ماسک عسل و دارچین برای جوش و آکنه پوست

ماسک عسل و دارچین برای جوش و آکنه پوست

عسل آنتی بیوتیک و ضدعفونی کننده است برای همین می تواند باکتری های مسئول بروز جوش ها را ناکار کند. استفاده از عسل به عنوان ماسک مانع از تکثیر باکتری ها در سطح پوست می شود.

طرز تهیه ماسک عسل و دارچین

  • ۳ قاشق غذاخوری عسل
  • یک قاشق غذاخوری پودر دارچین

 

این ماده ی غذایی ترشح سموم را کنترل می کند برای همین هم منافذ پوست را تمیز کرده و می بندد.

آنتی اکسیدان های موجود در عسل پوست را مرطوب و از بروز چین و چروک جلوگیری می کند. دارچین نیز خاصیت ضد باکتریایی دارد و ترکیب آن با عسل برای رفع جوش ها و تنگ کردن منافذ پوستی فوق العاده بوده و برای همه ی انواع پوست هایی که جوش می زند مناسب است

اگر پوست نازکی دارید به طوری که مویرگ هایتان پیداست (همان کوپروزها یا رگه های زیر پوست) نیز می توانید به ترکیب عسل و دارچین اعتماد کنید.

برای این کار عسل را با پودر دارچین ترکیب کنید و هم بزنید تا یکدست شود. ماسک را روی پوست صورتتان بزنید و بیست دقیقه صبر کنید و سپس صورتتان را بشویید.

اگر جوش های صورتتان خیلی زیاد است می توانید این ماسک را قبل از خواب بزنید و بگذارید تا صبح ماسک روی صورتتان بماند. البته حواستان باشد این ماسک باعث کثیف کاری ملافه تان خواهد شد. توصیه می کنیم ماسک را به دور چشم ها نمالید.

تذکر: بهتر است قبل از استفاده از این ماسک بر روی صورت، ابتدا آن را بر روی نقطه دیگری از پوست تان مانند پوست ساعد امتحان کنید و در صورت که پس از گذشت چند ساعت آن محل دچار علائم حساسیت مانند خارش یا سوزش یا قرمزی و … نشد، می توانید از آن بر روی صورت تان استفاده کنید. علت این کار آن است که برخی افراد به دارچین حساسیت دارند.

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com