چگونه عرق بدن را از بین ببریم

چگونه عرق بدن را از بین ببریم

اگر مشکل عرق کردن دارید، به ویژه در زیر بغل تان روی مناطقی که عرق می کند، جوش شیرین بمالید.با این کار این نواحی را کم و بیش خشک نگه می دارید و بو های بد را خنثی می کنید. این کار، به خصوص برای برای شب هایی که بیرون می روید یا روز های گرم مفید است.

از یک صابون آنتی باکتریال، ژل حمام یا صابون گلیسیرینه استفاده کنید. اگر کثیفی های بدن تان را نشسته باشید، ایستادن زیر دوش کمکی نمی کند. سعی کنید دو بار در روز یا اگر نیاز است، بیشتر دوش بگیرید یا حمام کنید.

کمی قبل ازاینکه بیرون بروید دوش بگیرید و کرم و این قبیل چیز ها را وقتی تازه از حمام بیرون آمده اید استفاده کنید. چرا که پوست تان در این موقع کرم را راحت تر جذب می کند.

از کرم های معطر استفاده کنید، اما نه آنهایی که بیش از حد عطر دارند. کرم هایی برای بدن و صورت تان انتخاب کنید که بوی ملایم و طبیعی، اما خوبی داشته باشند. اما مراقب باشید؛ استفاده از این کرم ها در نواحی ای که عرق می کند، می تواند بوی بدتری ایجاد کند.

از یک شامپوی خوشبو استفاده کنید. موهای تان را تمیز نگه دارید و بوی خوبی بدهید.

برای زمان هایی که گرم تان می شود، یک نوشیدنی خنک که شیرین هم نباشد، همراه تان داشته باشید. از روغن اجتناب کنید. در عوض می توانید انتخاب هایی مانند گلاب داشته باشید که هم بوی دوست داشتنی ای دارد _که غالب نیست _ و هم کمک تان می کند که در هوای گرم خنک شوید.
چیزهای خوشبویی مثل کرم دست همراه تان داشته باشید. چرا که حتی چیز های کوچکی مثل این هم می تواند کمک تان کند که بوی خوبی بدهید.

یادتان باشد که نفس تان را خوشبو و تازه نگه دارید و به این منظور، برای مواقع اضطراری همراهتان آدامس داشته باشید.

از عطر های ملایم استفاده کنید. بعضی رایحه هابه طور طبیعی غالب هستند؛ مانند وانیل، مشک، دارچین و ... . بنابراین در انتخاب بسیار مراقب باشید. این مفهوم زمانی هم که دئودورانت یا عطر را ترکیب می کنید به کار می رود. بو های ملایم با هم جور در می آیند.

اگر این مراحل را دنبال کنید، واقعاً لازم نیست که از دئودورانت استفاده کنید، اما اگر بخواهید می توانید آن را هم استفاده کنید. اما مراقب باشید که از دئودورانت هایی که بوی تندی دارند استفاده نکنید که دیگران اذیت نشوند.

از رایحه هایی استفاده کنید که بو هایشان با هم سازگار باشد. استفاده از کرم هایی که از یک برند باشند یا اینکه بویشان شبیه هم باشد هم ایده خوبی است.
برای پوشاندن بوی عرق تان، از عطر و ادکلن (و حتی دئودورانت) بیش از حد استفاده نکنید که ترکیب آنها بوی بدی ایجاد می کند

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com