3 ویتامین که کمک می کنند بهتر بخوابید

 3 ویتامین که کمک می کنند بهتر بخوابید
3 ویتامین که کمک می کنند بهتر بخوابید

مصرف ویتامین ها و مکمل های غذایی همواره از سوی متخصصان تغذیه توصیه می شود اما به نظر می رسد برخی ویتامین ها فوایدی خاص تر دارند.

برخی خوراکی ها نسبت به دیگر خوراکی ها تاثیر بیشتری در بهبود خواب دارند. این خوراکی ها حاوی ویتامین یا مواد معدنی مشخصی هستند. این ویتامین ها شامل موارد زیر است:


ویتامین سی

احتمالاً به خوبی از اهمیت ویتامین سی در سیستم ایمنی بدن خود اطلاع دارید، اما آیا می دانید این ویتامین در هنگام خوابیدن نیز تاثیری بسزا در سیستم خواب شما خواهد داشت؟ بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 منتشر شد، افرادی که میزان ویتامین سی خونشان پایین است، مشکلات خواب بیشتری نشان می دهند و بیشتر مستعد بیدار شدن در طول شب هستند.

منیزیم

این ماده معدنی نقشی اساسی در تولید هورمون خواب؛ ملاتونین ایفا می کند. منیزیم همچنین تنش عضلانی را کاهش می دهد که می تواند از خواب آرام جلوگیری کند. حتی می تواند با ترغیب تولید اسید آمینه موسوم به گابا ، که باعث آرامش سیستم عصبی می شود ، تنش را کاهش دهد. کارولین دین ، یک پزشک متخصص تغذیه ایالات متحده تخمین می زند که بیش از 75 درصد آمریکایی ها میزان توصیه شده منیزیم را در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند.  توصیه می شود از غذاهایی با محتوای منیزیم بالاتر مانند سبزیجات برگ سبز ، دانه کنجد کدو تنبل و آجیل برای تامین منیزیم استفاده کنید.


ویتامین B12

ویتامین B12 عصب و سلولهای خونی بدن را سالم نگه می دارد و به بدن کمک می کند انرژی ایجاد کند. این ویتامین برای گیاهخواران و افراد مسن بسیار مهم است چرا که اغلب دچار کمبود ویتامین B12 هستند. مقادیر کم ویتامین B12 می تواند باعث خستگی ، اختلال در خواب ، بی حسی و سوزن سوزن شدن بدن و سایر علائم شود.


تعداد بازدید : 472