بیوگرافی و معرفی آثار لوئیجی کاپوانا

Author
لوئیجی کاپوانا
لوئیجی کاپوانا

لوئیجی کاپوانا (28 مه 1839 - 29 نوامبر 1915) نویسنده و روزنامه نگار ایتالیایی و یکی از مهمترین اعضای جنبش verist بود . او همچنین یکی از اولین نویسندگان ایتالیایی بود که تحت تأثیر آثار امیل زولا ، نویسنده فرانسوی و خالق طبیعت گرایی قرار گرفت .

لوئیجی کاپوانا در ماینئو ، در استان کاتانیا متولد شد. خانواده وی ثروتمند بودند و در منطقه مالکیت و دارایی داشتند. او در مدرسه محلی شرکت کرد.

در سال 1851 در کالج سلطنتی برونته ، کاتانیا ثبت نام کرد ، اما به دلیل بیماری تنها 2 سال آنجا ماند. با این حال ، او به تحصیل خود ادامه داد.
پس از فارغ التحصیلی ، در دانشکده حقوق در کاتانیا در سال 1857 ثبت نام کرد. او این کار را در سال 1860 رها کرد تا در شرکت Risorgimento در Garibaldi 's Risorgimento به عنوان دبیر کمیته مخفی شورش در Mineo شرکت کند ، و بعداً به عنوان صدر اعظم تازه متولد شورا فعالیت کرد.


ماجراهای ادبی

در سال 1861 کاپوانا درام افسانه ای Garibaldi را در سه کانتو منتشر کرد ، که توسط گالاتولا در کاتانیا منتشر شد. در سال 1864 او در فلورانس مستقر شد تا "ماجراجویی ادبی" خود را آغاز کند: وی با برجسته ترین نویسندگان ایتالیایی آن دوره (از جمله آلواردو آلاردی ) ملاقات کرد و با آنها در ارتباط ماند.

او اولین مقاله انتقادی خود را در سال 1865 در "بررسی ایتالیایی" منتشر کرد. او در سال 1866 منتقد تئاتر "ملت" شد. او به طور سریالی در روزنامه فلورنتین در سال 1867 منتشر کرد ، اولین رمان او با عنوان دکتر Cymbalus که فیلم Dumas ' La boitete d'argent' را به عنوان مدل گرفت. وی تا سال 1868 در فلورانس می ماند.


بازگشت به سیسیل

در سال 1868 کاپوآنا به برنامه ریزی مختصر اقامت به سیسیل بازگشت ، اما مرگ پدر و مشکلات اقتصادی او را به این جزیره لنگراند. او به عنوان بازرس مدرسه و بعداً به عنوان مشاور ماینئو کار کرد تا اینکه به عنوان شهردار شهر انتخاب شد.

در طی این سالها او درباره فلسفه آرمانگرایانه هگل اطلاعات بیشتری کسب کرد. او به ویژه از "دوپو لائورا" الهام گرفته شده است ، مقاله ای از مثبت گرای و دکتر هگلی آنجلو کامیلو دی میس ، که نظریه ای درباره تکامل و مرگ ژانرهای ادبی تدوین کرده بود.


کاتانیا: کار در دانشگاه و مرگ

در سال 1902 کاپوآنا برای سخنرانی واژگان و سبک شناسی در دانشگاه محلی به کاتانیا منتقل شد.

آخرین آثار ادبی وی شامل "Coscienze" (1905) ، "Nel paese di Zàgara" (1910) و "Gli Americani di Rabbato" (1912) بود.

کاپوآنا در 29 نوامبر 1915 ، در Catania درگذشت ، اندکی پس از ورود ایتالیا به جنگ جهانی اول .


از خوانندگان محترم وب سایت امیریه بخاطر ترجمه نامناسب بیوگرافی لوئیجی کاپوانا معذرت خواهی می کنم.

تعداد بازدید: 778