شادابی پوست با اسکراب قهوه و نارگیل

شادابی پوست با اسکراب قهوه و نارگیل

شادابی و لطافت را می توان با استفاده از قهوه و نارگیل برای پوست به ارمغان آورد که می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. این اسکراب یکی از بهترین ماسک ها برای لایه برداری و شادابی پوست است. با مالیدن این اسکراب بر روی پوست سلول های مرده از بین می روند. این سلول ها اگر روی پوست بمانند

و زدوده نشوند پوست را خشک و پوسته پوسته می کنند. با یک اسکراب ملایم پوست لطیفی که مخفی مانده است را هویدا می کنید.سلول های مرده منافذ پوست را می بندند. بنابراین مانع عملکرد درست منافذ شده و پوست را خراب می کند.

مالش ملایم روی پوست به بهتر شدن جریان خون کمک می کند. بنابراین پوست درخشان می شود. اگر ماسکی که استفاده می کنید نمک دریایی داشته باشد باکتری های باقی مانده روی پوست را به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده نمک از بین می برد. پس استفاده از این ماسک ها باکتری ها را از بین برده و التهاب و خارش را کاهش می دهد.

لایه برداری باعث احیای مجدد سلول ها می شود و پوست را سفت و جوان می کند. حتی می تواند مشکل رنگ رفتگی پوست را نیز درمان کند.پس از لایه برداری، لایه جدید پوست بهتر می تواند محصولاتی چون نرم کننده ها، تونرها و سرم ها را به خود جذب کند.

 

اکنون که با فواید لایه برداری آشنا شدید این اسکراب لایه بردار را در خانه تهیه و استفاده کنید تا پوست تان از تمام فواید آن بهره مند شود.

 

اسکراب قهوه و نارگیل

 

مواد لازم:

¼ پیمانه نمک دریا

¼ پیمانه پودر قهوه

۲ قاشق سوپ خوری روغن نارگیل ذوب شده

جوز هندی یا میخک به دلخواه (برای خوشبو شدن اسکراب)

تمام مواد را با هم مخلوط کنید و روی پوست تمیز و کمی مرطوب بمالید. فراموش نکنید که پس از استفاده از این اسکراب حتما از مرطوب کننده استفاده کنید.

 

منبع: سایت درمانسرا darmansara.com