فواید روغن نارگیل در غذای کودک

فواید روغن نارگیل در غذای کودک

فواید روغن نارگیل برای کودک : روغن نارگیل به عنوان سالم ترین روغن خوراکی دنیا، شناخته شده است.با وجو اینکه به خاطر درصد چربی بالا اشباع شده اش را بد می دانند، تحقیقات جدید نشان می دهد که اسید های چرب روغن نارگیل و خواص ضد میکروبی روغن نارگیل در واقع این روغن را به یک انتخاب سالم و عالی تبدیل کرده است

خواص کم آلرژیک بودن ، خواص تغذیه ای و طعم ملایم روغن نارگیل، باعث شده این روغن یکی از بهترین انتخاب ها در تهیه غذای نوزاد و کودک باشد و خواص مرطوب کنندگی روغن نارگیل و خاصیت ضد التهابی روغن نارگیل، این روغن را بهترین انتخاب به منظور محافظت از پوست کودک و نوزاد شما می باشد.

فواید روغن نارگیل برای غذای کودک

درصد آلرژی زا بودن نارگیل در مقایسه با سایر میوه ها بسیار پایین است و همین خاصیت باعث شده تا نارگیل و روغن نارگیل بهترین انتخاب برای غذای کودک باشد. نارگیل دارای لوریک اسید میباشد که این اسید در شیر مادر نیز یافت می شود که باعث افزایش قابلیت هضم در کودکان می شود و همچنین بالا برنده ایمنی کودک نیز هست.

علاوه بر این، اضافه کردن روغن نارگیل به سبزیجاتی مانند هویج،کدو حلوایی، اسفناج و کدو سبز که دارای درصد بالای ویتامین های قابل حل در چربی مانند ویتامین A,D و E هستند باعث جذب بالای این مواد مغذی در بدن کودک می شوند.

هر زمانی که دکتر به شما بگوید که کودک شما می تواند غذا و مواد جامد بخورد، شما می توانید مقدار کمی از روغن نارگیل شیرین نشده و یا شیر نارگیل را در غذای کودک خود اضافه کنید. اما مانند هر غذای دیگر، اگر متوجه شدید استفاده از هرگونه محصول نارگیل و میوه و روغن آن با کودک شما ناسازگار است دیگر از آن استفاده نکنید. برای استفاده از روغن نارگیل برای کودک خود باید در تهیه پوره حبوبات و یا هر پوره و سوپ دیگر، به جای شیر و یا آب روغن نارگیل اضافه کنید.

 

استفاده روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده برای کودک

روغن نارگیل، که منبع غنی چربی های سالم و ویتامین هاست، می تواند به عنوان یک مرطوب کننده عالی عمل کند.در ضمن یک نکته بسیار مهم در استفاده از روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده وجود دارد آن هم اینکه روغن نارگیل عاری از هرگونه مواد شیمیایی برای نرمی و عطر و بو می باشد که این مواد به معمولا در کرم های مرطوب کننده وجود دارد.

شما می توانید بعد از حمام کردن کودکتان از روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده برای مرطوب کردن بدن کودکتان استفاده کنید.بعد از مرطوب کردن بدن کودکتان با روغن نارگیل می توانید کودکتان را با روغنی که روی بدنش مانده ماساژ دهید.مطالعات زیادی نشان داده است که ماساژ کودک با روغن طبیعی باعث خواب بهتر کودک و افزایش وزن مناسب کودک می شود.

درمانی برای کرادل کپ

بعضی از نوزادان نورس از کرادل کپ یا پوسته ریزی سر رنج می برند.این شرایط هرچند بی ضرر است، اما پدر و مادر معمولا دچار نگرانی می شوند و در صدد از بین ردن هرچه زودتر این شرایط برای نوزادشان هستند.استفاده از روغن نارگیل راه بسیار خوبی برای از بین بردن هرچه زودتر کرادل کپ در نوزاد می باشد. خاصیت ضد میکروبی روغن نارگیل به کاهش التهاب پوست نوزاد دلبند شما کمک خواهد کرد و مرطوب کنندگی روغن نارگیل باعث نرمی و رطوبت این قسمت سر نوزاد شما می شود و حات پوسته پوسته سر نوزاد را کم میکند و رفته رفته از بین می برد.

روغن نارگیل را روی پوست سر نوزاد خود بمالید و 15 دقیقه صبر کنید سپس به ارامی با یک برس لطیف نوزاد یا مسواک نرم پوسته پوسته ها را از پوست نوزادتان جدا کنید. بعد از استفاده از روغن می توانید با شامپویی نرم مخصوص نوزاد پوست سر نوزاد را بشویید تا پوسته ها کم تر و پوست سر از خشکی خارج شود.

 

روغن نارگیل برای التیام جای پوشک روی پوست کودک شما

بهترین راه برای رفع حساسیت و قرمزی جای پوشک روی پوست کودک و نوزاد استفاده از روغن نارگیل است.چرب بودن روغن نارگیل به حفظ رطوبت و نرمی پوست کودک کمک میکند، ویتامین های روغن نارگیل به جذب مواد مغذی برای پوست کودک مفید است و خاصیت ضد میکروبی آن پوست کودک را در مقابل عفونت و مریضی پوستی حفظ می کند.برای رفع جای قرمز پوشک، بعد از تعویض پوشک روغن نارگیل خالص را روی پوست تمیز و شسته شده ی کودک خود بمالید.


تعداد بازدید : 630

تغذیه کودکان
غذاهایی برای افزایش هوش کودکان
با این خوراکی ها کودکان به شیر مادر میشوند
مناسب ترین شیر خشک برای نوزادان
برنامه غذایی سالم و متعادل برای کودکان
رابطه مغز کودک با مواد غذایی
حساسیت های کودکان به شیر خشک
غذاهای مناسب برای کودکان
زمان اضافه کردن ادویه به غذای کودکان
مواد غذایی متهم در بلوغ زودرس کودکان
غذاهایی که برای کودکان زیر یک سال ممنوع است
کودکان شش ماهه چه میوه هایی میتواند بخورد
خوراکی هایی برای افزایش وزن کودکان
پنج صبحانه های سالم برای کودکان
نکات اساسی برای شروع غذای کمکی به کودکان
چرا تخم مرغ برای کودکان مقوی است؟
شیر نخوردن نوزادان چه دلایلی میتواند داشته باشد
شیر خشک جایگزین قابل قبول برای شیر مادر نیست
سن مناسب بستنی دادن به کودکان
چه عواملی باعث چاقی کودکان میشود
علت بد غذایی کودکان را بدانید
تشخیص از دست دادن اشتها در کودکان
اثرات منفی مصرف چیپس بر سلامت کودکان
تشخیص زمان مناسب برای شیر دادن به نوزاد
ساندویچ های بی ضرر برای کودکان
شیوه‌های مبارزه با بدغذایی کودکان
مناسب ترین مواد غذایی برای کودکان
چند روش برای آموزش عادت غذایی کودکان
روش های خرید شیر خشک برای نوزادان
تاثیر فست فود بر روی کبد کودکان
عسل یک شربت سینه برای کودکان
دلیل نگه داشتن شیر در دهان نوزاد
استفاده دانش آموزان حتماً از ۴ گروه اصلی غذایی
عوارض و تأثیر كافئین روی كودكان
تغذیه های غیر مفید برای کودکان به عنوان مکمل
فواید و تفاوت شیرمادر با شیر خشک
تغذیه کودکان یک تا پنج سال
ویتامین هایی که برای کودکان ضروری هستند
تغذیه مناسب بعد از یک سالگی کودکان
راهکارهای مقوی کردن غذای کودکان
نقش مهم گوجه فرنگی در تغذیه کودکان
به نوزادان خود عسل ندهید
بی اشتهایی کودکان چه دلایلی میتواند داشته باشد؟
ویتامین هایی که مانع چاقی کودک میشود
خواص و فواید شیر مادر برای نوزادان
آنچه باید درباره وزن گیری نوزادان بدانید
تغذیه کودکان در سال دوم
گرسنگی نوزادان چه نشانه هایی دارد
توصیه مهم به والدین در مورد انگور
با بدغذایی کودکان چگونه رفتار کنیم؟
دلایل بی اشتهایی کودک چیست؟
برای میان وعده های کودک برنامه ریزی کنید
اگر فرزندتان در معرض خطر چاقی باشد، چه باید بکنید؟
تغذیه کودک در زمان اسهال و استفراغ
به کودک مسموم اصلا لبنیات ندهید