دیابت قلب و چشم هایتان را نشانه می رود

دیابت قلب و چشم هایتان را نشانه می رود

:رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت درباره ابتلای افراد ۲۵ سال به بالا به بیماری که سلامت چشم و قلب را به خطر می اندازد، توضیح داد.

به گزارش درمانسرا به نقل از باشگاه خبرنگاران،مهدوی رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت اظهار کرد: اکنون ۱۱ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال و بالغ کشور مبتلا به عارضه دیابت هستند.

وی بیان کرد: چاقی، اضافه وزن و مصرف غذا های شیرین و پر کالری باعث بروز بیماری دیابت در افراد می شود و این عارضه عوارض زیادی بر روی اندام های مختلف بدن و حتی اعصاب دارد.

رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت تاکید کرد: امروزه ۷۵ درصد از افراد بالغ بالای ۲۵ سال از بیماری دیابت خود مطلع هستند و متاسفانه در حال حاضر ۱۸ درصد از افراد بالای ۲۵ سال دچار پیش دیابت هستند یعنی این افراد قند خونشان بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ است و مستعد ابتلا به عارضه دیابت هستند.

وی افزود: افرادی که مبتلا به عارضه پیش دیابت بوده در آینده دچار عوارضی مانند بروز بیماری های قلبی عروقی و دیابتی می شوند و ظرف چند سال آینده جزو دسته افراد دیابتی در کشور محسوب می شوند.


ضرورت فعالیت بدنی برای جلوگیری از بروز دیابت

مهدویان گفت: اگر افراد ۷ درصد از وزن خود را کم کنند ابتلا به دیابت در آن ها تا چندین سال به تعویق می افتد و توصیه می کنم که افراد ۳ تا ۵ نوبت در هفته فعالیت متوسط یا شدید داشته باشند تا از بروز دیابت پیشگیری شود.


رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت یادآوری کرد: فعالیت های فیزیکی و انجام ورزش های کششی کمک زیادی به پیشگیری از بروز بیماری دیابت در افراد می کند.


وی بیان کرد: عارضه دیابت دارای عوارض مختلفی است که در صورت تشخیص پزشکان و تاخیر در رسیدگی باعث قطع اندام و حتی بروز مشکلات اعصاب در بدن می شود.

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com