۱۴ اسرار ضد پیری که مردمان شرق آسیا

۱۴ اسرار ضد پیری که مردمان شرق آسیا

هر گاه ما به آینه نگاه می‌کنیم، نشانه‌هایی از پیری را در خود مشاهده می‌کنیم. این خود می‌تواند ما را از نگاه کردن به آینه‌ها پشیمان و ناامید کند. البته ما سعی می‌کنیم با پیروی از یکسری اصول عمرمان را طولانی کنیم اما در این بین جوان نگه داشتن خودمان شاید یکی از معضلاتی باشد که با آن دست به گریبان هستیم. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه مردمان شرق آسیا از چهره جوان و شادابی برخوردار هستند، بی شک الگوی درست زندگی کردن در این امر بی‌تاثیر نیست. در ادامه این مطلب شما را با ۱۴ اسرار ضد پیری که مردمان شرق آسیا از آن‌ها در زندگی روزمره خود انجام می‌دهند، آشنا می‌کنیم تا شما هم با پیروی از این اصول مهم بتوانید پوستی جوان و درخشانی را تجربه کنید.

 

۱. تغییر نگرش شما نسبت به زیبایی

در غرب، به دلایل فرهنگی و تاریخی، پوست تیره‌تر و براق ترجیح داده می‌شود؛ مردم این دیار با حمام کردن زیاد، رفتن به غرفه‌های برنزه کننده و یا استفاده از کرم‎های مصنوعی برای داشتن پوست تیره‌تر اقدام می‌کنند. اما در شرق این دقیقا معکوس است. به دلیل مسائل فرهنگی، برنزه کردن اغلب به عنوان نشانه‌ای از یک فرد کارگر و یا کسی که فقیر است، در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که در بین این مردمان داشتن پوستی روشن‌تر و درخشان‌تر نشانه اشرافی گری است. بنابراین چنین تناقض رفتاری بین مردم آسیا و غربی‌ها نمی‌تواند در یک‌جا گنجانده شود. در اینجا مهم تیره و یا روشن بودن پوست نیست، مهم مراقبت از پوست است که می‌تواند ما را جوان‌تر نشان دهد. مردم شرق آسیا با برنامه غذایی و رفتاری خاصی که دارند، می‌توانند الگوی خوبی برای پیروی از برخی از روش‌ها و رفتارها در زندگی ما باشند تا با پیروی از برخی رفتارهای آن‌ها پوستی جوان و درخشا‌ن‎تری را تجربه کنیم.
بیشتر بخوانید: با این ۱۰ ترفند ساده چند سال جوان‌تر شوید

 

۲. نوشیدن چای سبز به طور منظم و به اندازه

چای سبز دارای مزایای زیادی از جمله آنتی اکسیدان و خواص تقویت متابولیسم بدن است. نوشیدن چای در ژاپن به یک فرهنگ و رویداد نیمه مذهبی تبدیل شده است که روزانه این کار را انجام می‌دهند. شما هم می‌توانید یک قوری چای سبز را به همراه خانواده در بعد از ظهرها میل کنید. این نوشیدنی می‌تواند یک روش مفید برای سالم ماندن باشد. نوشیدن چای سبز یک شیوه درست سالم زیستن در بین مردم آسیا است.

 

۳. صورت و بدن خود را دور از نور خورشید نگه دارید

اشعه‌های خطرناک UV خورشید باعث مشکلات پوستی مانند پیری زودرس و سرطان می‌شوند. بنابراین مهم است که شما با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، سایه بان‌ها، کلاه های بزرگ، چترها و استفاده از لباس‌های آستین بلند تمامی نواحی بدن را بپوشانید. استفاده از کلاه و لباس‌های بلند از دیر باز توسط مردم نواحی شرق آسیا صورت می‌گرفته است و برای‌شان یک امر کاملا طبیعی است. با این تفاسیر دلیلی ندارد که ما نتوانیم از روش‌های آن‌ها برای در امان ماندن از نور مستقیم خورشید بهره‌مند شویم.

 

۴. استفاده از میوه تازه به عنوان دسر روزانه

بیشتر مردمان سایر نقاط جهان، برای وعده دسر خود از انواع پودینگ‌ها و بستنی‌ها و حتی انواع شکلات‌ها بهره می‌برند. اگر می‌خواهید از الگوی غذایی مردمان شرق آسیا پیروی کنید باید اینگونه مواد را کنار بگذارید و به جای آن از انواع سبزیجات و میوه‌های تازه استفاده کنید. اگر شما بتوانید دسری از انواع میوه‌های رنگی و تازه را در خانه برای خانواده ارائه دهید، بی شک مفیدتر خواهد بود. این گونه مواد می‌توانند نیاز بدنتان به ویتامین C و انواع آنتی اکسیدان‌ها را فراهم کنند. جالب است بدانید در ژاپن و کره، خوردن میوه‌های تازه در میز شام یک شیوه طبیعی برای زندگی است.

 

۵. کاهش مصرف لبنیات

با توجه به سابقه تاریخی، بسیاری از مردم شرق آسیا مواد لبنی کمتری مصرف می‌کنند. اگر بخواهید الگوی مصرفی مردمان شرق آسیا را دنبال کنید باید مصرف شیر و پنیر را کاهش دهید. این کار نه تنها باعث کاهش چربی بدن شما می‌شود، بلکه با کم شدن دریافت چربی، به مواد مغذی دیگر اجازه می دهید تا بیشتر وارد بدن‌تان شوند.

 

۶. درباره طب سنتی چینی بیشتر بدانید

در غرب، اگر شما با یک مشکل و یا بیماری خاصی روبرو شوید، پزشک شما احتمالا داراوهایی که برای درمان همان مشکل و یا بیماری درست شده‌اند را تجویز می‌کنند. اما این روش در طب سنتی چینی برعکس است، چرا که آنها بر روی راه حل‌های جامع برای درمان بیماری‌ها تاکید می‌کنند. یک کارشناس طب سنتی چینی برای خلاص شدن از بیماری ممکن است، شما را به خوردن یک سوپ شفا بخش دعوت کند. این کار بدان معنی نیست که بخواهند به راحتی از بیماری شما بگذرند، تجربه‌های بسیار زیادی پشت این گونه تجویزها است. شما می‌توانید با یک دارو ساز محلی چینی مشورت کنید تا راه حل خود را برای درمان مشکل شما ارائه دهد.

 

۷. استفاده نکردن از اتومبیل و پیاده روی زیاد

مردم در آسیا حتی اگر ماشین‌های بزرگ هم داشته باشند، باز هم ترجیح می‌دهند راه بروند. در مواقعی که دوچرخه سواری هم نمی‌کنند، باز هم ترجیح می‌دهند که پیاده روی کنند. این نوع شیوه زندگی که برای ما غیر متعارف است، ریشه در خون آن‌ها دارد. این روش سالم زندگی کردن در وجودشان نهادینه شده است. این رفتارشان نقطه رفتار متقابل ما است که تنبلی و استفاده از ماشین را به پیاده روی ترجیح می‌دهیم. این مردمان استفاده از دوچرخه را لذت بخش‌تر از ماند در ترافیک می‌دانند، برای همین حتی برای خرید نیز از دوچرخه استفاده می‌کنند. این گونه رفتارهای سالم می‌تواند روی پوست شما نیز تاثیر مطلوب بگذارد و آن را درخشان‌تر از قبل کند.

 

۸. استفاده از توفو (Tofu) در سبد غذایی آسیایی‌ها

توفو ماده غذایی است که در روی میز اکثر آسیایی‌ها به ویژه مردمان شرق آسیا پیدا می‌شود. این جای بسی تعجب و شگفتی است که این ماده غذایی هرگز نمی‌تواند شبیه به همبرگر و یا استیک باشد. فقط توفو نیست که بیشترین استفاده را در بین مردم شرق آسیا دارد، بلکه مواد غذایی چون سوپ میوزو، ادمامه (سویای نارس پخته شده در داخل غلاف) سس سویا و همچنین استفاده از انواع مختلف ادویه در غذاها را در برنامه خود می‌گنجانند. متأسفانه اکثر غربی‌ها به اندازه کافی از این پروتئین گیاهی استفاده نمی‌کنند اما ما می‌توانیم از این ماده غذایی بسیار مفید نیز بهره ببریم. «توفو یا پنیر لوبیا، غذایی است که از فرایند بستن شیر سویا به دست می‌آید. این شیر دلمه بسته را با فشار به قالب‌های سفید نرم تبدیل می‌کنند»

 

۹. استفاده زیاد از زنجبیل

در تمامی نواحی شرق آسیا زنجبیل مورد استفاده قرار می‌گیرید. این ماده غذایی نه فقط در مواد سرخ کردنی بلکه در سوپ و چای نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. زنجبیل یک ریشه فوق العاده‌ است که می‌تواند استفاده کردن از آن، شما را شگفت زده کند. یکی از از ویژگی‌های مهم استفاده از ریشه زنجبیل بهبود در گردش خون است که می‌تواند چهره شما را درخشان‌تر کند. بهبود در گردش خون یک امر حیاتی برای درخشان‌تر شدن پوست است.

 

۱۰. استفاده از ماسک‌های عجیب و غریب، روش آسیایی‌ها

این که مردمان آسیا مراقبت ویژه‌ای از پوست خود می‌کنند، امری تصادفی نیست. آن‌ها برای این کار از چندین محصول ماسک صورت استفاده می‌کنند. مخصوصا موادی که بتوانند پوست‌شان را درخشان‌تر کنند. آن‌ها برای این کار از انواع مواد مختلف استفاد می‌کنند. تقریبا تمام ماسک‌هایی که استفاده می‌شود، دارای مواد ضد پیری هستند و همچنین این ماسک‌ها برای پوست‌های مختلف انواع متفاوتی مثل شامپوها دارند.

 

۱۱. استفاده از قهوه لوبیایی برای تقویت پوست

خانم‌ها در اندونزی، برای مدت طولانی، از دانه‌های قهوه لوبیایی برای حذف سلول‌های مرده از سطح پوست استفاده می‌کنند. چرا که این ماده قدرت زیادی برای حذف پوست مرده دارد. شما همچنین از این محصول می‌توانید برای سایر اعضای بدن نیز بهره ببرید. این ماده سوای بوی دوست داشتنی‌ای که دارد توانایی بالای برای جدا کردن پوست مرده از روی بدنتان دارد. همچنین این نوع قهوه خاصیت ضد التهابی بالایی دارد و باعث افزایش تولید کلاژن پوست شما می شود. به طور معمول کافئین در محصولاتی استفاده می شود که پوست شما را سخت تر می‌کند اما اگر بتوانید خودتان این کار را بکنید، تجربه خوبی خواهید داشت.

 

۱۲. پودر چای سبز راهی برای افزایش روشنایی پوست

شما با استفاده از پودر چای سبز می‌توانید باعث افزایش درخشش پوست خود شوید. این ماده حتی برای درمان آکنه نیز به کارتان می‌آید. در آسیا چای سبز پودر شده از محبوبیت خاصی برخوردار است. آسیایی‌ها از پودر چای به عنوان یک نوشیدنی خوشمزه استفاده می‌کنند. همچنین آن‌ها این پودر را درون بستنی، کیک و حتی نان خود می‌ریزند و مصرف می‌کنند. قطعا این امر باعث می‌شود، شما به فکر خرید این پودر از فروشگاه‌ها باشید تا از مزایای آن بهره ببرید.

 

۱۳. استفاده از نعنا به منظور روشن کردن لکه‌های تیره روی پوست

اگر پوست شما از اشعه مستقیم نور خورشید آسیب دیده است، برای مثال نقطه‌های تاریک روی پوست‌تان نمایان شده برای رفع این مشکل می‌توانید از طب مردمان شرق آسیا استفاده کنید. در این طب توصیه شده است که برگ‌های نعناع را رنده کنید و به شکل خمیر ماسک در آورید و سپس یک ماسک زیبا روی پوست صورت‌تان ایجاد کنید. توصیه می‌شود ۱۵ دقیقه تحمل داشته باشید، سپس ماسک را آبکشی کنید. اگر این کار را روزانه انجام دهید، درخشش واقعی پوست‌تان را تجربه خواهید کرد.

 

۱۴. استفاده از میوه گوجی‌بری

میوه گوجی بری خشک شده که شبیه به کشمش است، حاوی ویتامین C و بتا کاروتن است. این میوه دارای ارزش دارویی بالایی نیز است و برای مصرف بسیار فوق العاده است. از میوه خشک شده گوجی‌بری می‌توان به عنوان دم‌نوش نیز استفاده کرد. میزان آنتی اکسیدان بالای این میوه باعث شده است تا به عنوان یک ضد سرطان شناخته شود. همچنین اعتقاد بر این است که آنها کبد و خون شما را تغذیه می‌کنند، خونی که گرم‌تر و تغذیه بهتری داشته باشد، در طب سنتی برای سلامتی پوست بسیار ضروری است.

 

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com