سرکه سیب چه خواصی دارد

سرکه سیب چه خواصی دارد
سرکه سیب چه خواصی دارد

خواص سرکه سیب

نتایج تعدادی از تحقیقات نشان می دهند که سرکه از جمله سرکه سیب به کاهش قند خون کمک می نماید. سرکه سیب می تواند برای افراد دیابتی فوایدی داشته باشد.
همچنین بعضی از انواع سرکه نشان داده اند که می توانند به افراد در القای حس سیری کمک نمایند. این خاصیت به می تواند به افراد در کاهش وزن کمک نماید.

سرکه سیب برای ضد عفونی و کشتن باکتری

سرکه سیب میتواند باعث کشتن باکتری ها و به عنوان یک ضد عفونی استفاده شود.از سرکه سیب میتوان جهت درمان قارچ ناخن ، شپش و ضد عفونی کننده گوش استفاده کرد. بقراط پدر طب از سرکه برای تمیز کردن زخم استفاده میکرد.

سرکه سیب برای نگهدارنده غذا

مطالعات نشان میدهد که از سرکه سیب میشود برای مهار کردن رشد باکتری در غذا و فاسد شدن غذا مهار میکند.اگر به دنبال راه طبیعی برای حفظ مواد غذایی خود هستید سرکه سیب بهترین گذینه میباشد.

سرکه سیب در کاهش قند خون و دیابت

یکی از موفق ترین درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 ، درمان با سرکه است.دیابت نوع 2 با سطح قند خون بالا یا به علت مقاومت به انسولید و یا عدم توانایی تولید انسولین است.

سرکه سیب برای کنترل قند خون

به راحتی میتوانید با مصرف سرکه سیب قند خون را کنترل کنید و همچنین از شر کربوهیدرات خلاص شوید.2 قاشق غذا خوری سرکه سیب قبل از خواب میتواند روزانه 4 درصد قند خون را کاهش دهد.به همین دلیل سرکه سیب میتواند برا افراد مبتلا به دیابت یا افرادی که میخواهند قند خون خود را پایین نگه دارند مفید است.

هشدار : اگر از داروهای کاهش دهنده قند خون استفاده میکند قبل از مصرف سرکه سیب با پزشک خود مشورت کنید.

سرکه سیب برای لاغری و کاهش چربی شکم

مطالعات نشان میدهد که با مصرف سرکه سیب به طور شگفت انگیزی میتواند به کاهش وزن کمک کند.
سرکه سیب میتواند سدیم را افزایش دهد و به شما کمک میکند که کالری کمتری مصرف کنید و باعث کاهش وزن میشود.
اگر بعد از خوردن غذاهای کربوهیدرات دار سرکه سیب مصرف کنید. باعث میشود 200 تا 275 کالری کمتری در طی روز بخورید.

کسانی که 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) سرکه در روز مصرف کردند، نتایج زیر را مشاهده کردند:

کاهش وزن: 1.2 کیلوگرم.
کاهش درصد چربی بدن: 0.7٪.
کاهش دور کمر: 1.4 سانتی متر.
کاهش تری گلیسیرید: 26٪

کسانی که 2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) سرکه در روز مصرف کردند، نتایج زیر را مشاهده کردند:

کاهش وزن: 1.7 کیلوگرم.
کاهش درصد چربی بدن: 0.9٪.
کاهش دور کمر: 1.9 سانتی متر.
کاهش تری گلیسیرید: 26٪.


سرکه سیب برای کاهش کلسترول و بهبود سلامت قلب

سرکه سیب میتواند سطح کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دهد و همچنین باعث بهبود و سلامت قلب شود.کسانی که از سرکه سیب در سالاد و رژیم غذایی خود استفاده میکنند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را در انها کاهش میدهد.

سرکه سیب برای پیشگیری از سرطان

مصرف سرکه سیب باعث میشود که بدن شما را از ابتلا به بیماری سرطان محفوظ بدارد.

سرکه سیب برای درمان رفلاکس معده 

برخلاف باور افرادیکه تصور دارند تولید زیاد اسید باعث رفلاکس معده می باشد، دلیل رفلاکس معده در خیلی از افراد کمبود اسید معده می باشد. درمان شامل مصرف روزانه 1 تا 2 قاشق چایخوری سرکه سیب می باشد.

سرکه سیب برای پیشگیری از سوءهاضمه

اگر قصد دارید غذایی مصرف کنید که فکر می کنید برای شما هضم آن ساخت بوده و اذیتتان می کند، 1 قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و بعد از حل کردن در آب ولرم و نیم ساعت قبل از خوردن مصرف نمایید.


سرکه سیب برای براق کردن پوست

خیلی از افرادیکه دچار مشکلات پوستی  از پسوریازیس گرفته تا اگزما می باشند، از سرکه سیب برای کاهش التهاب و کاهش عمومی مشکل استفاده می نمایند. سعی کنید جاهای تحت تاثیر را با پنبه آغشته به سرکه سیب تر نمایید.

مقدار مصرف سرکه سیب

بهترین راه برای افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی این است که آن را در سالاد و سس مایونز های خانگی و امثال این مواد غذایی خود استفاده کنید.

بهتر از مصرف سرکه سیب را از دوز های کوچک شروع کنید و از مصرف زیاد آن خودداری کنید . زیرا استفاده بیش از حد سرکه سیب می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد.

شروع با یک مقدار کوچک تا حداکثر 2 قاشق غذاخوری در هر روز ، بسته به تحمل شخصی خود افزایش دهید.بهترین حالت استفاده از سرکه سیب در آب یا سس سالاد میباشد.

 

تصویر 5

 عوارض سرکه سیب

مصرف بیش از حد استفاده از سرکه سیب میتواند عوارضی داشته باشد

1- یبوست
مصرف بیش از حد سرکه سیب باعث میشود که اعصاب در معده به درستی کار نکند و باعث یبوست شود.

2- پوکی استخوان
مصرف بیش از حد سرکه سیب باعث به خطر افتادن سلامت استخوان ها و پوکی استخوان میشود.

3- فرسایش مینای دندان
به طور کلی مواد غذایی اسیدی و نوشیدنی به مینای دندان آسیب میرساند. و با خوردن مقدار زیاد سرکه سیب باعث فرسایش دندان میشو


تداخل سرکه سیب با برخی از دارو ها

داروهای دیابت: افراد مبتلا به انسولین یا داروهای تحریک کننده انسولین.
دیگوکسین : این دارو باعث کاهش سطح پتاسیم خون میشود.
بعضی از داروهای دیورتیک یا ادرار اور.

بارداری و شیردهی: در خصوص ایمنی استفاده از سرکه سیب به عنوان دارو در دوران بارداری و شیردهی اطلاعاتی در دست نیست. بنابراین بهتر است از این ماده در دوران بارداری و شیردهی استفاده نکنید.

دیابت: سرکه سیب ممکن است سطح قند خون افراد مبتلا به دیابت را کاهش دهد. بنابراین باید قبل از مصرف سرکه سیب با پزشک خود مشورت کنید تا دوز مناسب را توصیه کند.

 


تعداد بازدید : 461