اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی


پماد کلوبتازول چیست و موارد مصرف و عوارض آن

پماد کلوبتازول برای درمان التهاب و خارش پوستی استفاده میشود. گاهی پماد کلوبتازول برای خارش واژن، پوست صورت، گردن و سینه تجویز شود.کلوبتازول متعلق به دسته از داروهای کلوتیکواستروئیدهای موضعی است.

موارد مصرف قرص فلکاینید

فلکاینید یک داروی ضد آریتمی متعلق به دسته IC می باشد. فلکاینید روی ریتم ضربان قلب تاثیر می گذارد. فلکاینید در موقعیت های بخصوص برای پیشگیری از اختلالات شدید ریتم ضربان بکار میرود.با دلگرم همراه باشید.

موارد مصرف کپسول کولومب  200

داروی کولومب داروی آنتی‌ اسپاسمودیک است که دارای اثر مستقیم بر عضلات صـاف لوله گـوارش‌، دارای جذب سـریع پس از مصرف خوراکـی‌، متابولیزاسیون به وراتریک اسید و مبورین هیدروکلراید از طریق هـیدرولیز، دفـع کـلیوی متابولیت‌ها، PB : ٧۵ درصد.

موارد مصرف کپسول دولوکستین یا سیمبالتا

افسردگی و درد (نوروپاتی) نکات مهم قبل از مصرف دارو افراد مسن ممکن است حساسیت بیشتری نسبت به عوارض جانبی این دارو از خود نشان دهند

نوشیدنی های خطرناک  برای مصرف همراه دارو

این نکته ثابت شده که نوشیدنی های معمولی از آب میوه ها گرفته تا نوشیدنی های کافئین داری مانند قهوه یا چای ممکن است اثربخشی داروهای خاصی را کاهش دهند و وضعیتی ایجاد کنند که تهدید کننده سلامت است.

سفازولین, موارد مصرف و عوارض جانبی

سفازولین برای بیماری های خاصی استفاده می شود. در این مطلب شما را با موارد مصرف و عوارض جانبی سفازولین آشنا می کنیم.

قرص آلپرازولام یا زاناکس چیست و چه عوارضی دارد؟

قرص آلپرازولام یکی از داروهای پر مصرف در کشور ماست که خیلی افراد بدون مشورت با پزشک و خودسرانه از این دارو مصرف می کنند. در این مقاله جزئیات کامل در مورد قرص آلپرازولام ارائه می شود.

عوارض و موارد مصرف فاموتیدین

فاموتیدین‌ را می‌توان‌ با یا بدون‌ غذا با شكم‌ خالی‌ مصرف‌ كرد. درمان‌ با فاموتیدین‌ معمولاً حدود 8 هفته‌ ادامه‌ می‌یابد.فاموتیدین‌ برای‌ مهار تشرح‌ اسیدمعده‌ برای‌ پیشگیری‌ و درمان‌ زخم‌های‌ معده‌ تجویز می‌شود

متوکلوپرامید , موارد استفاده و عوارض جانبی

متوکلوپرامید در اشکال قرص، آمپول و قطره وجود دارد. در این مطلب شما را با موارد استفاده متوکلوپرامید آشنا می کنیم.

علائم مسمومیت با استامینوفن

یکی از متداول ترین داروهایی که مسمومیت با آن وجود دارد، استامینوفن است.به طوری که در هر بیماری که با نارسایی حاد کبدی مراجعه کند باید سمیت کبدی ناشی از اووردوز استامینوفن را در نظر گرفت.

آزیترومایسین و موارد مصرف این دارو

آزیترومایسین را همراه با غذا ، بعد و یا قبل از غذا میتواند مصرف کرده . در صورتی که از سوسپانسیون ، قطره ویا شربت آزیترومایسین استفاده میکنید باید حداقل دو ساعت بعد از صرف غذا مصرف شود .

موارد استفاده و عوارض جانبی آتروپین

آتروپین در درمان اسپاسم پیلور و اسپاسم مجرای گوارشی استفاده می‌شود. آتروپین، به راحتی از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود و در کبد تبدیل به آنزیم می‌شود

قرص کلیدینیوم سی موارد مصرف و عوارض آن

گرفتگی معده و روده و درد ناشی از آن یکی از شایع ترین بیماری های دستگاه گوارش است. تجویز قرص کلیدینیوم سی توسط پزشک یکی از روش های درمان این بیماری است.

زخم معده با خوردن این مسکن ها

زخم معده به جراحات دردناکی گفته می شود که در جداره داخلی معده یا قسمت آغازین روده کوچک که اثنی عشر نامیده می شود وجود دارد. هرگاه تعادل بین اسید معده و سد دفاعی مخاط معده بر هم می خورد، زخم معده ایجاد می شود.

قرص باکلوفن و موارد مصرف آن

قرص باکلوفن از جمله داروهایی است که به منظور درمان دردهای عضلانی و کمردرد توسط پزشک تجویز می‌شود. چنانچه قصد مصرف این دارو را دارید بهتر است درباره موارد مصرف و عوارض احتمالی آن اطلاعات کافی داشته باشید.

نحوه مصرف آنتی بیوتیک ها باید چگونه باشد

آنتی‌بیوتیک‌ها بعد از مسکن‌ها دومین دسته از داروهای پرمصرف کشور محسوب می‌شوند که بسیاری از آنها را می‌توان بدون نسخه پزشک از داروخانه‌ها تهیه کرد. همین امر باعث شده بسیاری از افراد با ظهور اولین نشانه‌های سرماخوردگی یا مشکل در دفع ادرار و ... مثل «نقل و نبات» آنتی‌بیوتیک مصرف کنند.

قرص متوکاربامول و موارد مصرف آن

درد عضلانی اگر به مدت طولانی ادامه یابد فرد را مجبور به استفاده از دارو برای تسکین آن می‌کند. قرص متوکاربامول یکی از داروهایی است که در این زمینه و برای مشکلاتی مثل گرفتگی عضلات توسط پزشک تجویز می‌شود.

خطر دارو های کدئین دار برای کودکان

در یک تحقیق ملی، بین سال های 2010 تا 2015، پزشکان اطلاعات بیش از 350،000 کودک بیمار کمتر از 18 سال را که تحت درمان بودند، جمع آوری کردند. آنها میزان مصرف داروهای کدئین دار برای کودکان را کنترل کردند.

آمپی سیلین و موارد مصرف آن

آمپی سیلین از خانواده آموکسی سیلین بوده و در درمان عفونت‌ها کاربرد دارد. اشکال مختلف این دارو در دسترس بوده و به موازات هر دارویی مصرف این دارو هم ممکن است عوارض خاصی به همراه داشته باشد. جهت آشنایی بیشتر با آمپی سیلین این مقاله را دنبال کنید

آنچه را که باید درباره قرص اسید فولیک بدانید

حتما اسید فولیک دارویی نام آشنا برای شماست. تقریبا در سبد دارویی هر خانه‌ای این مکمل ضروری یافت می‌شود. در ادامه قصد داریم با موارد مصرف و نشانه‌های کمبود آن در بدن اشناش شویم.

قرص های خواب چه خطر هایی دارد

برای درمان بی‌خوابی داروهای بسیاری در دسترس هستند، اما عوارض جانبی آنها ممکن است خطرناک باشد. ظاهرا، تجویز قرص‌های خواب‌آور مثل درمان کامل بی‌خوابی به نظر می‌رسد

آنچه باید درباره قرص آسپرین بدانید

علاوه بر مسکن و تب بر، آسپرین برای جلوگیری از لخته شدن خون، پیشگیری از بیماری های قلبی، سر درد و زخم های گوارشی تجویز می شود.

مردان با خوردن ایبروفن نابارور میگردند

استفاده از داروهای مسکّن در مواقع مواجهه با سردرد واقعا وسوسه‌برانگیز است،‌ اما یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که زیاده‌روی در مصرف داروهای ایبوپروفن می‌تواند بر قوای باروری مردان تاثیر منفی بگذارد و حتی به بیضه‌های آنان آسیب برساند.

مهمترین عوارض های داروی ایبوپروفن

ایبوپروفن یکی از رایج ترین دارو های مسکن در سراسر دنیاست که اغلب افراد از عوارض جانبی آن آگاه نیستند. حمله قلبی، آسیب به DNA، خطر سقط جنین، کم خونی و فشار خون، از جمله مهمترین عوارض جانبی این داروست

آمپول بتامتازون ال آ

آمپول بتامتازون ال آ در حقیقت موجب کاهش پاسخ سیستم ایمنی بدن بیمار به محرک ها و کاهش التهاب، درد و تورم و واکنش های آلرژیک می گردد.

قرص لوراتادین برای ضد حساسیت

قرص لوراتادین یکی از متداول ترین و کارآمد ترین قرص های آنتی هیستامین بوده که به راحتی نیز از طریق دستگاه گوارش جذب می شود. ما تلاش داریم.قرص لوراتادین و تاثیرات آن بر حساسیت ها اطلاعاتی مفید ارائه دهیم.

داروی مدروکسی پروژسترون

در سیکل قاعدگی بانوان هورمونهای مختلفی از جمله پروژسترون دخالت دارند که پس از تحقیقات مختلف معلوم شد پروژسترون کنترل کننده سیکل قاعدگی و عامل آزاد شدن تخمک از تخمدان ها در تاریخ معینی از ماه به حساب می آید

دارو هایی که نباید با معده خالی مصرف کرد

اگر با شکم خالی برخی مواد از جمله دسته‌ای از داروها را بخورید صدمات زیادی را به دستگاه گوارش، روده و معده خود وارد کرده‌اید و خود را در خطر ابتلا به برخی از بیماری‌ها قرار می‌دهید.

قرص زاناکس  یا آلپرازولام و موارد مصرف

یکی از داروهایی که در زمان بروز اختلالات افسردگی تجویز می شود زاناکس می باشد که در این جا به بررسی دارو زاناکس موارد مصرف و عوارض جانبی آن می پردازیم و آشنایی بیشتر شما با آن .

فواید و عوارض آمپول نوروبیون

امروزه استفاده از نوروبیون رواج بسیاری داشته است؛ ابتدا قبل از اینکه به بررسی نوروبیون بپردازیم، چند پرسش به ذهن می رسد: کاربرد اصلی نوروبیون چیست و برای درمان چه بیماری هایی استفاده می شود؟

آموکسی سیلین Amoxicillin چیست؟

آموکسی سیلین یک آنتی بیوتیک پنی سیلین است که با باکتری ها مقابله می کند. آموکسی سیلین برای درمان انوع مختلف عفونت های باکتریایی، مانند عفونت لوزه ها یا دستگاه ادراری استفاده می شود.

پودر کارامین برطرف کننده نفخ

كارامين در برطرف نمودن سوء هاضمه ،‌نفخ و درد ناشي از آن مصرف شود.روغن هاي فرار موجود در كارامين با داشتن اثرات آنتي اسپاسموديك موجب تسهيل خروج گازها از معده مي گردد .

قرص گیاهی آلیکوم

قرص آلیکوم با باز نمون كانالهاي پتاسيم موجب هيپر پلاريزه سيون پتانسيل غشا و وازوديلاتاسيون عروق مي گردد .

قرص متوکاربامول چیست؟

قرص متوکاربامول (Methocarbamol) از داروهای مسکن و پرطرفدار است که به عنوان داروی کمکی در اختلالات دردناک حاد عضلانی-اسکلتی، کمردرد و کزاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قرص آنتوم برای چربی خون

آنتوم در زيادي چربي خون ( كلسترول و تري گليسريدها ) پيشگيري و درمان آرتريو اسكلروز و كوليكهاي صفراوي بكار مي رود .

قرص گیاهی آلتادین برای درمان التهاب گلو

آلتادين در درمان التهاب و تحريك مخاط گلو بكار مي رود همچنين به عنوان خلط آور در سرفه هاي تحريكي ناشي از افزايش ترشحات مجاري تنفسي فوقاني استفاده مي شود.

قطره كراتاگوس گشاد کننده عروق کرونر

كراتاگوس با داشتن اثرات كارديوتونيك ، گشاد كننده عروق كرونر و پايين آورنده فشار خون در درمان نارساييهاي خفيف قلبي و زيادي فشار خون به كارمي رود .

قطره گیاهی آنتی میگرن

قطره آنتي ميگرن به عنوان پيشگيري كننده و برطرف كننده حملات ميگرني و سردردهاي با منشاء عصبي بكار مي رود .

قرص سی لاکس برای درمان یبوست

قرص سی لاکس براي برطرف ساختن كوتاه مدت يبوست بكار مي رود.قرص سي لاكس حاوي 600 ميلي گرم برگ سنا و 100 ميلي گرم دانه گشنيز Coriandrum sativum مي باشد.

پماد کالاندولا برای کاهش التهاب پوست

پماد كالاندولا از عصاره تام گلهاي كالاندولا Calendula officinalis به ميزان 1/5% تهيه شده است که برای درمان و تسکین التهاب پوست بدن و آزدرگی های جلدی میباشد

پودر كارميناتيف برای درمان نفخ

پودر کارمیناتیف جهت برطرف نمودن سوء هاضمه ،‌نفخ و درد ناشي از آن مصرف مي گردد.با داشتن اثرات آنتي اسپاسموديك و كاهش تونوس اسفنكتر تحتاني مري موجب تسهيل خروج گازها از معده مي گردد .

قطره كارمينت برای برطرف نمودن نفخ

قطره كارمينت جهت برطرف نمودن سوء هاضمه ،‌نفخ و درد ناشي از آن مصرف مي گردد.با داشتن اثرات آنتي اسپاسموديك و كاهش تونوس اسفنكتر تحتاني مري موجب تسهيل خروج گازها از معده مي گردد .

شیاف و پماد آنتی هموروئید

شیاف و پماد آنتی هموروئید جهت درمان هموروئید داخلی و دیگر اختلالات مجرای معقدی مانند التهاب راســت روده، شقاق همراه با فیستول و آزردگی و خارش اطراف معقد مصرف می شوند.

موارد مصرف قرص پیوگلیتازون

قرص پیوگلیتازون موجب کاهش مقاومت به انسولین در بافت های بدن شده و همچنین سبب افزایش برداشت گلوکز توسط بافت های محیطی می گردد. علاوه بر این باعث کاهش برون ده گلوکز کبد نیز می شود.

اطلاعاتی درباره استامینوفن

یک گروه از داروها به نام داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی هستند که دارای اثرات ضد درد، تب بر و ضد التهاب است و فاقد کورتون(کورتیکواستروئید) می باشند. نام دیگر استامینوفن پاراستامول است

مکانیسم اثر داروی اسپینرازا چیست؟

اسپینرازا اولین و تنها درمان برای کودکان و بزرگسالان با آتروفی عضلانی ستون فقرات (SMA) - یک بیماری ژنتیکی نادر و اغلب مرگبار است که برای قدرت و حرکت عضلات تأیید می شود.

قرص دیگوکسین چیست؟

دیگوکسین برای کاهش علائم نارسایی قلبی تجویز می شود. این دارو به تقویت انقباضات قلب و پمپ کردن خون به قلب کمک می کند. دیگوکسین همچنین کنترل ضربان قلب و آریتمی ها را نیز کنترل می کند

مدروکسی پروژسترون داروی قاعده آور

بنا بر گفته ی پزشکان گرچه این دارو باعث وابستگی در فرد نمی شود ولی استفاده بیش از حد از مدروکسی پروژسترون خطرناک و پر ضرر اعلام شده است

قرص فلوکونازول واژینال چیست؟

فلوکونازول در شیردهی فلوکونازول در بارداری فلوکونازول 150 چیست عوارض قرص فلوکونازول قرص فلوکونازول جزء داروهایی است که در کلاس داروهای ضد قارچ به نام triazoles قرار می گیرد

آنچه باید درباره آمپول بتامتازون بدانید

آمپول بتامتازون در درمان بسیاری از بیماری های التهابی پوست مورد توجه و استفاده قرار می گیرد. این دارو نیز مانند سایر داروها دارای عوارضی است که در ادامه به آن اشاره می شود.

اطلاعاتی درباره پماد پروتوپیک یا تاکرولیموس

پماد تاکرولیموس ( پروتوپیک ) در درمان اگزما ( درماتیت آتوپیک ) برای بیمارانی که نسبت به سایر درمان ها پاسخ نداده اند و یا دارای ممنوعیت مصرف هستند استفاده می شود.

بهترین زمان مصرف قرص آهن

بسیاری از ایرانیان به دلیل کم خونی و فقر آهن از قرص آهن استفاده می کنند. لازم است توجه کنید که نباید خودسرانه از قرص آهن استفاده کنید چون باعث اختلال در کبد و معده می شود.

کپسول دیافیت چیست؟

زمانی که تغذیه کاملی نداشته باشیم بدن با کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی رو‌برو می‌شود. کپسول دیافیت یکی از مولتی‌ویتامین‌هایی است که در ادامه قصد داریم با ترکیبات تشکیل‌دهنده آن آشنا شویم

کپسول سفالکسین چیست و موارد مصرف آن

سفالکسین از داروهای درمان‌کننده عفونت‌های باکتریایی است که در ادامه قصد داریم با موارد مصرف و عوارض احتمالی آن بیشتر آشنا شویم.

پماد بتامتازون چیست؟

پماد بتامتازون از داروهایی است که به منظور درمان التهابات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو که از دسته داروهای کورتیکواستروئید می‌باشد می‌تواند علایمی مثل خارش و خشکی پوست را کاهش دهد.

موارد استفاده لوراتادین

لوراتادین آنتی هیستامینی است که علائمی مانند خارش، آبریزش از بینی و چشم های و عطسه ناشی از “تب یونجه” و سایر آلرژی ها را درمان می کند. همچنین برای از بین بردن خارش از کهیر استفاده می شود.

موارد مصرف قرص و شربت موکولین برم هگزین

قرص موکولین برم هگزین از جمله داروهای خلط‌آور است که برای رفع خلط سینه و سرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عوارض و موارد مصرف قرص هیوسین

هیوسین برای درمان انواع مشکلات معده و روده مانند گرفتگی ها، کولیک های نوزاد و سندرم روده تحریک پذیر استفاده می شود.

داروهایی که نباید با شکم خالی مصرف کرد

بعضی افراد عادت دارند قرص ها را ناشتا یا طبق دستور پزشک با شکم خالی مصرف کنند اما مصرف برخی دارو ها با شکم خالی خطراتی را به همراه دارد.

شربت بلادونا چیست؟فواید و عوارض آن

مشکلات گوارشی این روزها بسیار شایع هستند و شاید یکی از دلایل اصلی ابتلا به آن عادات نادرست غذایی باشد. از بین این مشکلات یبوست و نفخ شکم شیوع بیشتری دارد

کوتریموکسازول  داروی ضد باکتری

دارو کوتریموکسازول جزو داروهای ضد باکتری و ضد میکروب است که در گذشته برای بسیاری از بیماری ها تجویز می شده است اما به دلیل عوارض جانبی آن امروزه آنتی بیوتیک های دیگری به جای آن تجویز می شوند

مفنامیک اسید داروی ضد التهاب

مفنامیک اسید از پر کاربردترین داروهای تسکین دهنده درد ضد التهاب است که با مسدود کردن اثر آنزیم سیکلوکسیژناز، باعث کاهش ساخت ماده ای شیمیایی به نام پروستاگلاندین در بدن می شود.

پماد هیدروکورتیزون داروی کورتون

این دارو برای درمان انواع بیماری های ناشی از حساسیت و بیماری هایی که موجب التهاب می شوند، بکار می رود. اصولا این دارو موجب تسکین التهاب های پوست، چشم و گوش بیرونی می گردد.

آسیکلوویر چیست و عوارض و نحوه مصرف آن

آسیکلوویر با نام تجاری زوویراکس در دسترس است . این دارو با اشکال دارویی قرص آسیکلوویر 200 و پماد آسیکلوویر 5% در بازار یافت میشود که برای درمان عفونت های ناشی از تبخال ، زونا ، آبله مرغان ، تبخال تناسلی استفاده میشود.

رانیتیدین چیست؟ نحوه مصرف و عوارض آن

رانیتیدین برای درمان زخم معده و روده و ریفلاکس معده استفاده میشود و در اشکال دارویی شربت رانیتیدین ، قرص رانیتیدین و آمپول رانیتیدین میباشد. این دارو با نام زانتاک نیز شناخته میشود.

کلوپیدوگرل چیست؟ نحوه مصرف و عوارض آن

قرص کلوپیدوگرل Clopidogrel با نام تجاری پلاویکس برای کاهش خطر سکته مغزی ، لخته شدن خون یا مشکل جدی قلبی ، درد قفسه سینه یا مشکلات گردش خون استفاده میشود.

قرص هیدروکلروتیازید چیست و موارد استفاده آن

قرص هیدروکلروتیازید برای درمان فشار خون بالا و تورم ناشی از نارسانی قلبی ، کبدی و برخی داروهای خاص استفاده میشود و همچنین میتواند به درمان تورم ناشی از مشکلات کلیوی کمک کند.

قرص ناپروکسن و موارد استفاده و عوارض آن

قرص ناپروکسن در دسته داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی قرار دارد که به کاهش تورم ، التهاب و درمان درد کمک میکند .قرص ناپروکسن برای درمان آرتروز ، درد قاعدگی ، التهاب عضلات و مفاصل و نقرس مورد استفاده قرار میگیرد.

قرص فلووکسامین چیست و نحوه مصرف آن

کپسول و قرص فلووکسامین برای درمان اختلال وسواس استفاده میشود. فلووکسامین به عنوان یک مهار کننده انتخابی بازجذب سروتونین شناخته شده است. البته این دارو با یک سری از داروها نباید مصرف شود که در این مقاله به ان اشاره شده است.

بیزاکودیل چیست و نحوه استفاده و عوارض آن

بیزاکودیل برای درمان یبوست استفاده میشود و به اشکال دارویی قرص بیزاکودیل و شیاف بیزاکودیل در بازار موجود میباشد. نام تجاری آن دولکولاکس میباشد.داروی بیزاکودیل بعد از مصرف خوراکی یا شیاف جذب اندکی دارد.

 نحوه استفاده قرص کابرگولین و عوارض

کابرگولین باعث میشود بدن شما از آزاد شدن پرولاکتین جلوگیری کند که به کاهش سطح پرولاکتین کمک میکند. همچنین قرص کابرگولین برای قطع شیردهی هم مورد استفاده قرار میگیرد.

قرص آلبندازول چیست و نحوه مصرف و عوارض آن

قرص آلبندازول یک داروی ضد کرم است که مانع از رشد و تکثیر کرم ها در بدن میشود. این دارو در طبقه بندی درمانی دارو های ضد کرم قرار دارد.البندازول شبیه مبندازول میباشد

قرص لتروزول برای ناباروری و سرطان سینه

لتروزول سطح هورمون استروژن زنانی را کاهش میدهد.این دارو برای درمان نازایی و درمان سرطان سینه استفاده میشود.لتروزول جایگزین مناسبی برای قرص کلومیفن میباشد. لتروزول در مقایسه با کلومیفن دارای عوارض جانبی کمتری میباشد

نحوه مصرف و عوارض کلومیفن سیترات

از کلومیفن برای درمان ناباروری استفاده میشود. کلومیفن برای ایجاد تخمک گذاری در زنانی که نمیتوانند به طور طبیعی تخمک گذاری کنند استفاده میشود. مصرف کلومیفن احتمال دوقلو زایی را افزایش میدهد

نحوه مصرف و عوارض قرص آملودیپین

آملوديپين يک مسدود کننده کانال کلسيم است که عروق خونی را گشاد میکند و جریان خون را بهبود می بخشد. در این مقاله به عوارض آملودیپین ، مقدار مصرف آملودیپین، نحوه مصرف آملودیپین ، تداخل دارویی آملودیپین پرداخته شده است.

آنالاپریل داروی بیماری های قلبی

آنالاپریل برای درمان فشار خون بالا و همچنین درمان نوعی نارسایی قلبی که در آن، قلب قادر به انجام وظایف محوله نمی باشد، به کار می رود.

مژسترول داروی ضد سرطان رحم و سینه

دارو مژسترول که خود یک هورمون جنسی صناعی با کاربردی شبه پروژسترون در بدن می باشد که در خصوص شرایطی که تومور با جراحی قابل برداشتن نباشد و یا سرطان عود کرده باشد, است

لاکتولوز  داروی مسهل قوی

داروی لاکتولوز نوعی کربوهیدرات صنعتی و دارای خاصیت ملین هایپراسموتیک و راحت کردن دفع مدفوع می باشد. این دارو با مکانیسم اثر خود باعث جذب آب و افزایش محتویات روده میشود

منیزیم هیدروکسید داروی ضد اسید معده

این داروی مؤثر ضد اسید، برای خنثی کردن اثر اسید معده و درمان سوزش سردل و سوء هاضمه نیز مؤثر است. دارو موجب تسکین درد معده و زخم اثنی عشر نیز می گردد.

دیکلوفناک داروی مسکن برای دردها

دارو دیکلوفناک باعث تخفیف و تسکین سردردهای سبک، دردهای دوران قاعدگی زنان و استفاده طولانی مدت از آن، بواسطه دردهای پس از عمل جراحی، به کار می رود

قرص لوزارتان داروی کاهش دهنده فشار خون

لوزارتان موجب آرامش بخشیدن به عضلات دیواره رگ های خونی شده و در نتیجه سبب گشادی رگ ها و تسهیل امر جریان خون می گردد و بدین ترتیب میزان فشار خون را پایین خواهد آورد

لوونورژسترول داروی ضد بارداری

این داروی ترکیبی شبیه به هورمون پروژسترون می باشد که از طریق ضخیم کردن مواد مخاطی دیواره رحم، موجب جلوگیری از ورود اسپرم به رحم شده و اغلب این دارو هم به تنهایی کاربرد داشته

جنتامایسین داروی آنتی بیوتیک

داروی جنتامایسین بیشتر در مواردی از عفونت به کار می رود که عامل آن ها میکروب های گرم می باشند مثل عفونت دستگاه ادراری و روده ها و انواع آبسه ها.

قرص لوراتادین داروی ضد حساسیت

در علم پزشکی قرص لوراتادین جزو طبقه بندی دارویی آنتی هیستامین ها قرار گرفته و میزان خطر مصرف بیش از دوز مجاز دارو کم و همچنین میزان وابستگی و اعتیاد به دارو نیز کم اعلام شده است.

داکسی سایکلین داروی آنتی بیوتیک قوی

داکسی سایکلین جزو طبقه بندی آنتی بیوتیک تتراسیکلین قرار دارد. بهتر است بدانید که میزان خطر مصرف بیش از دوز مجاز دارو کم است و میزان وابستگی و اعتیاد به دارو نیز کم می باشد.

لاموتریژین داروی ضد تشنج و صرع

داروی لاموتریژین از جمله دارو هایی است که در درمان بیماری صرع که نوعی عارضه ی مغزی و دارای تشنج های متوالی بر اثر اختلال در جریان الکتریکی سلول ها رخ می دهد, کاربرد داشته و از بروز این تشنج ها جلوگیری می کند

گلی بن کلامید داروی تنظیم کننده قند خون

داروی گلی بن کلامید یکی از موثر ترین داروها برای تنظیم و کاهش انسولین در دیابت نوع دوم(بدون نیاز به انسولین) می باشد. گلی بن کلامید باعث تحریک و آزاد شدن مقدار بیشتری اسولین از پانکراس یا همان لوزالمعده می شود.

مفلوکوئین داروی ضد مالاریا

داروی مفلوکوئین جزو پر کاربردترین داروهای درمان مالاریا طبقه بندی و بنا به نظر متخصصان میزان خطر مصرف بیش از دوز مجاز دارو بسیار زیاد و میزان وابستگی و اعتیاد به دارو کم اعلام شده است.

داروی مزالازین برای درمان التهاب و تب روده

داروی مزالازین بر روی آنزیمی که باعث التهاب و آسیب بافتی و اسهال می شود اثر گذاشته و به درمان التهاب و تب روده،می پردازد و باید آن را همراه داروهای دیگری نظیر کورتیک ستروئیدها، بکار برد.

دگزامتازون داروی ضد التهاب قوی

داروی دگزامتازون برای رفع التهابات شدید می باشد که متاسفانه امروزه برخی پزشکان برای سرماخوردگی ها و درمان سریع آن این دارو را بدون دلیل مهم تجویز می کنند

لیزینوپریل داروی ضد فشار خون

این دارو برای درمان فشار خون بالا و همچنین درمان نارسایی قلبی، از طریق آرامش بخشیدن به عضلات دیواره رگ های خونی، موجب باز شدن رگها گشته و در نتیجه سبب تسهیل جریان خون می شود

داروی متادون برای ترک اعتیاد

داروی متادون (Methadone) که طبق طبقه بندی دارویی جزو داروهای ترک اعتیاد به شمار می آید را م یتوان با نام های تجاری و اختصاری Physepton, Metharose, Methadose از داروخانه ها تهیه کرد.

لیتیوم داروی ضد جنون

داروی لیتیوم در طبقه بندی دارویی جزو داروهای درمان افسردگی و جنون به شمار می آید که بنا به نظر پزشکان و محققان میزان خطر مصرف بیش از دوز مجاز دارو بسیار زیاد و میزان وابستگی و اعتیاد به دارو کم اعلام شده است.

کپسول امپرازول و موارد استفاده

در معده یک سری سلول هایی وجود دارد که اسید تولید می کنند و هیدروژن که عامل اسیدی است را داخل معده تزریق می کنند.امپرازول جزء دسته داروهایی است که پمپ هیدروژن را مهار می کنند و در واقع اجازه تولید اسید معده را نمی دهند

قرص مبندازول 100

قرص مبندازول در درمان آلودگی به کرم های نخی، گرد، شلاقی و قلابدار مصرف می شود.قرص مبندازول موجب تخریب میکروتوبول های سیتوپلاسمی انگل و درنتیجه مهار برداشت گلوکز توسط کرم بالغ و در نهایت مرگ انگل می شود.

پماد ام جی برای درمان بواسیر

رفع درد، خارش، سوزش و سایر علایم بواسیر از کاربردهای پماد ام جی است. در این پماد از اسانس گیاه مورد استفاده شده است. این پماد باید روزی 2 بار، هر بار 1 اپلیکاتور از راه رکتوم استفاده شود

شربت آلمینیوم ام جی اس

شربت آلمینیوم ام جی اس یا شربت aluminium mgs یک داروی ضد اسید معده و ضد نفخ معده است. شربت آلمینیوم ام جی اس aluminium mgs برای درمان زخم معده و دوازدهه (اثنی عشر) استفاده می شود.

آموکسی سیلین و موارد مورد استفاده

آموکسی سیلین که از دسته ی پنی سیلین ها می باشد، با از بین بردن برخی باکتری ها می تواند عفونت های ناشی از آن ها را درمان نماید.

آزیترومایسین چیست و موارد مصرف

آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک پرمصرف است که به اشکال مختلف قرص کپسول و شربت وجود دارد

آنتی بیوتیک سفکسیم و موارد مصرف

سفکسیم یک آنتی بیوتیک قوی می باشد که بر روی طیف وسیعی از میکروب ها موثر می باشد .این دارو جهت درمان کوتاه مدت عفونت های حاد باکتریایی مانند مجاری ادراری،عفونت قفسه ی سینه و عفونت های گوش و حلق تجویز می گردد

باکلوفن و موارد استفاده آن

باکلوفن از دسته ی داروهای شل کننده ی عضلانی می باشد که با اثر بر اعصاب نخاعی می تواند مقدار و شدت گرفتگی های عضلانی را در بیماران ام اس و سایر بیماری های عصبی مربوط به نخاع کاهش دهد.

موارد مصرف متفورمین

متفورمین برای کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ کاربرد دارد.برای شناخت متفورمین لازم است ابتدا ارتباط این دارو با انسولین بیان شود

قرص ضد اسپاسم دی سیکلومین هیدروکلراید

دی سیکلومین هیدروکلراید داروی ضد اسپاسم می باشد که اغلب برای دردهای گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد. دی سیکلومین برای کودکان نیز مورد مصرف دارد.

فوروزماید داروی ادرار آور

داروی فوروزماید یک داروی ادرار آور هست و از جذب شدن زیاد نمک در بدن جلوگیری می کند. بسیاری از افراد از این خاصیت دفع ادرار داروی فوروزماید برای لاغری نیز استفاده می کنند

کلونازپام داروی ضد تشنج و صرع

کلونازپام منحصرا به عنوان یک داروی ضد تشنج، برای جلوگیری و درمان بیماری صرع و غش، بکار می رود. ضمنا در درمان تشنج عضلات نیز مؤثر است. اما بیشتر مردم به دلیل خواب آور بودن این قرص از آن استفاده می کنند

سودو افدرین داروی بیماری های تنفسی

دارو افدرین یکی از مهمترین داروها برای درمان مشکلات تنفسی می باشد.دارو برای آرامش بخشیدن به عضلات اطراف مجاری تنفسی و تسهیل امر تنفسی، در بیماران مبتلا به آسم، به کار میرود.

اریترومایسین داروی آنتی بیوتیک

اریترومایسین برای درمان عفونت های گوش میانی، عفونت های گلو و عفونت های سینه، مورد استفاده قرار می گیرد.دارو اریترومایسین جزو طبقه بندی دسته دارویی آنتی بیوتیک قرار می گیرد

فلوکونازول داروی ضد قارچ

داروی فلوکونازول برای درمان بثورات و برفک های ناحیه مهبل، دهان و پوست مورد استفاده فرار می گیرد. علاوه براین، برای جلوگیری از عفونت های قارچی در افرادی که دچار عدم مصونیت می باشند، بکار می رود

ارگوتامین داروی درمان میگرن

دارو ارگوتامین جزو طبقه بندی دارویی در دسته دارویی درمان بیماری میگرن قرار می گیرد. بد نیست بدانید که میزان خطر مصرف بیش از دوز مجاز دارو نسبتا زیاد است و میزان وابستگی و اعتیاد به دارو نیز نسبتا زیاد است.

کپسول و قرص نوافن داروی مسکن قوی

قرص نوافن در مواردی مانند دندان درد، سردرد، دردهای عضلانی- مفصلی و … استفاده می شود. این قرص خاصیت ضد دردی خوبی دارد. ولی نباید در مصرف آن زیاده روی کنید. چون به کبد و سایر اعضای بدن آسیب می رساند.

آشنایی با موارد مصرف قرص لگزاتال

لگزاتال نام تجاری داروی سیتالوپرام است که معمولا برای بهبودی و درمان افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قرص مترونیدازول چیست و عوارض آن

قرص مترونیدازول یک داروی نیتروایمیدازول ضد تک یاخته است وداروی انتخابی برای درمان آمیبیاز خارج روده ای است.مترونیدازول طور موثر موجب ریشه کنی عفونت ها در بافت های روده ای وخارج روده ای می گردد

قرص فلوکستین داروی ضد افسردگی

کپسول فلوکستین داروی نام آشنا، کم عارضه و پرطرفدار در داروهای ضدافسردگی می باشد که در موارد متنوعی مانند پرخوری عصبی،افسردگی و وسواس اجباری تجویز می شود.

قرص اورژانسی ضد بارداری و روش مصرف آن

قرص اورژانسی برای مواقع اضطراری که مشکلی در روند پیشگیری از بارداری به وجود آمده است مصرف می شود. استفاده از این قرص بدون هیچ‌گونه محدودیت و بدون اطلاع از روش آسیب های جبران ناپذیری به فرد وارد کند.

آنچه باید درباره داروی کاپتوپریل بدانید

ممکن است کاپتوپریل جهت کاهش فشار خون بالا ، درمان نارسایی قلبی ، محافظت از قلب و عروق در برابر آسیب و حمله ی قلبی و محافظت از کلیه ها در افراد دیابتی تجویز شود.

عوارض و موارد مصرف قرص آتورواستاتین

آتورواستاتین دارویی از دسته ی استاتین ها می باشد که کلسترول خون را با مهار کردن آنزیم های سازنده ی کلسترول کاهش می دهد. کاهش کلسترول ، ریسک بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

موارد مصرف داروی کو آموکسی کلاو

آموکسی کلاو ترکیبی حاوی آموکسی سیلین و اسید کالوونالیک متعلق به گروه داروهای شناخته شده با نام آنتی بیوتیک است. از آموکسی کلاو برای درمان عفونت های ایجاد شده توسط برخی باکتری ها استفاده می شود

قرص سیتریزین داروی ضد حساسیت

افزایش هیستامین در بدن میتواند باعث ایجاد علائمی مانند عطسه، خارش چشم ها، قرمز شدن چشم ها، آبریزش از چشم ها و بینی و … شود.با استفاده از سیتریزین این علائم بهبود میابد

موارد مصرف کپسول پرگابالین

پرگابالین (لیریکا) یک داروی ضد صرع است و به عنوان ضد تشنج هم شناخته میشود. این دارو با کند کردن برخی فعالیت های مغزی که سبب تشنج میشوند عمل میکند

موارد مصرف کپسول گاباپنتین

گاباپنتین که با نام تجاری «نئورونتین» شناخته می‌شود در اصل یک داروی ضد تشنج است.این دارو اغلب جهت درمان انواع مختلف نورالژی یا درد اعصاب مورد استفاده قرار می‌گیرد

موارد مصرف و عوارض استامینوفن کدئین

استامینوفن کدئین یک مسکن ِ مخدر است که برای تسکین دردهای خفیف تا نسبتاً شدید استفاده می‌شود. این دارو از استامینوفن و کدئین تشکیل می‌شود

قرص گلوریپا داروی کنترل دیابت

از گلوریپا همراه با رژیم غذایی و ورزش برای کاهش قند خون و کاهش خطر مرگ‌ومیر قلبی در بزرگ‌سالان مبتلابه دیابت نوع 2 که بیماری قلبی عروقی دارند، استفاده می‌شود.

اطلاعات دارویی قرص گلی بن کلامید

قرص گلی بن کلامید با تحریک سلول های بتا لوزالمعده بدن را وادار می کند تا انسولین بیشتری تولید کند سایر داروهای این گروه کلروپروپامید – گلی میپراید – گلی پیزاید – تولازامید – تولبوتامید و گلی کلازید هستند.

اطلاعات دارویی دگزامتازون

دگزامتازون رایج ترین وپرکاربرد ترین نوع کورتون مصرفی در ایران می باشد و یکی از طولانی الاثرترین کورتون ها است.

موارد مصرف الومینیوم ام جی

آلومینیوم ام جی براي درمان علامتي سوزش معده ناشي از ترشح اسيد، سوءهاضمه ناشي از اسيد و ترش كردن و درمان علامتي برگشت محتويات معده به مري نيز به كار مي رود.

قرص پرازوسین داروی کاهش دهنده فشار خون

قرص پرازوسین در درمان زیادی فشار خون مصرف می‌شود. علاوه بر این، قرص پرازوسین جهت درمان نارسایی قلبی و بزرگی خوشخیم پروستات هم استفاده می‌شود.

قرص ریتالین یا متیل فنیدیت

داروی ریتالین یا متیل فنیدیت برای درمان اختلال بیش فعالی و نقص توجه استفاده می شود و مصرف آن بدون نسخه پزشک ممنوع می باشد.

اطلاعات دارویی پردنیزولون

پردنیزلون داروی استروئیدی است که التهاب های موجود در بدن را کاهش می دهد و مواد شیمیایی موجود در بدن که سبب ایجاد التهاب می گردند را در سیستم ایمنی بدن کاهش می دهد

قطره چشمی سولفاستامید چیست

سولفاستامید از دسته داروهای ضدباکتری می باشد که برای درمان عفونت سطحی چشم مورد استفاده قرار می گیرد . از عوارض مصرف این دارو می توان واکنش های حساسیتی مانند خارش و قرمزی را نام برد

قرص نورتریپتیلین چیست و چگونه مصرف میشود

نورتريپتيلين دارويي از دسته ی ضد افسردگی های سه حلقه ای می باشد و معمولاً برای درمان افسردگی تجویز می شود.این دارو همچنین در تسكين دردهاي عصبي هم استفاده دارد .

قرص آمی تریپتیلین و نحوه مصرف آن

قرص آمی تریپتیلین ممکن است به بهبود روحیه و احساس خوب، تسکین اضطراب و تنش کمک کند، به شما در بهبود خواب بهتر کمک کند و سطح انرژی شما را افزایش دهد

موارد مصرف  قرص بوپروپیون

قرص بوپروپیون در مقایسه با ضد افسردگیهای سه حلقه ای بلوکرنورونی ضعیفی برای باز جذب سروتونین و نورآدرنالین است، در عین حال باز جذب دوپامین را نیز مهار می کند

نحوه مصرف و عوارض قرص سیتالوپرام

افسردگی و حملات ترس عموماً بدون علت مشخصی در افراد بروز می کنند. سیتالوپرام در درمان اختلالات افسردگی اختلالات وسواس و در درمان پانیک کاربرد دارد

معرفی کپسول دولوکستین داروی ضد افسردگی

داروی سیمبالتا که با نام عمومی دولوکستین نیز شناخته می‌شود، بر روی مواد شیمیایی موجود در مغز افرادی که در اثر افسردگی دچار عدم تعادل در این مواد شده‌اند، تاثیر می‌گذارد.

قرص کلومیپرامین برای درمان افسردگی

کلومیپرامین دارويي از دسته ی ضد افسردگی های سه حلقه ای می باشد و معمولاً برای درمان افسردگی تجویز می شود. این دارو همچنین در درمان حملات ترس یا فوبیا و وسواس هم استفاده دارد .

مفنامیک اسید چیست و نحوه مصرف آن

کپسول مفنامیک اسید یک داروی ضد درد است و این معنی که فاقد کورتون است و در دردهای قاعدگی – دندان درد – کمر درد بصورت کوتاه مدت استفاده می شود

عوارض و موارد مصرف کپسول اندومتاسین

ایندومتاسین ( Indometacin ) یک داروی مسکن و ضد التهاب استروئیدی است که به اشکال قرص 75 میلی گرم, کپسول 25 میلی گرم و شیاف 50 و 100 در دسترس مردم قرار دارد.

موارد مصرف و عوارض قرص دیازپام

دیازپام یک داروی آرامش بخش ، خواب آور و ضد تشنج که با اشکال قرص و آمپول میباشد.معمولا قرص های دیازپام به رنگ سبز یا آبی است

موارد مصرف و عوارض قرص پانکراتین

روش تاثیر قرص پانکراتین این است که به علت وجود آنزیم‌های گوارشی در پانکراتین هضم چربی‌ها و پروتئین‌ها و نشاسته در مجرای گوارش با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

موارد مصرف و عوارض سفتریاکسون

سفتریاکسون برای درمان عفونت های باکتریایی در اکثر نقاط مختلف بدن به کار میرود. همچنین این دارو قبل از انواع جراحی های خاص یا برای پیشگیری از عفونت ها داده میشود

پودر روتارین

پودر روتارین برای درمان تارهای صوتی و بازکننده صدا و التهاب حلق میباشد. فلاونوئیدهای موجود در روتارین دارای اثر ضد التهابی بوده و تسکین دهنده التهابات تارهای صوتی و سینه درد میباشد

موارد مصرف آمپول کتورولاک و عوارض جانبی آن

از داروی کتورولاک برای درمان کوتاه‌مدت دردهای متوسط تا شدید استفاده می‌شود. از این دارو معمولاْ قبل یا بعد از جراحی‌های پزشکی استفاده می‌شود

داروی بودسوناید چیست و موارد مصرف آن

داروی بودسوناید یا بودزوناید برای درمان آسم مزمن، پروفیلاکسی و درمان علامتی رینیت آلرژیک، درمان سندروم کروپ ( croup syndrome) در کودکان

پماد کلوتریمازول و موارد مصرف آن

از پماد کلوتریمازول برای درمان عفونت های پوستی استفاده میشود.این پماد برای درمان مشکلات قارچی و عفونت های پوستی مانند پای ورزشکاران و کرم حلقه ای و سایر عفونت های قارچی پوست استفاده میشود.

نحوه مصرف کرم مترونیدازول واژینال

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک است که برای درمان عفونت های ناشی از باکتری ها مورد استفاده قرار می گیرد. مترونیدازول واژینال برای درمان عفونتهای باکتریایی واژن مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه مصرف قرص سیپروفلوکساسین و عوارض آن

قرص سیپروفلوکساسین 500 و 250 آنتی بیوتیکی از دسته فلوروکینولون که جذب خوب و سریعی از دستگاه گوارش دارد.این دارو برای درمان انواع عفونت های باکتریایی مورد استفاده قرار می گیرد

اس امپرازول چیست و موارد مصرف آن

اس امپرازول یا ازونیوم از داروهای مهارکننده پمپ پروتون می باشد و به صورت کپسول اس امپرازول 20 میلی گرم و کپسول اس امپرازول 40 میلی گرم عرضه میگردد.

داروی نورتریپتیلین چیست و موارد مصرف و عوارض آن

نورتریپتیلین برای کاهش علائم افسردگی استفاده میشود. از این دارو برای کاهش بعضی از دردهای عصبی نیز تجویز میشود.

موارد مصرف و عوارض ویتامین ب کمپلکس

ویتامین ب کمپلکس B-Complex شامل هشت ویتامین میباشد که برای همه افراد لازم است. این ویتامین در اشکال مختلف میباشد. شربت ب کمپلکس و آمپول ب کمپلکس

قرص سیپروهپتادین و موارد مصرف آن

سیپروهپتارین با جلوگیری از تاثیر هیستامین به تسکین علائم حساسیت کمک می نماید.اما امروزه مصرف سیپروهپتادین به عنوان محرک اشتها جهت افزاییش وزن مخصوصا کودکان رایج میباشد.

قرص یدوکینول چیست و عوارض آن

یدوکینول برای درمان عفونت های روده ای ناشی از انگل های خاص استفاده میشود. این دارو همچنین به عنوان انتخاب دوم در درمان بالانتیدیاز مصرف می شود

قرص دیفنوکسیلات و موارد مصرف آن

قرص دیفنوکسیلات خاصیت ضد اسهال دارد.این دارو با کاهش دادن حرکات روده زمان عبور غذا از روده‌ها و جذب آب اضافی را افزایش داده و در نتیجه باعث کاهش میزان اسهال می‌شود.

دی سیکلومین چیست و موارد مصرف آن

دی سیکلومین Dicyclomine دارویی با اشکال دارویی شربت و قرص و آمپول میباشد که برای دردهای روده ای و درد شکمی و میتواند در دردهای دوران قاعدگی مصرف شود.

بیسموت ساب سیترات چیست و موارد مصرف آن

قرص بيسموت ساب سیترات براي درمان زخمهاي معده و روده مصرف مي شود و اسید معده را تا حدی خنثی میکند.همچنین باعث تحریک تولید پروستاگلاندین در جدار معده و دوازدهه میگردد.

بلادونا پی بی چیست و آشنایی با موارد مصرف آن

قرص بلادونا پی بی و شربت بلادونا پی بی دارای ترکیبی هستند که برای درمان کرامپ و اسپاسم های معده و روده مورد استفاده قرار میگیرند.یکی از موارد مصرف این دارو برای درمان اسهال میباشد.

لوپرامید چیست و نحوه مصرف و عوارض آن

لوپرامید برای درمان اسهال ناگهانی (از جمله اسهال مسافرتی) استفاده می شود.لوپرامید در دسته دارو های ضد اسهال می باشد که به شکل قرص و یا شربت تجویز می گردد .

قرص ماپروتیلین چیست و موارد مصرف آن

قرص ماپروتیلین Maprotiline دارویی برای درمان افسردگی و همچنین برای از بین بردن دردهای مزمن عصبی نیز استفاده می شود که در اشکال دارویی قرص ماپروتیلین 25 و قرص ماپروتیلین 75 موجود میباشد.

آشنایی با 3 نوع قرص اورژانسی ضد بارداری

قرص اورژانسی ضد بارداری یک نوع قرص ضد بارداری است که تنها زمانی که یک رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید مورد مصرف قرار میگیرد.

قرص آمی تریپتیلین چیست و عوارض آن

آمی تریپتیلین برای درمان افسردگی و همچنین دردهای عصبی و میگرن و کمردردهای مزمن مورد استفاده قرار میگیرد این دارو در اشکال دارویی امی تریپتیلین 10 و امی تریپتیلین 25 در بازار یافت میشود.

عوارض و نحوه مصرف قرص پروپانتلین آنتی موسکارینی

پروپانتلين به طور رقابتي گيرنده هاي موسكاريني را مسدود كرده و باعث مهار حركات عضله صاف و كاهش ترشحات معده مي گردد.پروپانتلين به عنوان داروي كمكي در درمان زخم هاي گوارشي استفاده میشود

نئوتادین چیست و عوارض و نحوه مصرف

نئوتادین داروی درمان آلرژی است و اولین آنتی‌هیستامینی است که عوارض ناخواسته سایر آنتی هیستامین‌های موجود را ندارد و بصورت قرص برای بزرگسالان و شربت نئوتادین برای کودکان میباشد

عوارض و نحوه مصرف قرص و پماد تتراسایکلین

تتراسیکلین یا تتراسایکلین داروی آنتی بیوتیک است که در درمان عفونت های قفسه ی سینه، دهان، دستگاه تناسلی و گاز گرفتگی حیوانات و آکنه و رزاسه یا جوش های قرمز استفاده میشود

 عوارض و نحوه مصرف قرص آتنولول

قرص آتنولول 100 و 50 و 25 میلی گرم با نام تجاری ترنومین در درمان فشارخون بالا و کنترل فشار خون تجویز میشود. در این مقاله به عوارض قرص آتنولول و نحوه مصرف آن پرداخته شده است.