چرا برخی از افراد در زمستان مریض نمی شوند؟

 چرا برخی از افراد در زمستان مریض نمی شوند؟

برخی از افراد در فصل زمستان بسیار کمتر از دیگران دچار بیماری می شوند و همین موضوع نیز باعث تعجب اطرافیان است. اما اگر به الگوی سلامتی این افراد دقت کنیم متوجه می شویم برخی اصول را رعایت می کنند تا سلامت باشند.

برای رسیدن به شاخصه های سلامتی در زمستان کافیست برخی نکات ساده را رعایت کنید:


رژیم سالم خود را حفظ کنید

توماس ادیسون نه تنها یکی از باهوش ترین افرادی است که تا به حال زندگی کرده  بلکه یکی از سالم ترین افراد نیز بوده است. راز او چه بود؟ رژیم غذایی ادیسون موضوعی است که وی در مصاحبه ای در سال 1929 (در سن 82 سالگی) در خصوص آن صحبت کرد. وی گفت: "مردم بیش از حد غذا می خورند و بیش از حد می نوشند. اگر پزشکان به جای دارو رژیم درمانی تجویز کنند، بیماری های انسان ها سالم خواهند بود و در فصل های سرد بیمار نمی شوند."

به نظر می رسد این ایده ای درست است که می توان با رعایت برخی اصو رژیم غذایی سلامتی را حفظ کرد. مصرف غذاهای حاوی فیبر، پروتئین، کاهش مصرف قند و چربی و ورزش منظم سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.


مقدار زیادی سیر بخورید

به طرزی عجیب و غریب ، برخی از افراد سیستم ایمنی قوی بدن خود را با کمک سیر ارتقا می دهند، سوزان براون ، 51 ساله ، یکی از افرادی است که با سیر درمانی موفق شده بر ابتلا به انواع بیماری ها غلبهه کند. او می گوید هر بار حس می کنم در آستانه بیماری هستم با مصرف سیر، سه بار در روز و طی 24 ساعت احساس خوبی می کنم. . یکی از مطالعات درباره سیر در سال 2014 در دانشگاه کپنهاگ انجام شد و  نشان داد که یک ترکیب شیمیایی در سیر به نام آنه وجود دارد که از آسیب رساندن باکتریها به سیستم ایمنی بدن جلوگیری می کند.


ویتامین مصرف کنید

ویتامین ها خواه به شکل قرص و خواه به شکل میوه و سبزیجات، نقشی موثر در کاهش نرخ ابتلا به بیماریهای زمستانی ایفا می کنند بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید در فصل سرما ویتامین مصرف کنید.