بیوگرافی و معرفی آثار جانی دپ

بیوگرافی و معرفی آثار جانی دپ

جانی دپ
جانی دپ

جانی دپ در 9 ژوئن 1963 در ایالت کنتاکی امریکا متولد شد. نام اصلیش جان کریستوفر دپاست و به نام های مستعار اقای بوگندو و کلنل معروف است. جانی دپ رگ و ریشه المانی – ایرندی دارد. اما برخی خبرگذاری ها می گویند که خانواده وی اصلیتی فرانسوی – پروتستانی دارند. والدین جانی وقتی 15 ساله بود از هم جدا شدند. او باید مدیون مدیر مدرسه اش باشد که بعد از ترک دبیرستان به او گفت به مدرسه برنگردد و آرزوهایش را دنبال کند، این حرف مسیر زندگی جانی دپ را تغیر داد.

جانی دپ گیتاریستی باهوش و از طرفداران گروه رولینگ استونز است و در فیلم های “شکلات” و “روزی روزگاری در مکزیک” گیتار مینوازد.

جانی دپ در سال 1987 در نقش اصلی سریال 21 جامپ استریت به ایفای نقش پرداخته است، موفقیت سریال باعث شد جانی بت جوانان شود. اولین حضور مهم سینمایی دپ در 1984 در فیلم “کابوس در خیابان الم” بود. در سال 1986 در نقش فرعی جوخه نظامی (الیور استون) ظاهر شد.

جانی دپ در سال 1990 در “فیلم ادوارد دست قیچی” ساخته تیم برتون بازی کرده است، موفقیت این فیلم شروع همکاری بلند مدت و بی نظیر او با تیم برتون بود که تا کنون در 7 فیلم با برتون همکاری داشته است. جایگاه جانی دپ به عنوان یک ستاره معروف و پول ساز “دزدان دریایی کارائیب” به اوج رسید ، نقش کاپیتان جک اسپاروی مشنگ باهوش و گاهی دل رحم بشدت مورد توجه مردم قرار گرفت.

دپ در سال 1983 با آرایشگرش لوری ان الیسون ازدواج کرد و در سال 1985 از هم جدا شدند. او با ویونا رایدر و کیت مس و شرلین فین مدتی نامزد بوده.

در سال 1998 با ونسا پارادایس بازیگر خواننده فرانسوی آشنا شد و حاصل زندگی آنها دو فرزند است: دخترشان لیلی رز ملودی 12 ساله و پسرشان جک کریستوفر 8 ساله.

به گفته جانی فرزندانش پایه زندگی اش می باشند. دپ و خانواداش در لس انجلس و فرانسه زندگی می کنند.


نکاتی که باید درباره جانی دپ بدانیم :

همسرش “امبر هرد” است که بازیگر می باشد.

جانی دپ به خاطر تخریب یک آپارتمان در سال 94 دستگیر شد.

رابرت دنیرو درباره او گفته: بدون جانی سینما یک چیزی کم داشت.

جانی برای خودش یک اسم مستعار با نام آقای بوگندو انتخاب کرد که البته مورد توجه قرار نگرفت.

همسر اولش لوری، در زمان ازدواج 25 سال داشت و دپ 20 ساله بود.

همچنان در هتل زندگی میکند و هیچ ماشین و خانه ای ندارد.

زمانی که با وینونا رایدر نامزد بود، بر بروی بازویش عبارتی با این مضمون ” وینونا برای همیشه ” حک کرده بود اما زمانی که از وی جدا شد، برای پاک کردن آن عبارت، عمل جراحی بر روی بازویش انجام داد.

جانی دپ در گروه موزیکی به نام “بچه ها ” گیتاریست بود.

عاشق این است که به همراه دخترش انیمیشن ببیند.

زمانی که کودک بود به شکلات آلرژی داشت.

جانی دپ برای اینکه بتواند با پدر و مادر همسرش صحبت کند، مجبور شد فرانسوی یاد بگیرد!

والدینش زمانی که وی 15 ساله بود از هم جدا شدند.

جانی دپ در سال 1999 مقابل رستورانی در لندن، به علت درگیری با یک پاپاراتزی دستگیر شد.

هر دو فرزندش، لیلی و جک از روی اسامی دو کارکتر اصلی فیلم افسانه ( 1995 ) نامگذاری شده اند.

جانی دپ می خواست بعضی از دندان هایش را برای فیلم “دزدان دریایی کارائیب” روکش طلا کند ولی می دانست کارگردانان با این موضوع مخالفت می کنند. بنابراین تعداد بیشتری از دندان هایش را روکش طلا کرد و سپس به کارگردان ها نشان داد و آنها از وی خواستند مقداری از روکش ها را دربیاورد.

با “شرلین فین”، “وینونا رایدر” و “جنیفر گری” نامزد بوده است.

جانی در جایی گفته بود : تا 27 می 1997 هر آنچه انجام داده بودم یک جور خیال باطل بوده، بودن بدون زندگی کردن و سرانجام تولد دخترم به من زندگی بخشید.

همچنین در مورد کشور آمریکا گفته : آمریکا گنگ است، مثل یک طوله سگ گنگ و لال که دندان های بزرگی دارد و می تواند گازت بگیرد و به تو صدمه بزند. دخترم 4 سالش است و پسرم 1 سال، دوست دارم آن ها آمریکا را مثل یک اسباب بازی شکسته ببینند، دوست دارم آنها برسیش کنند، این ور و آن ورش کنند و بعد ترکش کنند بروند.


صحبتهایی از جانی دپ

من خجالتیم، خیال پردازم یا هر چیزی که شما بهش بگین. از شهرت متنفرم و ازش دوری میکنم.

بچه عجیبی بودم. میخواستم بروسلی باشم، میخواستم پلیس باشم وقتیکه 5 سالم بود.

شما با پول استقلال خودتان را میخرید، چون در بیشتر طول زندگی اجازه ندارید عادی باشید.

تنها مخلوقاتی که عشق خالص را منتقل می کنند سگها و بچه ها هستند.

جوایز برای من ارزشمند هستند اما در مقایسه با جمله کودک 10 ساله ای که به من میگوید ( عاشق کاپیتان اسپارو هستم ) هیچ ارزشی ندارند.

پدر شدن تغییر بزرگی در زندگی من بود، اما بیشتر از اینکه تغییر باشد، باعث شد خودم را پیدا کنم. ونسا و فرزندانم شالوده زندگی من هستند و هنگامی که با آنها هستم احساس میکنم جایی هستم که باید باشم.


جوایز و موفقیت‌ها

فیلم‌های جانی دپ بیش از ۳٫۱ میلیارد دلار آمریکا در آمریکا و بیش از ۷٫۶ میلیارد دلار در جهان فروش داشته‌است.او بارها نامزد دریافت بهترین جایزه‌ها از جمله جایزه گلدن گلوب و جایزه اسکار شده‌است و جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم موزیکال یا کمدی را برای سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت و جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین بازیگر مرد را برای دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه برنده شده‌است. مجله پیپل تاکنون دو بار در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹ او را به عنوان جذاب‌ترین مرد معرفی کرده‌است.نام جانی دپ در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان گران‌ترین بازیگر با دستمزد ۷۵ میلیون دلار ثبت شده‌است. در سال ۱۹۹۵ مجله امپایر جانی دپ را به عنوان یکی از ۱۰۰ ستاره تاریخ سینما انتخاب کرد و مقام ۶۷ را در بین ۱۰۰ ستاره همیشگی سینما به او داد. در سال ۲۰۰۱ یکی از ۲۰ چهره دنیای سرگرمی شناخته شد. و در سال ۲۰۱۲ وبسایت IMDB جانی دپ را به عنوان بهترین بازیگر سینمای جهان در ۱۰ سال گذشته معرفی کردجانی دپ مهمترین فیلمها

توده سیاه

رنگو

توریست

الیس در سرزمین عجایب

دزدان دریای کارائیب 1 و 2 و 3 

دشمن مردم

سوئینی تاد

در جستجوی ناکجا اباد

پنجره مخفی

عروس مردهنظرات کاربران

نظر خود را ثبت کنید