11 ترفند برای داشتن زیبایی طبیعی بدون آرایش

 11 ترفند برای داشتن زیبایی طبیعی بدون آرایش
برای جذاب تر شدن همیشه به مواد آرایشی نیاز نیست،باموادی مثل روغن زیتون،آبلیمو،بابونه،سرکه و زغال هم می توانید به جذابیت و زیبایی طبیعی برسید

هر زنی دارای زیبایی طبیعی و جذابیت خاصی است که به هر دلیلی او را بی نظیر می کند. زیبایی واقعی به مواد آرایشی رنگارنگ نیاز ندارد. برای ایجاد یک زیبایی کامل، تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند ترفند مفید را به انبار دانسته های جادویی خود اضافه کنید!


1- بهبود رنگ صورت

عکس بهبود رنگ صورت برای داشتن زیبایی طبیعی

برای اینکه پوست صورت شما سالم تر باشد و یک زیبایی طبیعی داشته باشد از چای بابونه استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری بابونه دارویی را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید و آن را به مدت 30 دقیقه دم کنید. سپس، نوشیدنی را از یک غربال (صافی) رد کنید و اجازه دهید کمی سرد شود. در نهایت، یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید. به مدت دو هفته هر روز قبل از صبحانه مقداری (یک قاشق غذاخوری) از این دمنوش بنوشید.


2- مژه ها را بلند تر و ضخیم تر کنید

عکس مژه های بلند تر و ضخیم تر

یکی از بهترین راه های تغذیه مژه ها برای داشتن زیبایی طبیعی، استفاده از یک مخلوط روغن خانگی است. مقادیر مساوی از روغن های کرچک، بادام، کنجد و بابا آدم را در یک ظرف بریزید سپس ویتامین E را به آن اضافه کنید (ویتامین E به افزایش طول عمر مفید مو کمک می کند)، حال مواد را با هم مخلوط کنید. هنگامی که مخلوط آماده شد، آن را به مژه های خشک خود بمالید و اجازه دهید یک شب بماند. این درمان را برای دو هفته مرتب ادامه دهید تا یک تاثیر قابل توجه و جذاب ببینید.


3- خلاص شدن از شر موهای شکننده و موخوره

عکس خلاص شدن از شر موهای شکننده و موخوره

هنگامی که موهای شما نیاز به کمک فوری دارند، درست کردن ماسک خانگی آسان جواب آن است! یک زرده تخم مرغ و نیم لیوان ماست طبیعی بدون مواد افزودنی در یک ظرف قرار دهید. یک قاشق غذاخوری روغن کرچک به ان اضافه کنید. سپس یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل نیز در ان بریزید. در نهایت، یک قاشق غذاخوری روغن آوکادو یا جوجوبا به آن اضافه کنید.

مواد را به طور کامل مخلوط کنید. هنگامی که مخلوط آماده شد، آن را به موهای مرطوب خود بمالید، سپس یک روی کلاه آرایشی روی آن قرار دهید. اجازه دهید این ماسک یک ساعت روی موهای شما بماند. سپس، موهای خود را به طور کامل شستشو دهید.


4- تقویت پوست دست

عکس تقویت پوست دست

برای اینکه پوست دست های خود را نرم و مخملی کنید و یک زیبایی طبیعی به آنها بدهید، کافی است مقدار کمی از کرم دست خود را با مقدار معینی سرکه مخلوط کنید. این پماد را به مدت دو هفته، هر شب قبل از خواب روی دست های خود بمالید.


5- موهای خود را صاف و براق کنید

عکس موهای صاف و براق

یک موز را پوست بگیرید، آن را در مخلوط کن قرار دهید و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کنید، سپس دو قاشق چای خوری عسل و یک قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید. تمام اینها را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید. حال خمیر را روی موهای مرطوب خود بمالید، سپس یک روی کلاه آرایشی روی موها قرار دهید. اجازه دهید این ماسک یک ساعت روی موهای شما بماند. سپس، موهای خود را به طور کامل شستشو دهید.

نتایج شگفت انگیز این ماسک برای زیبایی طبیعی موها تضمین شده است!


6- لایه برداری پوست

عکس لایه برداری پوست

لوسیون آب آلوئه ورا برای مراقبت از انواع آکنه های پوست صورت ایده آل است. برای تهیه این لوسیون، 100 گرم (3.5 اونس) آب آلوئه ورا تهیه کنید. سه قاشق غذاخوری آب جوش و سه قاشق غذاخوری الکل به آن اضافه کنید.


مواد را کاملا مخلوط کنید. هر روز این پماد را بر روی پوست صورت و گردن خود را بمالید. . اجازه دهید این پماد برای مدت ده دقیقه بماند، سپس آن را بشویید. با استفاده از یک کرم پوست معمولی روی ناحیه های تحریک شده، این درمان را پایان دهید.


7- تقویت و سفید کردن ناخن

عکس تقویت و سفید کردن ناخن

برای اینکه ناخن های شما سالم شوند و یک زیبایی طبیعی داشته باشند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که انگشتان خود را در آب لیمو بشویید. لیمو را نصف کنید و آب آن را در دو قاشق بریزید و از هر قاشق به عنوان یک حوضچه دست ساز برای استفاده انگشتان خود استفاده کنید. برای گرفتن بهترین نتایج، ناخن های خود را به مدت 15 دقیقه در اب لیمو قرار دهید.


8- ترمیم لب های شکاف خورده

عکس ترمیم لب های شکاف خورده

برای التیام شکاف لب، مقدار یکسان خامه ترش و آب هویج را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را به لب های خود بمالید و آن را به مدت هفت دقیقه روی لب نگه دارید. سپس لب های خود را بشویید.


9- سفید کردن دندان ها

عکس سفید کردن دندان ها

برای اینکه دندانهای شما یک جذابیت و زیبایی طبیعی داشته باشند، چند تکه زغال را له کنید. دندان های خود را با پودر به دست آمده مسواک بزنید. توصیه: شما باید یک مسواک جداگانه برای این کار خریداری کنید!


10- رفع تیرگی زیر چشم

عکس رفع  تیرگی زیر چشم

برای روشن شدن تیرگی های زیر چشم کافی است دو تکه پنبه را در یک لیوان شیر سرد خیس کنید، سپس آنها را زیر چشمان خود قرار دهید. این ترفند جهت داشتن یک زیبایی طبیعی واقعا خوب کار می کند!


11- درست کردن یک مدل موی مناسب

عکس درست کردن یک مدل موی مناسب

الکتریسیته ساکن می تواند یک مزاحم همیشگی برای مدل موهای شما باشد. برای خلاص شدن از آن، دست های خود را در آب معدنی شستشو دهید، سپس آنها را بر روی موهای خود بکشید!

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com