ماسک زردآلو جوان کننده پوست صورت

ماسک زردآلو جوان کننده پوست صورت

البته شاید پیش از این نام ماسک زردآلو را شنیده و یا از ماسکهای آماده ی آن استفاده کرده باشید، خواص زردآلو به گونه ایست که قابلیت شفاف سازی و روشن کنندگی را برای انواع پوستها به همراه داشته و با مواد و ویتامینهای مفیدی که دارد میتواند هر آنچه که پوست برای شادابی لازم دارد را به آن برساند.

طرز تهیه ی یک نوع ماسک زردآلو که خود می توانید به طور طبیعی و بی هیچ افزودنی در منزل به راحتی تهیه کنید :

مواد لازم :

دو عدد زردآلو

یک قاشق چای خوری عصاره ی آووکادو
 
 طرز تهیه


زردآلو را فقط به مدت یک دقیقه در آب جوش بجوشانید تا بتوانید به راحتی پوست آن را جدا کنید.سپس زردآلو را خوب بکوبید و عصاره ی آووکادو را به آن اضاقه کنید تا کاملا یکدست شود .

این ماسک را هفته ای دو تا سه بار روی پوست بزنید و پس از 20 دقیقه اول با آب ولرم و بعد با آب سرد و خنک بشویید.
 
در فصلی که زردآلو نیست می توانید از برگه ی زردآلو استفاده کرده و آن را از شب قبل در آب گرم  بخیسانید و بعد از نرم شدن خوب له کنید و عصاره ی آووکادو به آن اضافه کنید.

 

ماسک زردآلو جوان کننده

زردآلو                         یک فنجان

آب گرم                       کمی

شیرخشک                 یک قاشق غذاخوری

عسل                        یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه و استفاده

تمام مواد فوق را باهم مخلوط نموده و آنها را به آرامی روی پوست صورت و گردن خود بمالید. حدود پانزده الی بیست دقیقه صبر نموده و سپس با آب ولرم به آرامی شسته و با حوله خشک نمایید.

 

ماسک زردآلو مرطوب کننده

زردآلو                        4-5 عدد

ماست یونانی            3 قاشق غذاخوری

برگ نعناع                  6-8 عدد

عسل                      یک قاشق چایخوری

طرز تهیه

زردآلوها را داخل آب جوش به مدت 60 ثانیه قرار داده و سپس آنها را به مدت یک الی دو دقیقه داخل آب یخ بریزید. پوست و هسته آن را جدا نموده به همراه نعناع ساطوری شده و بقیه مواد داخل همزن مخلوط نمایید تا مایع کرمی رنگی حاصل شود.

ماسک را به مدت بیست دقیقه روی صورت خود قرار داده و سپس با دستمال آن را پاک نمایید. این ماسک به نحو شگفت انگیزی باعث سفتی پوست شما می شود.

مواد طبیعی کیفیت بسیار خوبی دارند که باعث می شود پوست شما شادابتر و زنده تر بنظر برسد. ویتامین "ث" موجود در زردآلو باعث سفتی پوست شده و به حفظ الاستیسیته پوست کمک می کند.

ماست نیز مانع پیری زودرس می شود. نعناع نیز باعث خنکی و رفع التهاب پوستهای خشک شده و شادابی پوست را به ارمغان می آورد. عسل نیز آبرسان بسیار مناسبی است. 

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com