کتاب زندگی و آثار عباس کیارستمی

کتاب زندگی و آثار عباس کیارستمی


زندگی و آثار عباس کیارستمی
ناشر : amirye.ir
سال چاپ :
زبان : فارسی
تعداد صفحات :24

عباس کیارستمی یکی از بزرگترین چهره‌های برتر سینمای ایران است که جدای از سینما، در عرصه‌های دیگری نظیر هنر و موسیقی نیز فعالیت داشته است.

 

عباس کیارستمی کارگردان، فیلم‌نامه نویس و تهیه‌کننده متولد ۱ تیر ۱۳۱۹ در تهران است. وی دوران هنری خود در سینما را از سال ۱۳۴۸/۱۳۴۹ شمسی آغاز کرد. کیارستمی را می‌توان یکی از فعالان عرصه سینما در ایران و همچنین در جهان نامید. آثار وی علاوه‌بر مورد استقبال قرار گرفتن منتقدان ایرانی، در جشنواره‌ها، فستیوال‌ها و برنامه‌های هنری خارجی نیز با استقبال فراوانی روبرو شده است. از جمله آثار معروف وی می‌توان به سه‌گانه کوکر یا سه‌گانه زلزله تولید شده در سال ۱۳۷۰ و طعم گیلاس تولید شده در سال ۱۳۷۷ اشاره کرد.

عباس کیارستمی علاوه بر سینما در زمینه‌های دیگر هنری مثل شعر، عکاسی، موسیقی و طراحی گرافیک نیز فعالیت کرده است. از طرفی وی را می‌توان در لیست هنرمندانی همچون رخشان بنی اعتماد، مجید مجیدی و محسن مخملباف قرار داد که پس از انقلاب بار دیگر موج نو را در فیلم‌سازی ایران زنده کرده و توانستند با آثار خود در ایران و جهان موفق ظاهر شوند. از ویژگی‌های بارز فیلم‌های کیارستمی می‌توان به حضور کودکان به عنوان قهرمان اصلی داستان، روایت مستندگونه فیلم، بهره‌گیری از فضا و زندگی ساده روستایی و دیالوگ‌های شاعرانه اشاره کرد.


نظرات کاربران