ماسک زردچوبه برای جوش های صورت

ماسک زردچوبه برای جوش های صورت

زردچوبه سالیان سال است که به دلیل فواید سلامتی درونی و زیبایی مورد استفاده انسان ها قرار گرفته است. این ماده از قدیم در هندوستان به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده، ضد التهاب و تعدیل کننده رنگ مورد استفاده قرار می گرفته است. زردچوبه خاصیت ضد پیری هم دارد زیرا سرشار از ویتامین هایی است که باعث احیای پوست و تولید کلاژن می شود. این ماده رادیکال های آزاد روی سطح پوست را از بین می برد و از پوست در مقابل آسیب های اشعه ماوراء بنفش و محرک های محیطی محافظت می کند.

حتی کسانی که پوست حساسی دارند هم می توانند از این ماده استفاده کنند. با خواندن این مطلب یاد میگیرید که چگونه از زردچوبه در روتین زیبایی خود استفاده کنید.

زردچوبه برای جوش ها
زردچوبه خاصیت ضد التهاب دارد بنابراین می توان آن را برای درمان التهاب و جوش ها ی صورت استفاده کرد. زردچوبه نوعی لایه بردار هم می تواند باشد و در درمان نشانه های پیری و پاکسازی منافذ پوست بسیار فعال است. تنها نکته منفی زردچوبه این است که خیلی زود روی پوست و لباس لکه به جا می گذارد که با شستن تمیز و سریع از بین می رود.

ماسک زردچوبه برای جوش
مواد لازم: به اندازه یک سر انگشت زرد چوبه و یک قاشق غذاخوری موز له شده

نحوه استفاده: ماسک را روی پوست تمیز بمالید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست بماند. سپس با آب گرم بشوئید.

زرد چوبه ضد باکتری و آنتی اکسیدان است و موز سرشار از پتاسیم، زینک و ماده روتین است و برای تسکین التهاب بسیار مفید است. آنزیم های طبیعی این ماسک برای درمان جوش ها مفید است.

زردچوبه برای درمان لکه های تیره و تغییر رنگ در پوست
زرد چوبه خاصیت تعادل رنگ دارد ظاهر پوست را متعادل می کند. از طرفی خاصیت آنتی اکسیدان این ماده باعث می شود تاثیرات منفی برنامه های غذایی ناسالم را از بین ببرد.

ماسک گلیکولیک اسید
مواد لازم:

۱ قاشق چای خوری شکر قهوه ای
۱ قاشق چای خوری آب گوجه فرنگی
½ قاشق چای خوری آبلیمو
۱/۸ قاشق چای خوری زرد چوبه
چای سبز گرم
این مواد را با هم ترکیب کنید و به پوست بمالید. پس از ۱۲ الی ۱۵ دقیقه بشوئید.

زرد چوبه خاصیت آنتی پیگمنتیشن لیمو و شکر قهوه ای را تقویت می کند که هر دو منبع آلفا هیدروکسی اسید (گلیکولیک اسید و اسید سیتریک) هستند. آلفا هیدروکسی اسید با لایه برداری پوست باعث می شود لایه های سالم زیرین پوست سریع تر به سطح پوست بیایند.

زردچوبه برای چین و چروک ها و علائم پیری پوست
زرد چوبه به عنوان آنتی اکسیدان آسیب هایی که رادیکال های آزاد به پوست می رسانند را از بین می برد. به عنوان زمانی که بیش از حد در معرض نور خورشید قرار می گیرید آسیب های رادیکال های آزاد به شکل چین و چروک و خشکی و لکه روی پوست بروز داده می شوند و این ماسک می تواند در از بین بردن چنین آسیب هایی موثر باشد.

ماسک انگور و زردچوبه
۲ قاشق چای خوری انگور له شده
۱ قاشق چای خوری چای سیاه
¼ قاشق چای خوری پودر زرد چوبه
۱ قاشق چای خوری شکر قهوه ای
آب گل رز به اندازه کافی
مواد را با هم ترکیب کنید و به پوست بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه تمیز بشویید.

این ماسک خانگی از خاصیت آنتی اکسیدان انگور، چای و زرد چوبه بهره می برد و در پوست تاثیرات شگفت انگیزی می گذارد.

 

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com