، اما هیچ ورودی تصویری برای تأیید این حرکت وجود ندارد ، زیرا به نظر می رسد که  کتاب هنوز ایستا است. بنابراین مغز دو سیگنال متضاد دریافت می کند و در برخی از افراد ، این موضوع باعث بروزعلائم بیماری حرکت است. " بر این اساس بهتر است در طول سفر حواس خود را متمرکز کنید و روی صندلی جلو بنشینید.


تعداد بازدید : 475