مواد غذایی که باعث افزایش طول عمر میشود

مواد غذایی که باعث افزایش طول عمر میشود
مواد غذایی که باعث افزایش طول عمر میشود

همواره گفته می شد چای سبز و تمشک باعث حفظ سلامتی انسان و طول عمر می شود اما 12 نوع غذا وجود دارد که مانع پیری شده و تضمین کننده طول عمر انسان است.

نخود فرنگی

یک پژوهش منتشره در مجله پزشکی انگلستان حاکیست که نخود فرنگی پخته و دیگر حبوبات باعث جلوگیری از پیری زودرس می شود.

برخی از پژوهشگران معتقدند الیاف و مواد آنتی اکسیدان حبوبات از علل طول عمر انسان است.

گردو

نشریه پزشکی بی ام سی نوشت، اشخاصی که در هفته 3 بار یا بیشتر خشکبار به ویژه گردو مصرف می کنند عمر آنان دو تا سه سال افزایش خواهد یافت.

گردو به مقدار زیادی باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلب می شود که از مهمترین بیماری های دوره پیری است.

پروتئین گیاهی

پژوهش جمعیت امراض کلیوی آمریکا حاکیست که این نوع پروتئین باعث افزایش طول عمر انسان به ویژه اشخاصی می شود که با نارسایی کلیوی مواجهند.

برنج، باقلا و سس سویا باعث تامین مقدار زیادی پروتئین مشابه پروتئین گوشت، الیاف، ویتامین و مواد معدنی برای انسان می شود.

هویج

هویج یکی از بهترین غذا برای سلامتی انسان است، این میوه نه فقط عمر انسان را طولانی می نماید بلکه تأثیر بسیاری در سلامتی پوست دارد.

پژوهش دانشگاه گلاسکو حاکیست که کاروتن هویج که باعث رنگ پرتقالی آن شده مانع پیری زودرس می شود.

ساردین

اسید های چرب امگا 3 باعث طول عمر و کاهش ابتلای انسان به بیماری های قلبی و دیابت می شود، این ماده در بیشتر ماهی ها یافت می شود اما مقدار آن در ساردین بیشتر است. ساردین دارای امگا 3، ویتامین ب 12 و دیگر ویتامین هایی است که باعث طول عمر می شود.

ساردین به خاطر حجم اندک، کمتر از ماهی های بزرگتر مانند تن و سالامون در معرض آلودگی به سموم قرار دارد.

حلزون

حلزون خوراکی دارای 4 میلیگرم آهن است که بیشتر از آهن موجود در گوشت های قرمز است، این مقدار آهن مانع کم خونی شده و به افزایش عمر خواهد انجامید.

نارگیل

پژوهش دانشگاه کپنهاگ حاکیست که خوردن غذاهای دارای چربی های سالم مانند اسید های چرب موجود در نارگیل دشمن پیری زودرس است، مانع تخریب دی آن ای می شود و مغز انسان را جوان نگه می دارد.

ترشی برگ کلم

ترشی برگ کلم و دیگر غذاهای سرشار از باکتری های مناسب مانند ماست و دوغ باعث افزایش طول عمر می شود چه اینکه این نوع باکتری التهاب را کاسته، سیستم دفاعی بدن را تقویت می نماید و به متابولیسم کمک می نماید.

سیب زمینی شیرین

پژوهشگران دانشگاه ایالت کانزاس آمریکا گفتند که سیب زمینی شیرین حاوی مقدار زیادی آنتوسیانین است که باعث جلوگیری از ابتلا به سرطان و افزایش عمر می شود.

شکلات

دانشمندان می گویند که شکلات باعث افزایش عمر و جلوگیری از پیری می شود.

انار

یک پژوهش فرانسوی جدید حاکیست که انار قرمز و ترش موادی را داراست که باعث طول عمر و جلوگیری از پیری می شود.

کم غذایی

پژوهشگران همچنین تأکید کرده اند بهترین شیوه برای طولانی شدن عمر، خوردن اندک غذا یا به اصطلاح روزه ناپیوسته یا همان غذا نخوردن از 12 تا 36 ساعت است، چنین اشخاصی 40 درصد بیشتر از اشخاصی که بسیار غذا می خورند، عمر خواهند کرد.


تعداد بازدید : 482