نکتارهای میوه برای درمان کم خونی

نکتارهای میوه برای درمان کم خونی
نکتارهای میوه برای درمان کم خونی

کم خونی (آنمی) بیماری بسیار شایع بوده که در آن تعداد گلبول های قرمز کم یا سطح هموگلوبین خون پایین است؛ هموگلوبین مسئول حمل اکسیژن از ریه ها به همه سلول های بدن است.

مبتلایان به کم خونی معمولاً دچار علائمی مانند ضعف و خستگی زودرس می شوند، مصرف برخی میوه ها نقش موثری در درمان کم خونی دارند، برای بررسی اینکه چه میوه هایی می توانند در رفع کم خونی موثر باشند .

نکتار هایی مفید برای مقابله با کم خونی

 نکتار انگور، گلابی و زردآلو: 

یک لیوان حبه انگور، یک عدد گلابی متوسط، پنج عدد زردآلوی رسیده هسته جدا شده، یک قاشق غذاخوری عسل، یک لیوان آب و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزید تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند سپس این نکتار را جرعه جرعه میل کنند؛ مقدار مصرف نکتار انگور، گلابی و زردآلو روزانه ۲ تا سه لیوان است.

نکتار انگور و گیلاس:

 یک لیوان حبه انگور، یک لیوان گیلاس هسته جدا شده، یک قاشق غذاخوری عسل، یک لیوان آب و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزید تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند؛ مبتلایان به کم خونی می توانند روزانه ۲ تا سه لیوان نکتار انگور و گیلاس را میل کنند.

طرز تهیه نکتار انگور و آناناس

 افراد برای تهیه این نکتار باید یک لیوان حبه انگور، مقداری آناناس، یک قاشق غذاخوری عسل، یک لیوان آب و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزند تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند؛ مبتلایان به کم خونی می توانند روزانه ۲ تا سه لیوان نکتار انگور و آناناس را میل کنند.

طرز تهیه نکتار سیب و انار

افراد برای تهیه این نکتار باید یک عدد سیب، یک لیوان حبه انار، یک قاشق غذاخوری عسل، یک لیوان آب و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزند تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند؛ مبتلایان به کم خونی می توانند روزانه ۲ تا سه لیوان نکتار سیب و انار را میل کنند.

طرز تهیه نکتار سیب و موز

 افراد برای تهیه این نکتار باید یک عدد سیب، یک عدد موز متوسط، یک قاشق غذاخوری آب لیمو ترش تازه، یک و نیم لیوان آب، یک قاشق غذاخوری عسل و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزند تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند سپس این نکتار را جرعه جرعه میل کنند؛ مقدار مصرف نکتار سیب و موز روزانه ۲ تا سه لیوان است.


تعداد بازدید : 508