آشنایی با قطره دنتول برای رفع دندان درد

آشنایی با قطره دنتول برای رفع دندان درد
آشنایی با قطره دنتول برای رفع دندان درد

قطره دنتول (Dentol) از مسکن‌هایی است که به منظور تسکین درد دندان و رفع التهاب و تورم ناشی از عفونت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دنتول بودی بد دهان را نیز از بین می‌برد.

دندان‌ درد از مشکلات شایعی است که بسیاری از افراد حداقل یک بار در زندگی، طعم تلخ آن را چشیده‌اند. دردی بسیار شدید که از ریشه دندان شروع شده و تا مغز سر راه می‌یابد و اساسا تحمل چنین دردی آسان نخواهد بود.

دندان درد دلایل مختلفی دارد؛ در بیشتر موارد پوسیدگی ایجاد شده روی دندان و از بین رفتن مینای آن باعث حساس شدن عصب دندان شده و با خوردن مواد غذایی گرم یا سرد، ایجاد درد و التهاب می‌کند. در این شرایط استفاده از مسکن‌های فوری تنها به صورت موقتی این مشکل را رفع می‌کند. بنابراین چنانچه دندان درد شما به دلیل عفونت دندان یا عصب کشی دندان باشد، مصرف هر نوع مسکنی حتی قوی ترین قرص های دندان درد هم نمی‌توانند مشکل شما را به طور کلی حل کنند و تنها حالت تسکینی دارند اما با این وجود تسکین دندان درد در بسیاری از موارد راه‌گشا بوده و حداقل اجازه می‌دهد فرد بتواند استراحت کند. در ادامه با یکی از مسکن‌های فوری دندان درد تحت عنوان «قطره دنتول»، آشنا می‌شویم.


قطره دنتول چیست؟

قطره دنتول (Dentol) از مسکن‌هایی است که به منظور تسکین درد دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، قطره دنتول به واسطه ترکیباتی که دارد باعث کاهش عفونت و درد دندان می‌شود. این مسکن در کمتر از  یک دقیقه دندان درد را رفع خواهد کرد. مصرف دنتول از تشکیل و تجمع پلاک‌های میکروبی دندان جلوگیری می‌کند و همین باعث عدم تغییر رنگ دندان بعد از جرم‌گیری می‌شود.

از بین بردن بوی نامطبوع دندان‌های پوسیده یکی دیگر از کاربردهای استفاده از این محصول است. قطره دنتول ساخت داروسازی خرمان است. این شرکت دارویی فرمول ساخت دنتول را با استفاده از تحقیقات زیاد بر روی یک گیاه اندمیک مناطق غربی ایران، به دست آورد و در نهایت این محصول را تولید کرد. کارواکرول ماده موثر موجود در دنتول است.

توجه داشته باشید که اگرچه قطره دنتول برای رفع درد دندان مسکن خوبی محسوب می‌شود ولی شما باید برای رفع کامل مشکل دندان در اسرع وقت به دندانپزشکی مراجعه کنید.


مقدار و نحوه مصرف قطره دنتول

به طور معمول به منظور درمان دندان درد باید در ابتدا با استفاده از سوزن مخصوصی که دارد؛ در ظرف را باز کنید و بخشی از پنبه را به قطره دنتول آغشته کرده و آن را به وسیله ابزار کوچکی که در بسته‌بندی قطره است داخل حفره دندان خود، قرار دهید.


نکاتی که در رابطه با مصرف قطره دنتول باید بدانید

  • در صورت وجود هر نوع حساسیت دارویی یا آلرژی نسبت به غذاها، رنگ‌ها، نگهدارنده‌ها یا حیوانات، به پزشک اطلاع دهید.
  • استفاده از قطره دنتول در دوران بارداری، منعی ندارد.
  • چنانچه با مصرف این دارو دچار علائم حساسیت مثل تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید، مصرف را ادامه نداده و به اورژانس رجوع کنید.
  • می توانید مقدار کمی از قطره دنتول را به خمیر دندانتان بزنید تا فعالیت همه میکروب‌های دهانی، متوقف شود.
  • استفاده از قطره دنتول برای کوکان، بلامانع است.

روش‌های خانگی برای رفع درد دندان

علاوه بر استفاده از درمان‌های دارویی برای رفع دندان درد، می‌توان از برخی راهکارهای خانگی استفاده کرد. استفاده از داروهای گیاهی مثل روغن میخک می‌تواند به عنوان یک درمان خانگی و گیاهی در کاهش دندان درد موثر باشد. برای آشنایی با سایر راهکارهای خانگی و آسان، به لینک‌های زیر بروید.

تعداد بازدید : 3851